Čo robiť ak sa bábo tlačí skoro dole?

borja
13. dec 2010

Ahojte, chcem sa opýtať,čo by ste mi poradili,čo sa dá robiť ak sa bábo tlačí dole? Som len v 20tt a mám aj bolesti,čo vraj spôsobuje tlak drobca.Doktorka mi doporučila pokoj na lôžku s vyloženými nohami,ale dá sa robiť aj niečo iné? Ja som typ,čo neobsedí na zadku a neviem,ani čo môžem a čo nemôžem robiť,aby som bábätku neublížila. Ďakujem za pomoc. Pekný deň.

pia22
14. dec 2010

Pokial ti lekarka odporucila pokoj na lôzku ma na to svoje dôvody a skusenosti s podobnymi problemami, tak sa jej skus spytat na cinnosti, kt. ti neodporuca a kt. by si mohla zvladnut. Ide o tvoje babätko, tak sa podla toho zariad a uvidis, ci sa tvoj stav zlepsi. Je tu na fore mnozstvo mamiciek, ktore prelezali cele tehotenstvo a mnohe aj v nemocnici. Prvorade je zdravie babätka a teba a vtedy ide povaha bokom. Drzim vam obom palce, aby ste to zvladli co najlepsie.

traktor
14. dec 2010

bohuzial neda sa robit nic ine a bud rada, ze ta nenechala lezat v nemocnici , ja som si tak prve tehu komplet polezala....si uz 20tt co uz je dost vela, aby sa nieco zbabralo a zas velmi malo aby babo prislo na svet...takze , ak chces ,aby bolo vsetko ok a ty si neporodila predcasne,pocuvaj doktora, lez, vykladaj si nohy, minimum chod...ziadne dlhe prechadzky, nic tazke nedvihaj...nechaj sa obskakovat...to je to , co teraz pre seba a svoje dietatko môzes urobit...a ak nahodou aj budes musiet ist do nemocnice, tak chod...da sa to vydrzat, ten cas zbehne ako voda...a to najdôlezitejsie, tvoje dietatko bude ok a narodi sa vtedy, kedy ma...svoj temperament vyuzijes, ked sa drobec narodi...neboj ,este si poskaces dost 😀 😉 ...drzim prsty, nech vsetko dobre dopadne, nech sa babo narodi v ten spravny cas... 😉

borja
autor
14. dec 2010

@pia22 a traktor - ďakujem Vám za rady, ak mi iné nezostáva...pre drobčeka všetko...chudáčik manželík sa aj zblázni 🙂 každá si užívame tehotenstvo inak 😅 ja som striedavo doma a v nemocnici už od 4tt, lebo najprv bol problém,že som strašne chudla a nič som nevedela zjesť a teraz strašne nízky tlak a tento môj drobček predbehol pár stránok v kalendári a už sa chystá na svet 🙂 tak dúfam,že počká...ešte ak sa Vás môžem spýtať, na nízky tlak niečo iné ako káva? pýtala som sa aj doktorky a ona mi doporučila len kávu a tekutiny...a kávu neznášam na žalúdok a denne tekutin vypijem 3-4litre....ďakujem

dusika11
14. dec 2010

@borja mne dali pesar v 20 a stale magnezium od vtedy sa drzim..a to cakam dvojky..nemocnica je fajn varit som nemusela stale ped drobnohladom..eraz som uz vlastne stale otvorena...a vlastne stale lezim. od 20 tyzdna............tak pocuvaj lekarov a zbehne to uvidis..ja uz program v tv viem naspamet kedy kde co ide..........

pia22
15. dec 2010

@borja ja mam s tlakom skor opacny problem😉 Vygoogluj si potraviny s obsahom kofeinu, ja viem, ze ho obsahuju aj niektore caje-cierny, zeleny, mate... tak skus tak, aj ked v tehotenstve si organizmus robi co chce. Ale polovice ste uz zvladli a na tu druhu vam drzim palce.

danika999
21. mar 2013

ja som cca v podobnom tyzdni mala podobny problem..nastastie som nemusela lezat cely cas, ale davala som velky pozor. Bola som velmi vystrasena, aj mna bolelo brucho, mala sa tak zosuvala dole, ze mam strie aj medzi nohami 🙂ja som ale zacala pit vtedy alchemilku zltozelenu a nakoniec sa narodila v 42 tyzdni vyvolavanim, lebo nechcela ist von 🙂kazdopadne, ak treba lezat, tak treba lezat..este na to budes spominat, ked sa pri drobcovi nevyspis 🙂 drzim palce

patatomas
13. dec 2016

Ahojte baby chcela by som od vás radu som v 32 tt . a moj drobec sa mi tlaci dole hlavov neviem co mam v takej situácii robyt lekara som samozrejme navstivyla no nic mi neporadil bola by som rada ak mi date niejaku radu dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre