Covid v tehotenstve - následky

mirkamarkova
3. aug 2022

Ahojte maminky.
Plánujeme druhé bábätko, ale poviem vám, mám veľké obavy. Viac než náš vyšší vek (ja 36, muž 41) ma trápi Covid. Počula som už od dvoch lekárov vyjadrenie, že Covid v tehotenstve je nebezpečný. Okrem vrodených chýb v 1.trimestri môže kedykoľvek v čase nákazy dôjsť k potratu alebo úmrtiu plodu, prípadne k predčasnému pôrodu. Bojím sa toho a neviem, či mám do toho ísť. Mám jedno zdravé dieťa z predchádzajúceho manželstva a tehotenstvo sa mi aj vtedy skomplikovalo v 29tt, hrozil mi predčasný pôrod (vtedy covid ešte nebol). Všetko dopadlo dobre a syn sa narodil v termíne.
Aké sú vaše skúsenosti, tie ktoré ste covid v tehotenstve prekonali? Som 2x očkovaná a prekonala som covid pred rokom.
Ďakujem vám.

tandrea2
3. aug 2022

@mirkamarkova ahoj , ja som prekonala covid v polovici ôsmeho mesiaca. Nemala som nejak extra silný priebeh. A dcérka sa mi narodila úplne zdravá o 5 dní pred plánovaným termínom. A to som bola aj dva krát očkovana v druhom trimestri. Báť sa teraz že kvôli covidu prídem o bábo je zbytočne týranie .

lenocka8894
3. aug 2022

@mirkamarkova ja som prekonala v tehotenstve kovid 2x...pri velkom morfologickom sone u MUDr Grochala som na na toto pytala a ma ubezpecil ze nema vedomost zeby kovid porusil plod alebo daco...ze sa nemam bat aspon babo bude prirodzene ockovane...a babatko mam uplne zdrave ani priebeh tehotenstva to nijak neovplyvnilo a babatko mam zdrave...a neexistuje len hrozba kovid

ropucha6
3. aug 2022

Ja som prekonala pred par dnami, 22tt. Nebolo to bohvieco, uz by som si to nechcela zopakovat, ale snad bude vsetko ok.

xsuzannex
3. aug 2022

Ja som ho prekonala 3x v priebehu dva a pol mesiaca.. dcerke nic nie je.. ockovana nie som..

petamich
3. aug 2022

covid je respiracne ochorenie, rovnako ako ine ochorenia tohto typu, tehotenstvo v 1. trimestri moze ohrozit aj obycajna chripka a vysoke horucky alebo ine napr. virusove ochorenie 🤷‍♀️ podla mna clovek nikdy nenaplanuje dokonale okolnosti, dokonalu politicku situaciu, dokonalu financnu situaciu, epidemiologicku atd. - a mas pravdu, nie ste uz najmladsi, ak dieta chces, tak ja na tvojom mieste by som nevahala

niccuschca
3. aug 2022

@mirkamarkova ja som mala covid v 10 tt a teraz znova v 30tt. Nevravim, že to bolo med lízať, ale sme to zvládli. Dúfam teda, že to nebude mat žiadne následky.

54tinka54
3. aug 2022

@mirkamarkova ja som mala covid na konci 3. mesiaca, ešte ten prvý nezmutovaný variant. A malý sa narodil zdravý a aj tehotenstvo bolo Ok - dokonca sa narodil 5 dní po termíne 😀 teraz už covid ani nie je tak život ohrozujúci, je už dosť zmutovaný a tým aj oslabený. Takže ja by som sa nebála.

monika5481
3. aug 2022

@mirkamarkova dobrý večer, ja som tiež prekonala covid v 8 mesiaci, 2 dní som prelezala v bolestiach(kĺby,svaly) potom ešte 7 dní len taka klasická chripka,dieťatku sa nič nestalo, teraz máme 5 mesiacov a je úplne zdravucka.....ockovana som nebola ani raz, držím prsty 🤞

lenuska9999
3. aug 2022

@mirkamarkova ahoj. Ja som prekonala covid v tehotenstve, začiatkom 6. Mesiaca. Očkovaná nie som. Mala som horúčky cca 3 dni (39tky) , bolesti oči a hlavy, silnú nádchu.Tehotenstvo mi to nijak neskomplikovalo a všetko je chvalabohu bez následkov

mirkamarkova
autor
3. aug 2022

Ďakujem vám žienky, ste skvelé. Povzbudivé slová mi dobre padli.

ingrid56
3. aug 2022

@mirkamarkova ja som prekonala infekčnú mononukleózu v 1.trimestri tehotenstva a donosila som zdravého synčeka ... zistili mi to náhodne z krvi, až keď som mala po pôrode ... dostala som na pohotovosti vtedy penicilín, lebo že to je len angína .... covid som prekonala 3x ako netehotná , neočkovaná , ale teda oproti tej mononukleóze bol covid (s riadnymi príznakmi ) zvládnuteĺný .... takže ťažko radiť, keď aj iné choroby sú v tehotenstve riziko 🤷‍♀️ pri tej mononukleóze som ani chodiť nevedela , korienky vlasov ma boleli, týždeň som pila vodu po kvapkách a to bolo všetko čo som do seba dala , hlava mi išla prasknúť od bolesti a do toho vysoké teploty vyše týždňa ...

petkasaurus
4. aug 2022

@mirkamarkova ahoj, ja som bola 2x očkovaná a dostala som covid okolo 20tt, ale teplota mi nepresiahla 38st, takze som si ani paralen nedala, len spreje do nosa nonstop. Ja som rodila predčasne, ale myslím, ze s covidom to vobec nic nemalo a malinka je zdrava. Mam 35 rokov.

kvetinka75
4. aug 2022

kamarátka potratila keď mala slabú chripku pre rokmi. Človek nikdy nevie čo sa stane. Tak nemysli na to. Nestresuj zbytočne

ankare
4. aug 2022

@mirkamarkova nerozmýšľaj takto,že čo ak... Si zdravá,tak sa tes z toho. Ak ochories, budeš to potom riešiť. Neboj, všetko bude v poriadku. Drž sa!

matkahelka
4. aug 2022

@mirkamarkova nejdem spochybnovat vyjadrenia tvojich lekarov, ale existuju podstatne infekcnejsie a vaznejsie ochorenia, ktore mozu ohrozit plod. ja som potratila 2x v prvom trimestri a 1x som mala MA v druhom trimestri a nepotrebovala som na to ani covid. ak by covid plod ohrozoval, uz davno by to bolo podlozene studiami, bolo by to temou dna v kazdych spravach. nejdem to zlahcovat, ale ak plod nie je dostatocne silny, aj pri silnejsej nadche a zvysenej teplote mozes potratit.

petricka22
4. aug 2022

@mirkamarkova ja som tiez prekonala kovid v 26.tt tusim. A mam zdrave dieta, kamaratka ku koncu tehotenstva a vsetko tiez ok. Nebala by som sa toho tolko.

karolinka1991
11. dec 2022

@lenocka8894 prosim, v ktorom tyzdni si ho prekonala?

karolinka1991
11. dec 2022

@ropucha6 ahoj, prosim, ako to dopadlo? Babenko sa narodilo zdrave? Nemala si potom rizikove, sledovane tehotenstvo? Dakujem pekne

karolinka1991
11. dec 2022

@niccuschca ahoj, prosim, ako to dopadlo? Babenko sa narodilo zdrave? Nemala si potom rizikove, sledovane tehotenstvo? Dakujem pekne

karolinka1991
11. dec 2022

@lenuska9999 ahoj, prosim, brala si nejake lieky/vitaminy? Alebo len zrazala horucky? Paralenom ci inym?

lenocka8894
11. dec 2022

@karolinka1991 ja som mala kovid 2x...prvy raz vo 4 mesiaci tt a potom v 9 mesiaci tt (neviem presne ktory tyzden) a horucku som nemala 🙏 pila som medovkovy caj na litre a plno medu plus cibulovy sirup a vitaminy som brala ascorvita ( tam je aj,zinok, Decko a Cecko) no a druhy raz ked som mala pred porodom mi dr nasadil zinnat ATB pre istotu...ale presiel kovid a hned som rodila 💁‍♂️ babatko zdrave vsetko ok 😊

lenuska9999
11. dec 2022

@karolinka1991 paralen, vitamín C a D.

niccuschca
13. dec 2022

@karolinka1991 všetko v poriadku🙏🏻 narodilo sa mi krásne zdravé dievcatko.

ropucha6
16. dec 2022

@karolinka1991 dopadlo vsetko ok. Sice som mala na konci problemy a aj hospitalizaciu a skorsi porod, ale nie kvoli covidu, tam nebol ziaden suvis. Brala som paralen, vitaminy klasika tehotenske plus Cko, Dcko a Zinok, nejake homeo sirupy a lipovy caj 🙂 neboj nic, hlavne oddychuj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre