• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo pomôže na opuchnuté členky?

29. júla 2014 
bibi - tohle dávkování mi řekla v těhu gyndařka a po porodu sem se ptala dětský,jestli můžu při kojení hořčík a vápník a vitamíny pro těhotné a kojící mamči :wink: taky sem tu psala,domluvit se gynekologem no a že by bránil kontrakcím se mi nezdálo,otevřela sem se komplet za 4hodiny a ani sem nemusela tlačit,malej doslova vyjel sám ven :grinning:
28. dec 2008 o 18:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte,
ja som mala opuchnute nohy zhruba od 20tt bolo to hrozne, bolesti, naliatie, pocit v nohach akoby som ich mala zaliate v betone, boleli ma az po kolena, napatie som pocitovala tiez az po kolena. sprvu mi nohy odpuchali v noci, ale za asi tri tyzdne mi uz ani v noci neodpuchali a rano som vstavala uz z nohami naliatimi, no bolo to hrozne, ved same ste to zazili alebo zazivate...
hovorila som s lekarkou nic na odvodnenie mi nedala, len vraj mam viacej relaxovat ale ako moze clovek relaxovat v praci neviem teda... zariadila som sa inak, zohnala som si prostriedok na prirodnej baze na odvodnenie a precistenie, pomohlo mi to za tri dni som citila ovela vacsiu ulavu v nohach, a mozem povedat ze aj zapcha sa mi vyhybala az do konca tehotenstva, nohy postupne uplne odpuchli a aj prestali boliet co je super, dokonca v den porodu som chodila po trnave na nakupoch asi tri hodiny :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
9. jan 2009 o 08:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte.Ja so v 7tt a mám nejaké opuchnuté členky,nie je to ešte skoro? :unamused: Veď nie je ani leto,ja teda neviem,žeby bolo tehotenstvo vačšia záťaž na obehový systém?Chulieta,čo si to spapala,čo ti pomohlo,daj mi prosím vedieť :rolling_eyes: Ďakujem!A ešte,neviem či mám tlstejšie prsty :confounded: alebo opuchnuté,ale proste nejde mi dať dole obrúčka,ale vlastne tá mi nešla už dlho pred tým.No mám ten prst taký stlačený a ak ešte trošku priberiem,čo stým prštekom bude?Nemáte s týmto niektorá skúsenosti?Či si ju dať dradšej dole niekde na chirurgii alebo ako.Keby mi ju prerezali,už sa asi nedá dať do kopy,však? :frowning2:
11. jan 2009 o 07:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
martinex • 18tt • Včera ve 22:12
Ahojte

Dnes som si vsimla,ze mi opuchli nohy. Uplne mi zalialo kotniky..
Co vam na to pomohlo? kremy,masaze,obklady?

Prosim poradte. Vdaka :slight_smile:

ollako • 1d • Včera ve 22:17
martinex ahoj, no ja som bola cela opuchuta a nepomohlo mi nic, ale ako nahle porodis opuch prejdu po par hodinach,
vykladaj si nohy a skus vinne obklady,ale inak nic moc neporadim,
ak mas tlakomer meraj si tlak ak by bol vysoky treba ist k lekarovi a urcite sa o tom v poradni povedz :wink:

martinex • 18tt • Včera ve 22:20
ollako to si ma moc nepotesila,som dufala,ze sa toho da nejak zbavit :frowning2:
ale vdaka za info :wink:

ollako • 1d • Včera ve 22:23
no toho sa tak lahko nezbavis, lebo v tehotenstve to tak uz byva :wink: , ale neboj vsetko to trapenie stoji za ten malinky uzlicek, ktory ti daju do narucia :wink: :dizzy_face:

dinduska • 1d, snž • Včera ve 22:24
martinex poradim ti nesol a nepi mineralky.pi len dzusy alebo neperlivu vodu naj.lucka bez o2.toto mne poradil doktor :wink: :slight_smile:

martinex • 18tt • Včera ve 22:25
tomu verim,len ked si predstavim dalsich 20 tyzdnov s tymito opuchmi tak dakujem pekne

dinduska • 1d, snž • Včera ve 22:30
ollako ty si z pd? :confused:

teessa • 1d, 36tt • Včera ve 22:39
já mam opuchlou jen pravou nohu :grinning: je to otravný ňák se nemůžu nacpat do žádných bot - buď mi jedna padá nebo druhá tlačí :grinning:

blazka24 • 17tt • Včera ve 23:01
pridávam sa k opuchom - začalo to len teraz ale keby som bola masochista zoberiem nôž na vykosťovanie mäsa a oddelím si kosti od mäsa - nejde len o opuchy ale aj o bolesti nôh...........

habibi78 • 1d • Dnes ve 00:47
opuchy noh vraj znamenajú vysoký tlak.... mna sa na kazdej kontrole lekár pýtal, či mi nepuchnú nohy.... takže asi je to dôležitá info, povedzte to svojmu gyndošovi.....

dinduska • 1d, snž • Dnes ve 00:50
habibi to mas pravdu aj mne na kazdej kontrole pozeral ci nemam opuchy
6. mar 2009 o 07:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
monrougemerise • 1d, 29tt • 7. únor 2009 ve 20:39
Ahojky holky :slight_smile:
prosím o radu jak na otoky. U prvního těhu jsem na to strašně trpěla a nemohla jsem ani chodit. :confounded: A teď už to pomalu začíná znova. Díky za info.
6. mar 2009 o 07:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj, byla jsem s otokama taky u doktorky, delala mi vsemozne testy a nic. Pred dvema mesici jsem opuchla jak Fiona, oblicej, ruce, nohy (od stejen po prsty, strasne, az mi fialovely), ale doktorka rikala, ze se s tim neda nic delat. Ma to vyhodu, aspon nebeham porad na wc. Jinak dost hrozny, nic neobuju a kdyz se na sebe kouknu do zrcadla, brecela bych. Nastesti uz to mam za par. Drzim palecky.
8. mar 2009 o 01:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
meviete mi niekto poradit mne puchnu nohy no ja som celkoovo cela naliata komplet ako s pumpickou nafuknuta a do toho mi doky zistil bielkovinu v moci ale tlak mam od zaciatku tehu dost nizky tak neviem co mam robit lebo niekedy ani nohy neohnem take su spuchnute
23. mar 2009 o 18:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Už aj mne opúchajú nohy.Nikto tu nič neradí?
Asi zase vyložiť nohy!
Nepiť minerálky,žiadne nápoje s CO2
Sprchovať sa vo vlažnej vode
Kontrolovať tlak
23. mar 2009 o 18:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzi, taky mám bílkoviny v moči a opuchnuté nohy jak blázen. Zítra jdu na přeměření tlaku a kontrolu moči. Na nohy mám mastičku od Elasti-Q na unavené a opuchlé nohy specl pro těhulky, trochu pomáhá. Pak ještě doporučují salátovky, tak trochu pomáhají :wink:
23. mar 2009 o 19:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som v nemecku a prraveze mne kazu vela solit a kupat sa v slanej vode a jest olivy vsetko co je slane a vela pit uplny opak ako kazu dok na sk tak enchapem
andykov asi sme uz schopne len do porodnej saly ze ja pritom som pribrala 22,5lg na odstrel o chvilu budem a to za sobotu nedelu co som kontrolovala vahu som pribrala 2kg nechapem uz niekedy :grinning:
23. mar 2009 o 19:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzi, hmm, to je zajímavý... Vždyť sůl zadržuje vodu? :fearful: Já mám 20kilo, taky přibírám a nevím po čem. Od 12.2.to je 7kilo :frowning2:
23. mar 2009 o 21:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzkaprofant, ja som tiez priberala tak, ze 2kg za dva dni, ale to z tych opuchov, je som mala neskutocne napuchnute nohy snad az po stehna. Mala som termin 17.1. ale 31.12 som volala dokt.ze velmi priberam, ze uz sa mi to nezda, a veru v ten vecer museli ist drobci von, nemala som uz dobre prietoky. Ale ja som bola v trochu inej situacii :wink: . Co sa tyka tych kil, tak ja som pribrala okolo 21kg, ale po 2tyz.v nemocke som mala vsetko dolu :slight_smile: .
23. mar 2009 o 22:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
:grinning: ja terasz skusam kazdy den si davat pichat akupunkturu na opuchy snad zabere bo som jam macko usko tucna este aj jemu by som kri9vdila ze je tucny :grinning: :grinning: no co uz len nech je maly zdravucky ja dako to pochudnem raz
andy to to hej ale podla najnovsich vskumov sa ma solit to mi vela dokrotov a hebam tu v nemoecku potrvdilo tu su trioska ine skusenosti ohladom tehotenstva uplne ine ako na sk alebo v cechach ako sledujem tak ja solim lebo mne sa aj ziada solit napr ja som cele tehu len mala chute na fazulu, hrach a take veci co obsahuje zelezo :grinning:
24. mar 2009 o 09:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzkaprofant pokial viem,tak ta bielkovinaa v moci je nebezpecna... v kombinacii s opuchmi ide o preklempsiu ci ako sa to vola... mne iba opuchaju nohy,bielkovinu v moci som nemala.. kupila som si krem na opuchy noh v tehu a celkom pomaha... aj ked moje sexi kotniky su davno stratene pod navalom vody :grinning:
24. mar 2009 o 15:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja mam foto v albume z dnesnej akupunktury , mozte kuknut moje lapky :grinning: :grinning: nop vyhda je u mnaze ja mam nizky tlak aspon ze to
24. mar 2009 o 17:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tehulky, uz asi 3 tyzdne mi puchnu nohy, ruky, tvar. Moc by som z toho hlavu v smutku nemala, ale az na dnesny den. Od rana mam nohy ako stlpy, neviem kde mam clenok, koleno. Neviem, co ma to napadlo, sla som sa odvazit a :astonished: od pondelka do nedele ( cize za 7 dni ) som pribrala 5,5 kila. A mne sa ti nezda normalne. Co vy na to?
29. mar 2009 o 22:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no to je blbe kesinka ja som skusala a aj skusam akupunkturu a mne to asi zabralo aspon sa tak citim a ked kuknem na nohy a ruky tak az take spuchnute ich nemam a kg to sa uz nevatzim nemam odvahu ist na vahu pre istotu
ale ja by som isla na tvojom mieste ku doktorovy lebo nikdy nevies co a ako drzime ti palceky
30. mar 2009 o 10:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No ahjojte aj mne od soboty strasšne opuchly nohy mam ich ako maco a strašne ma bolia kolena nemôzem ich ani poriadne ohnúť a aj palenie nôh mam zo spodu ako keby som celu noc pretancovala no hrúza :frowning2:
30. mar 2009 o 10:22  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
cimika, tak bez k dokymu. Ja som akurat prisla od dokyho - sa zhrozil, ked ma videl a napisal mi lieky na odvodnenie. Urcito to nenechaj len tak, aby si sa zbytocne trapila.
30. mar 2009 o 11:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kesinka vo štvrtok idem na poradnu tak uvidim čo mi poví
30. mar 2009 o 16:59  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj :slight_smile:
na otoky je účinná šťáva z celeru!!!!!!!!!!! je to jediné přírodní odvodňovadlo... dá se vypít se šťávou z mrkve a pomeranče,komu vadí celer (mě teda jo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) ale pomáhá to!
jinak : nesolit! nekořenit,nepít minerálky!
pokud jsou jen otoky,tak to nevadí...
pokud se přidá vysoký tlak a bílkovina v moči,jedná se o preeklamsii a je nutná hospitalizace v nemocnici...
všem držím palce :wink:
(sama jsem oteklá jak slonice :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: )
30. mar 2009 o 17:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
luza ja mam ine infosky od doktorom treba vela solit a vela pit vody a jest zeleninu lebo ta sa musi tiez solit a mne to pomohlo ja som odpuchla takze to sa tak na infosiek troska protireci zalezi aky doky to povie
30. mar 2009 o 18:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No mne tie nohy trošku povolili od včera ale nie až tak velmi natrela som si ich večer mastičkou, ale najhoršie ešte je že hlavne v noci mi trpnu obe ruky tak rano musím s nimi cvičiť inak cela som nejaka opuchnuta ale mamina hovori že ten posledný mesiac opuchaju ženy som zvedava ako dopadneme u dokymu vo štvrtok.......
31. mar 2009 o 23:16  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzanko
jsem zdravotní sestra,pracuju 13 let na intenzivní péči... není třeba pít víc...a solit není dobré... sůl a velké množství vody VELMI zatěžují ledviny...
1. apr 2009 o 06:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
takze niesom sama? :confused: ja mam tiez kotniky opuchnute jak slonica :frowning2: a neviem co s tym... na poradnu nosim moc..a bielkovina v moci nie je :wink:
5. apr 2009 o 21:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dicinka neboj nie si sama ja mam take nozky opuchnute ze uz ponozky ani nenosim lebo to mi este viacej spuchnu a to je jedno ci mam volnu na nich gumicku :grinning: :grinning: ja som cela spuchnuta :grinning: :grinning: :grinning:
6. apr 2009 o 05:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte babky, no mne zacala opuchat ale len lava noha okolo clenka, prava nic akoby sa jej to netykalo,... :confounded:
6. apr 2009 o 09:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jahody11 - a čo ti poveedal doktor, prečo len jedna noha?ja mam ten isty problem ako ty, len pre zmenu mne opucha prava...a nevedia prist nato ze preco..tiež ale už od 20tt...
6. apr 2009 o 10:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzka...aj ja som cela spuchnuta..prisla som pozriet do prace po mesiaci..a kazdy ze : BOOOOOOOOOOOOOZINKU..co sa ti stalo :grinning: :grinning:
6. apr 2009 o 11:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja to poznam kazdy ze jaka som tlusta uze peknucka dakujem pekne ked nohu neviem ohnut :angry:
6. apr 2009 o 12:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok