Covid-19 tesne pred pôrodom

nikus01
11. feb 2021

Ahojte dievčatá. Chcem sa vás spýtať, či je tu medzi vami nejaká mamička, ktorá sa nakazila koronou tesne pred pôrodom. Ako prebiehal pôrod, ako ste sa cítili atď. Ide o to, že som v 39tg a manželovi vyšiel dnes pozitívny PCR test. Zatiaľ nemá príznaky. Ja o chvíľku mám rodiť a vôbec neviem čo ma čaká. V nemocnici, kde som plánovala rodiť ma zrušili, že už tam nemôžem ísť ani na najbližšiu prenatálnu kontrolu, a že mám ostať v karanténe 8 dní, potom na PCR test. Keď bude negatívny, môžem u nich rodiť, keď pozitívny, musím ísť do inej COVID nemocnice. Lenže mne sa to nezdá, že ďalších 8 dní nikto sa na nás nepozrie. Nie je to dlhá doba? Máte niekto podobné skúsenosti?

zlatica99
11. feb 2021

@nikus01 fúha, tak to je aj podľa mňa dlhá doba a hlavne keď budeš pozitívna, tak by ťa mali odsledovať. Vyskúšaj zavolať ešte svojmu gynekológovi, či ti nepovie niečo lepšie.

nikpa
11. feb 2021

@nikus01 neviem ci majú na toto právo, odmietnuť tehotnú pozitívnu. Viem, ze v TT na gynekologickom príjme ošetrujú aj také, ako je to s pôrodom neviem ale predpokladám, ze aj rodia. Skús si zavolať do svojej poisťovne, tam ti presne povedia ake máš práva a možnosti. Držím palce tebe aj bábätku 🙏

mogaa
11. feb 2021

@nikpa naozaj musí ísť do covidovej nemocnice na vyšetrenie....bežný gynekolog ju nemôže vyšetriť ak je pozitívna, vyšetrovať ju môžu len v nemocnici kde sa personál bude chrániť patričným oblečením, nielen respirátorom a rukavicami.....to isté sa týka pôrodu, ak bude pozitívna tak pôrod sa odporúča v covidovej nemocnici, aby sa zabránilo prenosu Covidu na lekárov alebo iných pacientov....

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzinjan
20. feb 2021

@jana65l čo ti odporučili užívať? nejaké vitamíny

zuzy6
20. feb 2021

Rodila som s Covidom v 39 tt.. Mala som sekciu, bola som bezpriznakova a nastastie malinka bola tiez negativna..

zuzinjan
20. feb 2021

@zuzy6 a nechali malú pri tebe?

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzy6
20. feb 2021

@zuzinjan mohla som si vybrat ci ju chcem mat pri sebe alebo zostane na novorodeneckom.

zuzy6
20. feb 2021

@zuzinjan ale stym ze ked ju nechaju pri mne tak uz ju na novorodenecke nezoberu späť.. Nedojdu za nami a nebudem mat ziadnu pomoc... Proste dieťa bude na covid. oddeleni a koniec....

maybe888
22. mar 2021

@zuzy6 zdravím 🙂 našla som túto tému a zaujíma ma, lebo sa možno aj mňa týka, ak sa môžem opýtať, ako ste sa nakoniec rozhodli, ako to prebiehalo dalej...dakujem

zuzy6
22. mar 2021

@maybe888 bolo to tazke ale nechala som malu na novorodeneckom... Odomna sa nenakazila ale bala som sa ze ju nakazia ine ženy... Bolo ich dost co kaslali a nechcela som aby malinku nakazili. Velmi tazke rozhodovanie to bolo aj som preplakala par dni

maybe888
22. mar 2021

@zuzy6 a neovplyvnilo to potom Vaše kojenie, a ako sa správali ku Vám?? a odišli ste 4 tý deň domov obe? potom ste už boli spolu ? dakujem a prepáčte ak som veľmi zvedavá...mňa čaká pôrod za tri týždne a od dnes sa cítim trochu chorá, zajtra idem na test...

zuzy6
22. mar 2021

@maybe888 kojila som normálne.. Rodila som sekciou tam sa to neskor spúšťa cele kojenie... Ano 4 den sme isli obe domov spolu.. Naraz nas prepustili... Ak by sme tam ostali dalej tak si ju už zoberiem na izbu. Sestricky aj celý personál boli super.. Personal na novorodenockom na jednotku zlaty... Posielali mi fotky malej, volali mi, pravidelne informovali o vysetreniach a o jej stave. Nemozem nic vytknúť.
Držím Vam palce aby všetko dobre dopadlo 🍀🍀🍀

maybe888
22. mar 2021

@zuzy6 dakujem Vám za povzbudenie, a za Váš čas napísať, aspoň že ste tam zažili aj svetlé stránky počas hospitalizácie, a že ste to zvládli....nech sa Vám aj malej darí...🙂

zuzy6
22. mar 2021

@maybe888 ďakujem krasne 🙂 drzim palce nech všetko dobre dopadne a cim skôr nech ste doma 🍀🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre