Čo na tvrdnutie bruška v 29. týždni?

majkabr
5. okt 2013

Tvrdlo Vám bruško v 29tt a čo ste robili aby prestalo???

ketrinka17
5. okt 2013

Od 3mesiaca az do porodu tvrdlo ani soferovat som nemohla, lebo som mala tlaky. jedla som magne B6 ako lentilky 🙂 a lezala a lezala a lezala a nohy hore. Bolo obdobie ked som za 3 tyzdne nebola nikde vonku..A hlavne pokoj 🙂 nestresovat sa nad nicim 🙂

koniarova
5. okt 2013

Hlavne som to tvrdnutie riešila s lekárom a tam sa pýtala. 😒

lucia006
5. okt 2013

V 20tt mi zacalo tvrdnut, v 28tt som skoncila stym vnemocnici tyzden na injekciach odvtedy som bralw 6tabliet a den magne b6 az doporodu,nic prijemne 😒

mahu74
5. okt 2013

Rozhodne magnezium, 3x denne 1tbl. - treba ale riešiť s lekárom a nedať sa odbiť... Ja som skončila s predčasným pôrodom 😒

svenija
5. okt 2013

Ako prvu pomoc by som zasla do lekarne a kupila magnezium (napr. Magne B6), lekarnika sa opytala na odporucane davkovanie, doma si potom naordinovala kludovy rezim s vylozenymi nohami a hned v pondelok sla ku svojmu gynekologovi.

beah
6. okt 2013

Ahoj, ja som mala s tvrdnutím bruška skúsenosti pri oboch tehotenstvách, konzultovala som to s lekárom a jednoznačne mi odporučil MAGNEROT, nie Magne B6. Tvrdil, že z neho ešte zbytočne naberiem nejaké to kilo a Magnerot mi naozaj pomáhal. Užívanie by Ti mal ale predpísať lekár/ koľkokrát denne ho užiť-je to individuálne/.

upam
7. okt 2013

mne odporucil lekar Guajacuran, to si mozes kupit sama v lekarni. ked si pohladas na fore dost bab ho jedlo akurat sa mi zdalo ze pred koncom tehotenstva sa ma vysadit ale to aj magnezium

suzanne
7. okt 2013

mne tvrdlo brusko v prvom tehotenstve od 20tt, denne urcite viackrat ako 'tolerovanych' 10x. som v zahranici, tu z toho dr. az taku vedu nerobil, pravidelne kontroloval ci je vsetko ok (hlavne ci sa neotvaram) a do prace som chodila az do nastupu na matersku. nevravim ze som z toho nebola trochu v strese, hlavne po tom co som si precitala ze na slovensku sa s tym lezi, plus prve tehotenstvo, ale fakt vsetko prebehlo uplne v poriadku, rodila som az po termine (tak ako aj dalsie deti). takze urcite to netreba podcenovat ale ani mat velky strach, hlavne byt pod kontrolou.

magimi
7. okt 2013

ja som tiez skoncila pre tvrdnutie v nemocke v 22.tt, lebo za hodinu mi stvrdlo asi 10x, odvtedy som brala magnezium, najprv 3x2tbl, potom 3x1tbl....podla mna je najucinnejsie obycajne magnesium lactitum, je na predpis a doplacas minimalne, za vsetky tie magneB6 a magneroty sa neskutocne plati. A je to ciste magnezium 500mg. K tomu samozrejme klud, nenahanat sa, ked citis ze ti tvrdne, tak si sadnut, lahnut, oddychnut. ja som rodila v 37.tt

katarinka_1982
16. okt 2013

Ahojte, mne tvrdne brusko od 16.tt, preto som aj na PN. Stava sa to len obcas, beriem magne b6 2xdenne, a som v kludovom rezime. Rada by som isla aj do prace, ale obavam sa aby sa to stresom nezhorsilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre