Čo pomôže na mykózu?

mysiacik212
7. aug 2013

Ahojte babuľky, pred tehotenstvom som mala obrovske problémy s mykozou, akonahle som zostala tehotna, všetko prešlo...asi až doteraz...neviem, ci som niekde prechladla, alebo je to posobením klímy, ale mám biely tvarohovitý výtok, nič ma nesvŕbi...stale sa síce sleduje, čo nerobim dobre...pretože sa bojím, aby som si nemusela do seba pchať nejake tie tbl, ktoré sa používajú na ničenie mykozy...neviem, či si mám davat predbežne aspon nejaky ten prírodnýá prípravok s thee tree olejčekom, alebo to zatial nechať tak a čakať, čo bude..:/

seemani
7. aug 2013

Ahoj mávam tiež problém s mykózou, mala som ju asi 3.. Jediné!!! čo som používala bol Canesten krém, bežne kúpiš v lekárni, nič iné, a za 1 max 2 dni bolo po probléme. Mylsím že ho kludne môžeš použiť aj tehotná, ale radšej zájdi najrpv k lekárovi. Inak môj mi ako prevenciu ešte radil gyntimu, sú to vaginálne čipky, tiež asi neškodné, takže žiadny strach s antibiotík mať nemusíš.a ten canesten je tiež dobrá prevencia, ja ho mám stále doma a keď náhodou zacítim náznak mykózy, hneď sa natriem a ani sa nestihne prejaviť. držím palce. 🙂

mysiacik212
autor
7. aug 2013

@seemani canesten ten mam doma...aj ked uz dochádza..ale ymslim, ze je volne predajný...gyntima..vidis, to ma nenapadlo, to som kedysi daavno-pradávno pouzívala...s zda sa mi, ze je to prírodne tiez...bo mam doma aj rosalgin s tou pumpickou, len ci to mozem..ako zatial nechcem starsit a hlavne nic si privolat...ale pre istotku...kdyby neco 🙂

rica1
7. aug 2013

ahojte, nemá tu niekto kto toto možno prečíta skúsenosti s liečbou s wobenzymom keď sa snažíme otehotnieť?
Chcela by som ten wobenzym vyskúšať lebo u mňa nezaberá proste nič☹ a toto som ešte nevyskúšala len či to nebude mať dáky vplyv na snaženie..

mysiacik212
autor
7. aug 2013

@rica1 joj, pomohla by som, velmi rada, ael neviem, nemam s tým skusenosti..:/

aristka
7. aug 2013

ak muž máš tvaroh ,liekom sa určite nevyhni, inak si daj aj probiotiká celkovo na dlhšiu dobu ,pozor na sladké ,bavlnené spodné prádlo prežehlené používať ,inak čítam ,že si tehu,tam by som nevymýšľala a šla k dr.ten vie čo môžu tehu a nehovoriac aby sa ti to nezhoršilo,na výplachy v tehu zabudni ,myslím rosalgin ,neodporúčajú sa...

mysiacik212
autor
7. aug 2013

@aristka uz je to take kadejake, zatial necitim nic..a dufam, ze ma to nejak obíde..:/ snad...pracujem v BA a ku gyndovi idem az bud. týžden...snad to zatial zostane v takomto stadiu..:/ sladke praveze vobec nejem..ale mmentalne mam aj dost stresove obdobie...mozno aj tým..:/ zatial skusim zostat pri tom canestene a len sledovat, ci sa to zlepsi, aelbo zhorsi...:/

nikky81
7. aug 2013

ahoj, ja ked som zostala tehu, tak mi lekar povedal, ze mam slabu mykozu. dovtedy som zila v tom, ze to som nikdy nemala. ja osobne som ziadne priznaky nepocitovala. po 12 tt mi dal Candibene (3tbl) a na dalsej poradni este Gynazol. ked mi robili ster pred 6 tyzdnami tak to uz bolo ok, vysledky boli v poriadku. ale urcite by som to riesila s lekarom. tak snad sa ti to do buduceho tyzdna popravi 🙂 a hlavne nech nezhorsi

bipa
8. aug 2013

Ahojte, aj ja tiez mam slabu mykozu i ked necitim ziadne priznaky, mi potvrdili na porade a u tehotnych zien je to bezne, a sestricka povedala ze velmi pomaha aj natriet si biely jogurt 😀 a vo forach som docitala ze velmi pomaha, a aj pit kysle mliecne produkty, este som to neskusala, zatial mam canesten krem.

1236jara
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuliak1981
12. aug 2013

Ja som roky trpela na mykozu, osvecilo sa mi prestat jest cukor.

modrofuzik11
13. aug 2013

mozno skus canesten intimGel. je naozaj fajn. ochrani pokozku v intimnych partiach. citim sa po nom prijemne. je vhodny aj pocas tehotenstva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre