Cysty chorioidalného plexu

22. dec 2022

Ahojte
Mame za sebou morfologiu a babatku nasli tieto cysty na hlavicke. Citala som tu nejake diskusie ale uz dost stare (2008, 2011) tak by som len chcela vediet ako velmi sa mam obavat tohto strasiaka?
Je to 1 zo 16 markerov na Downov syndrom ale vraj ked je len tento pozitivny a ostatne negativne tak nie je podstatny.
Z krvi tie zakladne geneticke testy mi vysli tiez negat na DS.
Chcela som mat prijemne a pokojne Vianoce a stale mam v hlave ze "co ked s malym nie je nieco ok..."
Mate s tym cerstve skusenosti niektora? Ak ste vsetko mali ok len tieto cysty zistili na morfo tak narodilo sa vam zdrave babatko a vsetko bolo ok? Dakujem za povzbudenie❤️🍀

monro
22. dec 2022

Aj môj syn to mal na sone v 20tom týždni, tiež som bola vydesená, aj keď ma upokojovali, že to nič neznamená. Neskôr v 30tom týždni to už nemal.

lolalalalala
22. dec 2022

Ahoj. Aj môjmu babatku to zistili na sone. Dokonca ich narátal 5. Pri dalsej kontrole v 30tom tyzdni tak uz neboli. Aj doktor mi povedal ze to nic nieje ak je inak vsetko Ok🙂ze niektori doktori maju aj medzi sebou dohodu ze to ani nevravia mamičkám. neboj a uzivaj vianoce.)

dinka3011
4. mar 2024

Ahoj, prosím ta, ako ste dopadli s tými cystami? môjmu malému ich našli tiež v 20 týždni a dnes som bola na kontrole a stále ich tam má 😢

autor
4. mar 2024

@dinka3011 ahoj my ked sme boli na kontrole cca v 32tt tak uz ich nemal a nastastie bolo a aj je vsetko v poriadku.
Na tom morfologickom tvojmu zistili len tie cysty? Ci este nieco ine? Resp.co povedal lekar?

autor
4. mar 2024

@dinka3011 pozeram ze si v 24tt...mne bolo povedane ze zvyknu okolo 30tt miznut🙂 a ze aj keby nahodou boli aj neskor tak to nic neznamena

dinka3011
5. mar 2024

iba tie cisty nič iné, jedna má 5 mm a druha 6 mm. vravel, že to treba iba sledovať, že by sa mali vstrebať, ale bojím sa aj tak veľmi.

autor
5. mar 2024

@dinka3011 uuuuuplne chapem ale neboj sa. Ak je len toto jedina vec co zistili malo by to byt uplne ok. Vhod este cca v 30tt a uz bude dobre uvidis. Drzim palce

autor
15. apr 2024

@dinka3011 ahoj. Mozem sa opytat ako sa mate? Bola si na kontrolu odvtedy?

dinka3011
15. apr 2024

Ahoj, áno, cysty sa vstrebali, takze sa veľmi teším. Dnes sme boli na ultrazvuku v 31 tt a zasa má nejakú malú cystu na pravej obličke ale vraj to je úplne malé a nič to neznamená…. takze zasa len kontroly a veľa, veľa strachu pre mna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre