Cysta choriodálneho plexu

monitta808
24. aug 2012

Zienky, viete mi prosim vas poradit? Ktore mate alebo maju skusenost s týmto nalezom, nasla som tu 2 diskusie, no su uz starsie :( V 20 tt nam zistili cystu choriodalneho plexu, vo velkosti 6x5 mm, v 26t som isla na 3D sono k inemu gynekologovi, kde mi povedal, ze on uz ziadnu cystu nevidi, vtedy som bola najstastnejsia, no o 2 týzdne nato ma moj gynekolog aj tak poslal na dalsie sono (kde mi robili 3 sona v 1,2,3 trim, + jedno navyse koli cyste), este stale tam bola ☹ , o 5 t nato som bola minulý t na sono v 3 trimestri kde gynekolog nezbadal ziadnu cystu az pokym som ho na to neupozornila...a vtedy mi povedal po dlsom hladani aha naozaj tu este nieco je 😠 😠 😠 cysta sa nam nezvascuje no ani nezmensuje, jednoducho nemizne, aj ja som v koncoch, trapi ma to a hlavne sa bojim co bude :( ci bude zdravucke a v poridku...moj gynekolog mi povedal,hned na zaciatku, ze tie cysty su caste a prechodne, su a potom do 30 t by sa mali rozpustit, no u nas sa stale drzi ta mrcha 😠 okrem toho ine nalezy som nemala, ze sa nemusim bat a tie cysty su nepodstatny nalez, nevidia ziadne riziko...povedali mi to 4 rozny gynekologovi az na jedneho 5teho, kt. mi vysvetlil ze tato cysta je dutinka vyplnena krvou a vznika zvycajne po zakrvacani, moze to nieco znamenoat no nemusi...na tripple teste som mala vysledky v poriadku, dalsie sona su v poriadku, babatko rastie tak ako ma, miery ma dobre, vahu mame uz 1740 g sme v 32-33 tt 🙂 , hybe sa pravidelne vsetko je zatial tak ako ma byt...kocky kt, mate s touto cystou skusenost ozvite sa prosim...

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sarinka123
24. aug 2012

@monitta808 Skutočne sa nemáš čoho bat a nemysli uz nato. Moja dcerka ich mala dve, po obidvoch stranach hlavky, je to častý jav. Dcerenku mam zdravucku. Vsetko som mala tiez dobre vysledky. Aj som zabudla, že pred 2 rokmi som toto riesila 🙂

sarinka123
24. aug 2012

@monitta808 A ver lekárom, tu sa docitas kadeco !!! Ja som bola u MUDr. Holana, a povedal mi, že keby bol plod poškodený, tak sú ine príznaky a boli by uz vidiet: Šírka jazyka, holenna kosť co sa meria, nosova prepazka, malicek zahnuty, kopec iných veci. Na cysty som zabudla a uz viac neriesila, ked plod sa vyvíjal spravne.

monitta808
autor
24. aug 2012

@sarinka123 dakujem za odpovede, snazim sa aj ja na to nemysliet, no zakazdym tam ta cysta bola...dufam, ze bude dobre...

vonicka
24. aug 2012

@monitta808 - neda mi nereagovat, lebo viem ako sa asi citis. Mne jeden doktor nasiel najprv lemon sign (suvisiace s tvarom lebky), potom o 2 tyzdne echogenicke crevo a o tyzden uz iny doktor, ku ktoremu som sla zo zufalstva nasiel cystu hcor. plexu, rovnako velku aku mate vy. Prvy gyndos mi jednoznacne povedal, ze mam ist na amnio, druhy povedal, ze prve dva znaky nevidi a ze cysta je nepodstatna, ale ze nechape preco nejdem na tu amnio.... Mala som strasne stresy, bolo to v 22-24.tt. Na amnio som nesla, nechcela som a aj tak uz bolo neskoro. Na sono v 27 tyzdni mi jeden z top odbornikov povedal, ze nic nevidi a vsetko je ok. Dost ma ukludnil, lebo som si hovorila, ze mat 3 nepriame znaky na geneticke vady asi nie je len taka nahoda. Na sono v 30.tt mi tiez nic nenasli (zase iny dr.). No a narodilo sa uplne zdrave a strasne sikovne babo. Prva vec, na ktoru som sa pozrela, ked som ho porodila, ci vyzera zdravo 🙂) Neboj sa, bude to dobre, drzim palce 🙂

monasi
24. aug 2012

@monitta808 my sme mali tieto cysty 2 a dost velke. Zistili nam to na morfologickom ultrazvuku, doktorka ma hned ubezpecila, ze ak boli triple testy v poriadku, nie je sa co obavat. S najvacsou pravdepodobnostou sa vzdy vstrebu do cca 32 tt. Aj tak bolo. Ja som chodila kazde 3 tyzdne na kontrolne sono a fakt tam uz v 30 tt neboli. Hlavne nerob ziadnu paniku, treba to sledovat. Dokonca mi doktorka povedala, ze skoro kazde druhe dieta to ma (len to na beznom sono nie je vidiet, ak o tom doktor nevie a nevie, co ma hladat) a skoro vzdy sa to vstrebe este pocas tehotenstva, ked sa zacne tvorit velky mozog a tieto dutiny zacne zaplnat, tym padom tie cysty nahradi. Neboj, bude to fajn, pre vlastny klud si dohodni kontrolne sono a uvidis, ze to bude ustupovat.

monitta808
autor
25. aug 2012

@vonicka dakujem za odpoved, dufam ze aj my budeme v poriadku...a zdravucky a ze ta cysta zmyzne, toho som sa zlakla, preco nam nemyzne, ked aj mne dr. povedal ze do toho 30 t by mala zmyznut...no stale sa tam drzi...

monitta808
autor
25. aug 2012

@monasi dakujem, trosku si ma tým ukludnila, objednam sa znova na to kontrolne sono...

reni12
25. aug 2012

@monitta808 ja už by som nikdy nešla na 3D ultrazvuk práve kvoli tomuto. Prežívala som zbytočné stresy. Dr. objavil cystu v 22. tt a ubezpečoval ma, že do 30. tt sa vstrebe. V 30. tt som išla z ultrazvuku nenormálne vystrašená, lebo cysta sa ani len nezmenšila. Odvtedy som bola na ultrazvuku myslím ešte 2 krát a stále tam bola. Až týždeň pred pôrodom bola fuč. Narodilo sa nám zdravé bábätko. Nestrachuj sa, ak cysta nemizne, držím palce, všetko bude v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre