Čo ešte pomôže na hemoroidy?

tehulka_mk
30. máj 2012

Baby,neposielajte mi dalsie odkazy na hemoroidne diskusie,VSETKY SOM SI NA MK PRECITALA,a chcem sa opytat,co este okrem masti+cipkov Avenocu,Faktu,Preparation H,Hemoral maste,Hemoval kvapiek,bravcovej masti s cukrom,kupelu v dubovej kore,gelu z dubovej kory sa da este pouzit 😕 😲 😨 Sestra porodila pred 2 mesiacmi a nechce sa jej to stratit,ja som tehotna a uz mi tiez vyskocili a nevieme sa toho zbavit ☹ 😒 😖 😔

hoogy
30. máj 2012

mne pomohli jedine cipky a mast mastu S. nic ine mi nezaberalo. a este hemoral ma aj take nove utierky tak tym sa utieram ked sa mi nahodou nieco objavi a je to dobre. skus. mne najviac pomaha pravidelna hygiena sprchovala som sa aj tri styri krat denne a stale nohy v teple. na nohach som mala aj v lete ponozky.

tinki
30. máj 2012

ak nepomáhajú tie mastičky, ktoré si napísala, skúste zmeniť jedálniček, jesť stravu s obsahom vlákniny, alebo ako som to urobila ja. Kúpila som vlákninu Psylium. Indická vláknina, ale nie vo forme tabletiek. A každý deň som si dávala do jogurtu 1 lyžičku. Môže sa to dať aj do pohára vody a vypiť, ale mňa z toho napínalo. Takže do jogurtu, plus nejaké musli, aby som to necítila. Plus k tomu, čapíky Faktu. To jediné zabralo.
A to som mala hrozné po druhom pôrode. Nebudem sa rozpisovať, ale otras. A už som úplne v poriadku. žiadne mastičky, žiadne kúpele, nič nepomáhalo. Len tie čípky a každý deń dávka vlákniny. Ver tomu, že to pomáha... 😉

hoota
30. máj 2012

niekedy pomoze jednoducho cas, ja som po porode mala tiez neprijemnosti, faktu a podobne kraviny - ziaden ucinok, ked tak ta dubova kora je ovela lepsia. ale casom sa to samo uplne stratilo 😉 2 mesiace po porode este neni az taka dlha doba. mne lekarka vravela,ze to moze trvat aj pol roka kym sa to vrati do normalu, ak nie, tak potom jedine operativne.

vinifred
30. máj 2012

..mne sa to upravilo skoro rok po pôrode..samozrejme za pomoci mastičiek ktoré opisuješ a snažila som sa veľa piť....

severankasr
30. máj 2012

doplniť vlákninu ako sa len dá, u nas Psylium dostat kupit v lekarni alebo v potravinach, je to hnusne, ale balzam na traviaci trakt, ryža Natural, pohanka...ja to jedavam pravidelne, dá sa zvyknúť na to.

katka121
30. máj 2012

zvýšiť príjem vitamínu C - hemoroidy sú iba a iba a výlučne dôsledok žilnej nedostatočnosti - slabé žily..... nič iné ich nespôsobuje - lepšie ako liečiť následok - teda hemoroid je sústrediť sa na príčinu - teda posilniť žilné steny.... sú na to aj prípravky v lekárni ( ja som tuším užívala Detralex of gynekológa pri prvom tehu, v druhom som si to vyriešila tak ako Ti tu píšem) - moja rada (prešla som si tým v každom tehotenstve...) - zvýš príjem vit C, ak leňošíš pri telke alebo tak - VŽDY lež na ĽAVOM BOKU.... nauč sa na ňom spať.......(Pozor iba ak nemáš srdcové tažkosti, srdciari by nemali moc naľavo ležať....) Tým, že si lahneš naľavo znížiš tlak na hlavnú žilu v bruchu ktorá vedie krv aj do žiliek v konečníku a tým im odľahčíš, aby sa v hemoroide nehromadila krv.......
Samozrejme treba aj zabezpečiť pravidelnú stolicu a častá hygiena, - Pozor - hnačka je horšia ako zápcha!!!!

katren
30. máj 2012

tak ked ziadne linky a mas vsetko osvedcene vyskusane......chod k lekarovi 😉

fialkaa
30. máj 2012

mala som ich asi 3 mesiace po porode. pomohla mi uprava stravy a POHYB. vela som chodila s malym na prechadzky a vtedy sa mi vzdy ulavilo. kupila som si aj mast Preparation, ale tusim som ju pouzila len raz. Pohyb bol najucinnejsi, cca po 3 mesiacoch zmizli

epsonka45
30. máj 2012

mne teda zabera lem mastu capiky a masticka. a samozrejme ako pise severankasr tak si kup psylium ja som tiez musela pit aj ked nechutou. bola som s tym u lekara a ten mi dal na predpis preparation h a ten mi tiez pomohol

curmova.m
30. máj 2012

aj mna to po porode dlho trapilo a pomohol mi gej z dubovej kory a uprava stravy, tak,aby bola pravidelna stolica,ani zapcha ani hnacka nie je dobra....tak asi tolko

cerez
3. jún 2012

Mne pomohlo dostatok tekutín najlepšie obyčajná voda, rozdrvené ľanové semiačka do jogurtu, pšeničné otruby. Po každej stolici osprchovať vlažnou vodou, nie teplou. Používať masť a čípky a vyvarovať sa dlhého sedenia. Dva mesiace po pôrode je skutočne krátka doba, ja som 8 mesiacov a kľud pociťujem tak 2 mesiace. Ak môžem poradiť ešte, posilňujete panvové dno už teraz v tehotenstve.

lulu65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
something
28. nov 2012

cas....

pingu1
28. nov 2012

operacia

veronikaaa46
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre