Dávali vám v tehotenstve antibiotiká, keď ste mali hnis v zube?

25. nov 2022

Ahojte prosim vas davali vam v tehotenstve do zuba antibiotika? Mam v nom hnis a neviem ci dat radsej antibiotika cefalosporiny tie mi napisala gynekol. ze sa mozu v tehotenstve, alebo radsej dat ťahať zub aj ked tam je hnis? Ved aj tak po tom vytiahnutí zubu sa musia dat atb ci? Ved ten hnis nezmyzne len tak ... A co sa tyka tahania je pravda ze po 7.mesiavi sa netahaju zuby? Ze vraj to moze sposobit predcastny porod
Ďakujem

lenuska9999
25. nov 2022

Áno tiež mi to tak bolo povedané v tehotenstve, že zuby sa nerobia.. a keď ti gynekologicka predpísala antibiotika, tak vie aké ti môže predpísať, aby to neublížilo bábätku. Ja som tiež brala v tehu Zinnat myslím keď som bola chorá

wwwwerunka
25. nov 2022

Ja som mala atb aj mi tahali zub a neporodila som predcasne. Jasne ze atb asi budu potrebne aj po vytiahnuti aspon ja som mala obrovske bolesti a zapal.

tanyan
25. nov 2022

Záleží od zubára. Niektorí nechcú robiť tehotným zuby, hoci pokazený zub je tiež ohrozením pre vývoj... Ak už teraz vie, že sa zub nebude dať opraviť, tak je lepšie vytiahnuť ho hneď.

autor
25. nov 2022

@tanyan ja mam zub ktory uz len vonku dat ale mam v nom hmis ked si stlacim dasno byjde von

kubkovamama
25. nov 2022

Zuby sa robia či si tehotná či nie si,pokiaľ to nie je nejaký extra zákrok.Pre tvoje telo aj dieťa je oveľa horšia tá kopa hnisu a bacily čo z toho kolujú v celom tele.Antibiotika sa dávajú aj napr.pri predčasnom odtoku plodovej vody,takže antibiotiká v oveľa nižšej koncentrácii na pár dní kvôli zubu určite nepoškodia dieťa ani teba.Hnusny zub má ísť von bez debaty.Hnis sa prestane tvoriť,veď zdroj už bude vonku

gabika128
25. nov 2022

Určite si ho daj vybrať, pichnu ti lokálnu injekciu do ďasna. Potom budú ešte asi potrebné ATB. ATB bez trhania nevyriešia problém so zubom.

majkaa32
1. dec 2023

@wwwwerunka a ako ti to dopadlo s bábätkom všetko poriadku? Ja tiež mám taky prípad teraz dokonca som jedny ATB už brala kvôli mocaku takže už druhé mám a mám strach ☹

wwwwerunka
4. dec 2023

@majkaa32
Jasne babo bolo ok
Zapal je urcite horsi.
Pri prvom tehotenstve som urcity cas brala ATB tiez koli mocaku ,zhruba kazde 3 tyzdne a drobec bol vporiadku

majkaa32
4. dec 2023

@wwwwerunka ďakujem pekne za odpoveď🙂 hneď mi je lepšie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre