Čo pomôže proti zápche?

anndrea
19. máj 2006

Ahojte mile tehulky a mamulky. Dlho som rozmyslala ci sa tato tema hodi to fora, ale snad sa nikto neurazi...velmi pekne by som Vas prosila o radu ako bojovat proti zapche, ktora ma veeeelmi trapi a vobec neviem co este by som mala vyskusat. Mam pocit ze uz nic nepomaha )))o: Vie niekto pomoct? DAKUJEM

zvedavamt
7. aug 2006

preco? to je bezne,ze sa caka na vetry a prvu stolicu po cisarskom. som rada,ze som mala taku stravu,bo moja kamoska mala v Mt krute bolesti,kym jej spolutrpitelka poradila feniklovy caj. susede dali v Mt leco s fazulou po porode,ties cisarskom,xi zatial pa,idem uspat drobca

peha
7. aug 2006

ale ta fazula musela robit divy....
ja som len zartovala, sorry ak nedam vsade smajlov, jasne, sak vedia co robia ti doktori. aspon dufajme 🙂
tak si pekne pospinkajte pa

zvedavamt
7. aug 2006

ja som si vyberala porodnicu cez internet a tu mi doporucila aj kamoska co tam robila.bolo to tam perfis,ako doma,take rodinne prostredie,ziadny stres.1-2 porody za den,strava fajna,pohodicka.viem,bo ma tam nechali dockat tyzden dopredu,ked som zdaleka a mala som chvilu klud od cirkusu doma.ziadne zdute sestricky,co zazeraju,kedy ti uz odide navsteva.segra tam chodila za mnou kazdy den a ked nastal den D,bola tam aj s krsnou do 22h,potom jej siel posledny spoj do Prievidze,kde byvala.potom chodila kazdy den ku malej,aby som si pospala.mam na to pekne spomienky.V MT som mala zle skusenosti a ja si nenecham so sebou kyvat. PD

peha
7. aug 2006

dakujem za dobry tip. mas dve deticky ? alebo jedno... ked si spominala ze si bola aj tam aj tam.
ako si prezivala cisarsky ? a ako potom ? diky za odpovede 🙂

dolinka
11. aug 2006

mala som obdobny problem.. v pohode si mozes dat glycerinovy cipok.. mozu to aj tehulky.. je to fyziologicke.. glycerin sa nevstrebava cez crevo, len to premasti... na stopro ti to pomoze

aktak
5. nov 2006

chcela by som sa vas opytat,
ako sa vola ten "domaci" klystir co sa da kupit v lekarni, a ci si myslite ze by bolo NEVHODNE aby som si ho spravila napriklad aj teraz, mesiac pred porodom, chodim totiz velmi malo na velku potrebu (kazdy 3ti den ledva ledva) a ako ocista by mi to dobre padlo, myslite ze je to vhodne? alebo by to mohlo neco sposobit? dakujeeeeeeeeeeeem za kazdu radu 😉

majka35
5. nov 2006

to aktak - volá sa YAL, ale radšej by som ti odporúčala vziat si nejaké rastlinné preháňadlo, alebo skús list senny. Ja mám tiež hroznú zápchu, už som z toho nešťastná, pijem veľa vody, ale na záchod chodím každé 3 dni, presne ako ty. ☹

aktak
5. nov 2006

tak sa skusim spytat v lekarni, ja len preto sa obavam ze aby som nejako nevyvolala porod tym 😲

newyorkgirl
5. nov 2006

aktak, akurat ho dnes balim, aby som ho nezabudla, ten Yal, nemalo by ti to ublizit podla mna a este k tomu su v baleni 2 kusy, tak si jeden odloz na porod 😀

aktak
5. nov 2006

no kupim si ho urcite, a pripadne sa spitam doktora co on na to, ci je to problem keby som si dala aj teraz 😀 nyg drzim palce nech ho co najskor budes potrebovat 😉

olinka6226
5. nov 2006

ja som pocula ze je na stolicu super, ked sa uvaria susene slivky tak tie jest a stavu vypit...

maryja
8. nov 2006

tak co mi 100% zabralo je caj z lanovych semienok. Mne to teraz pred porodom poradila jedna pani, ze to pripravi i k porodu. A mne to pomohlo prave na zapchu - som mala problem ist raz za tyzden. Teraz chodim kazdy den, niekedy i 2krat. Je to "hnusny" sliz, ale stoji to za to. Nema to chut ani zapach, len sa treba premoct a vypit to.

expertka8
8. nov 2006

...a navyše sa hovorí..že ľanové semienka pomáhajú k ľahšiemu pôrodu 😉

sisi1
8. nov 2006

Susene slivky aj mne zabrali a dokonca som este vyskusala Detsky caj (zn. Leros) a tiez fungoval. Myslim, ze ma velmi mierne laxativne ucinky, proste sa to potom v crievkach lepsie hybe, a dokonca aj pekne vonia, jak pre deticky. 😉

aktak
8. nov 2006

lanove semienka su velmi dobre aj proti rakovine, ale leosie je ked ich konzumujete rozdrvene, lebo cele nemusi zaludok uplne stravit a tak pridete o vzacne ziviny

vedvies
8. nov 2006

ja na zapchu uzivam dolpnok stravy Probiofix a pomaha fakt, niekedy aj 2x za den 😀

hilaris
17. nov 2008

Ahoj damy! Normalne to teda nepovazujem za temu vhodnu pre damy ale tehulkam sa to hadam dovoluje. Som v 5. mesiaci a minuly tyzden som zacala zazivat co este nikdy. Po (len) dvoch dnoch nekakania som mala priserne bolesti a pichanie v crevach az som zvracala a omdlievala od bolesti. 2x klistir nepomohol - vysla len voda. 3.-krat som si s klistirom lahla na niekolko hodin. Bolest po dlhej dobe ustala ale na toaletu som sla az druhy den poobede kde som opat pocitovala bolest pri zosuvani stolice sa ku konecniku. Druhy den to iste. Treti den to iste. Stolica normalna az riedka no velmi bolestiva v crevach. Hovorila som to dvom lekarom ale ani jeden sa netvaril ze by to bolo vobec dolezite. Mate niekto podobnu skusenost? Bojim sa ze to bude odteraz takto bolievat stale. Nezda sa mi to normalne. Mam na to lekara este raz upozornit? Dakujem!

pasoa
17. nov 2008

Ono je to kočky tak, aspoň čo som čítala, že trávenie sa spomalí z dvoch dôvodov - zaprvé, to sťahovanie čriev - peristaltika, bývali v netehotnosti pravidelné ako bývala (za normálnych okolností) pravidelná aj menštruácia. Pri jednom aj pri druhom dochádza k sťahovaniu, čo ale príroda sama v tehotnestve zariadi tak, aby sa to nedialo - aby tie sťahy svalov tam dole nevypudili bábätko´, ktoré tam má 9 mesiacov teraz svoje miesto.
No a za druhé, spomalí sa trávenie, aby sa stíhli všetky živiny dostať do nášho krvného obehu a cez placentu k bábätku. Rýchle trávenie by mohlo mať za následok, že spapáme a vykakáme bez toho, že by bábätko čokoľvek z toho stihlo "okoškovať".

Ja ako som chodila pravidelne každé ráno po raňajkách a raňajšej káve, tak chodím teraz raz za 3 dni až raz za týždeň. Je to riadna otrava. Kúpila som si sušené slivky a maruhle (vždy opláchnuť - je to posírené, aby to malo peknú farbu!) a aj ráno si dávam psylium. Vždy raňajkujem vločky s rôznymi semiačkami, aj ľanovými, aj pšeničnými klíčkami. Pšeničné otruby dávam skoro do každého varenia, jogurty aj ovocie jem denne... a aj tak to nejde. Proste príroda si to zariadila tak a my si to musíme odtrpieť.
Raz, keď to už bolo na nevyržanie, lebo by som aj rada, aj už ma to tlačilo, ale zapečená som bola až hrúza a nedokázala som to vytlačiť, tak som sa večer napchala sliviek a marhúľ (sušených) no a v noci o tretej som sa zobudla na kŕče, som myslela, že asi umrem, bála som sa o dieťatko, a vypúšťala som ... s prepáčením dámy... vetry do záchoda asi polhodinu, také šupy, že som myslela, že ma roztrhne... ale stolica žiadna. Potom som nejakým zázrakom zaspala a ráno sa "pohli ľady" a vyšlo to zo mňa samé. Ale som si povedala, že za tie kŕče a to trápenie to nestojí....

Hilaris, takže asi viem, o čom hovoríš. Ja odporúčam, z vlastných skúseností, veľa veľa piť, fakt viac ako si skutočne smädná, nie 2 l denne, ale aj dvakrát toľko, jesť veľa ovocia - všetko riadne rozžuť, veľa polievok a varenej zeleniny. Proste, aby solica netvrdla, aby sa v nej nenachádzali žiadne ostré čiastočky napr. z nerozžutého jabĺčka a pod...
Lebo jedna vec je, že nás zapeká, druhá vec sú hemreoidy a to je už potom len problém...
Takže prevarené veci, kašičky, tekutiny, veľa žuť... ako deti, no. A veľa vlákniny k tomu, aby sa to neprilepilo o črievka...

No, nie je to moc vznešená téma pre dámy, ale fakty sú fakty. A fakt je, že s tým máme poroblém a potrebujeme si poradiť, no nie?

margarita
17. nov 2008

ahojte, musim sa pridat, ja k tomu vsetkemu este aj musim brat zelezo v tabletkach kvoli krvi, a to este len pekne zapeka 😀 ale tiez to riesim najma pitim vela vody, vlakninou z jablcok a to Psyllium tiez poznam, pomaha to proti zacpe. Inak ale je to vraj uplne normalne v tehu,takze nebojte, kym aspon raz za par dni, lepsie ako vobec nie.

janicka83
17. nov 2008

ahojte, moja skúsenosť ohľadom nadúvania a zápchy: papám lactobacily, ktoré som kúpila v lekárni. Kolegyňa, ktorá bola tehotná ich brala tiež a môžem povedať, že to pomáha. Raz denne, ked mi prídu na rozum, si dám tabletku, sú neškodné pre bábo, takže by to malo byť v poriadku. Spočiatku mi pomáhalo acidko, ale cenovo by to vyšlo mesačne o viac ako 100 SK, tak som to vyriešila takýmto štýlom.Ovocie a zelenina sú mojimi najlepšími kamoškami, ba ešte väčšími ako pred otehotnením.

deina2005
17. nov 2008

dobre su aj ľanove semienka da sa to kupit v obchode

hilaris
17. nov 2008

a co ta bolest? je to teda oka? sprevadzajuce vracanie a omdlievanie od toho ako to boli.. normalka? Ako som uz spomenula - stolica normalna len to priserne boli a nie su to hemeroidy!

tutifruti
17. nov 2008

Mne kamarátka hovorila, že ona teraz pri druhom tehu dostala priteľskú radu od kamaráta,ktorý jej poradil v lekárni nejakú minerálnu vodu... Bol to nejaký český názov niečo ako ježčící niečo... Podľa mňa v lekárni poradia... No a ona povedala, že to bolo jediné čo jej zaberalo na 1000% a to vraj vyskúšala všetko...

pasoa
18. nov 2008

Hilaris, ak máš takého doktora, čo mykne plecom, že máš bolesti, tak sa skús spýtať iného doktora. Napr. na sono, to sú tiež gynekológovia... podľa mňa to nie je normálne, ak odpadávaš a zvraciaš od bolesti...

kajark
18. nov 2008

Mne moja gynekologička na pravidelne vyprazdnovanie a tekutejsiu stolicu odporucila 100 % vlákninu v prášku Benefibra, ktorá sa rozpustí v nápoji, denne 2 x 2 čajové lyžičky. Da sa kupiť v lekárni za cca 300,- Musím povedať, že mne to naozaj pomaha.

zuzkaprofant
18. nov 2008

dievcata neviete mi poradit mne dost casto nafukuje a stoho ma dost boli brusko nejem nic take co by ma mohlo nafuknut ale mna asi uz aj s cajika nafukuje 😀 😀
mne na zapchu pomaha ked jem vela ovocia a hlavne zavarane marhule 😀 mam aj take praskove tabletky ale od nich vraciam takze ziadne vitaminkove preperaty nechcem brat

ditka1
18. nov 2008

ahojte baby, no tak ja si tiez uzivam svoje s tou mojou stolicou,ja od zaciatku tehu mam problemy som teraz v 26t,mne pomaha jedine glycerinovy cípok-uz ani tie vselijake otruby a vlakniny ani ovocie mi nepomaha nic.Este aj magnezium beriem 3x1tabl.denne a z toho pekne zapeka ani klistir mi nepomaha proste to len na cipkoch musim vydrzat hovori sa ze uprava stravy pomoze ale to trva dlho a dovtedy sa ma clovek ako vyprazdnit?!
ja uz zerem-s prepacenim 6mesiacov takuto vyvazenu stravu a nic dokonca mavam aj krv v stolici-doktor povedal,ze to mi praskne zilka pri tlaceni a tvrdej stolici,ze ked porodim to mozem riesit a ist na to vysetrenie co tu sondu tam vopchaju a pozru. ☹ a nejem vobec ale vobec sladkosti bo mi nechutia ako som tehu ani maso len malicko aj to kuracie a nic, vypijem denne hadam aj 3l tekutin/lucka a detske cajiky-tie by mali podporit travenie a nic/.Ach jaaaj.

pasoa
18. nov 2008

Kajark, aj Psylium je 100% prírodná vláknina, ale viac ako o polovicu lacnejšia. Teda...závisí od balenia.

Zuzka, s tým nafukovaním, počula som všeličo, ale len tabletky, a ja by som pokiaľ možno, čo najmenej chémie do seba pchala, takže neužívam nič a veru si prežijem svoje. Keďže pracujem, tak často v práci "zadržujem" a potom mám koliku a tak...

zuzkaprofant
18. nov 2008

ja som doma a prevazne stale sama tak sa da 😀 minule som rozmyslala co by som robila keby trebalo chodit medzi ludmi velmi nepriemne to musi byt lebo ked zadrziavas musis mat az krce ja som to par krat urobila ked sme mali navstevu a toje ina bolest tak navstevy ku nam uz nechodia a hotovo 😀 😀

pasoa
18. nov 2008

To SÚ kŕče, to mi ver 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre