Dieťatko mám uložené veľmi nízko

gabulka333
13. dec 2013

ahojte maminy...chcem sa opytat ci ste mali niektora skusenost s tym ze lekarka vam povedala ze mam babo ulozene strasne nizko a ze my hrozi ze sa zacnem z toho tlaku co my babo tlaci otvarat..velmi sa toho bojim mate niektora skusenost s tymto ci sa to moze upravit bojim sa ze predcasne porodim..dakujem

dominika2727
13. dec 2013

@gabulka333 mne to povedali tiez a nakoniec som rodila den pred terminom krasnych 25 hodin s vyvolavackami.....

gabulka333
autor
13. dec 2013

🙂 dufam ze to potiahnem radsej sa potrapit lebo som iba v 26 tyzdni ☹ a ten stres ze co sa moze stat je najhorsi ☹

livocka21
13. dec 2013

@gabulka333 malo chodit vela lezat, nic nedvihat... mozno su to zbytocne opatrenia, ale vzdy lepsie zbytocne, ako by sa malo nieco stat...drzte sa 🙂

leanny
13. dec 2013

Ja som mala opačný problém, malý sa neposúval, skončili sme v 41. týždni s cisárskym...

zdenus11
13. dec 2013

@gabulka333 ahoj, ja som s nízko uložených dieťatkom bola na rizikovom od 20. týždňa. Ležať, oddychovať, nedvíhať ťažké veci, nohy vyložené... 😉 Nakoniec som rodila v 40.týždni vyvolávačkou.

m_ij_ka
13. dec 2013

@gabulka333 treba len veľa oddychovať, nič ťažké nedvíhať, nezohýňať sa,

nasta55
13. dec 2013

@leanny beriem to len ako provokaciu tvoj prispevok zene, ktora ma iny problem a boji sa o svoje babo.

gubcikova
13. dec 2013

náš malý bol veľmi nízko,ked dr.robil sono tak museli hladať malého úplne dole.ked chceli namerať krčok tak tam bola už hlavička.až sa zľakli.bola som otvorená od 28tt na 1cm a vydržali sme to až do 38tt

leanny
13. dec 2013

@nasta55 Určite to nebolo myslené ako provokácia, nechápem, ako to mohol niekto takto pochopiť! Bolo to myslené, že ani jeden exrém nie je dobrý. A viem veľmi dobre čo je strach o dieťa! Malý sa neposúval preto, lebo mal trikrát pupočnú šnúru okolo krku aj okolo nožičky a mal problém s dýchaním...

dadulkadanulka
13. dec 2013

aj ja mam babo nizko,som v 20. tyzdni.doktor mi povedal nechodit vela,oddychovat a zakazal mi sex.buduci tyzden mam kontrolu skoro po mesiaci,tak som zvedava,ze co mi povie.aj to nejako citis,ze mas babo nizko?lebo mna niekedy tlaci v lonovej kosti.tak ked lezim,vykladam si nohy na stenu 🙂

danik1505
13. dec 2013

@nasta55 ty si divná, že provokácia... len napísala svoju skúsenost...

da_n_ka
13. dec 2013

@gabulka333 Aj ja ho mam nizko a tlaci mi na krcok. a dnes na poradni 27tt dokonca otvorena na spicku az 1cm, krcok 1cm tvar nejaky lievikovy......... verim ze to bude dobre lebo toto som mala aj pri prvom A rodila som v 38 vyvolavackou z inych zdrav. problemov (vysoky tlak) treba len vela oddychovat...... drzim palce aby sme to zvladli 😎

dadulkadanulka
13. dec 2013

tak to ma byt,musime byt optimisti 😉 len ono sa to vzdy neda,niekedy si clovek povie co ked .... ja tiez dufam,ze to dotiahneme az do konca.

michalllkkkaaa
13. dec 2013

mamicka, toto som mala pri prvej dcerke...moj ex manzel tvrdil, ze tehotenstvo nie je choroba a ja som normalne umyvala okna, chodila do kopca s nakupmi , studovala a z toho vsetkeho sa mi cca v 6 tom mesiaci zacali kontrakcie a mala sa mi zosunula az do porodnych ciest. tam sa jej zafixovala hlava a nevyvinuli sa jej svaly na krku...cvicili sme Vojtovu a kadeake ine metody. lezala som v nemocnici a potom doma az do porodu. chcem vas povzbudit_ DCERKA SA NARODILA PRESNE NA TERMIN!!!! takze nemusite rodit predcasne. moja rada alebo to co som robila ja (ale to sa treba poradit s lekarom, mne to narodinovali takto, lebo ja som mala aj kontrakcnu cinnost maternice)- pila som len magnesiu, jedlna 3x denne magne B6 a guajacuran 3x za den a lezat s dvihnutym zadkom (nie nohami) musite mat dvihnutu panvu...teeda dat si pod krize vankus velky a tak lezat...to vsetko znemozni tlak na krcok a nebude sa otvarat a MAXIMALNE TELESNE SETRENIE, lezat, lezat, lezat....

da_n_ka
13. dec 2013

@michalllkkkaaa len niekedy sa lezat lezat lezat neda ked po byte beha dvojrocne strasidielko 🙂 😀

dadulkadanulka
13. dec 2013

@michalllkkkaaa tak vies,kazda zena znasa inak tehotenstvo a kazde tehotenstvo je ine.ja som v prvom tehotenstve pracovala vo svajciarsku.a to som robila v upratovacej cate,cize som sa fakt namakala.a nemala som absolutne ziadne problemy.chodila som kazdy mesiac 12 hodin busom k doktorovi na sk a spat.velmi dobre som tehotenstvo znasala,doslova mi nic nebolo,len mi rastlo brusko.a teraz som znovu tehotna v 20.tyzdni.pracujem,ale nenamaham sa fizycky.babo mam tiez nizko,tlaci ma v lonovej kosti a ako ti vravis,lahnem si a dam si vankus pod zadok.v tejto poze sa babo ukludni a mna prejde to tlacenie na panvu.

michalllkkkaaa
13. dec 2013

no mam tri deti a rizikove tehotenstva som mala vsetky...a lezala som, netvrdim ze 24hodin v kuse ale oddychovat , nestat na nohách, hrat sa s detmi aspon v sede. 😎

dadulkadanulka
13. dec 2013

@michalllkkkaaa nuz vravim,kazda zena inak znasa tehotenstvo 🙂 to je normalne

michalllkkkaaa
13. dec 2013

@dadulkadanulka ano suhlasim...s Vami

andreaa1981
13. dec 2013

@gabulka333 ahoj ja som to mala od 20 tyzdna. Neskor ma hospitalizovali az do porodu. Musela som lezat a brala som magnezium. Nakoniec som este 9 dni prenasala. Nic sa mi nestalo stav sa nezhorsil, ale nik mi nevedel zarucit ze sa porod nerozbehne skor tak som posluchla doktorov. Som hyperaktivna a nevedela som si predstavit tak dlho lezat ale vydrzala som to. Muz mi priniesol do nemocnice telku aj tablet s internetom a nejako to ubehlo. Vlastne som sa chodila len najest a okupat trocha som posedela ale snazila som sa prevazne lezat a dopadlo to dobre. Poznam baby co pobehovali a potom fakt predcasne porodili. Prepustili ma v 38 tyzdni ze mam este lezat doma lebo ak zacnem chodit kazdu chvilu porodim. Tak som este tyzden doma lezala a potom som sa rozchodila len malemu sa stale nechcelo aj ked na kazdej kontrole mi tvrdili ze uz to pride .... Nakoniec som musela nastupit do nemocnice lebo som prenasala 😉
Este ma napadlo, to sa uz asi neupravi. Treba to len udrzat v stave v akom to je. Ja som vydrzala s krckom 1,5 cm co je fakt malo.

michalllkkkaaa
13. dec 2013

@andreaa1981 to je pravda krcok ma mat do 3,7 cm v polke tehu tak 2,5 cm....a spat nedorastie. este je dolezita aj konzistencia krcka. preto vankuse pod zadok, nohy v teple 🙂

maricca
13. dec 2013

Mne povedala lekarka na USG, ze je babo nizko asi v 31 tyzdni, ale neposlala ma hned k mojej gynekologicke, v 33 tyzdni som si nasla lekara-porodnika a ten ma po vysetreni okamzite hospitalizoval, ked ma v 35 tyzdni prepustili domov na druhy den rano som sa tam vratila a porodila, porod bol na prvorodicku expresne rychly, asi hodinu po prvej kontrakcii. Setri sa a Minimalny pohyb!

googlinqa
13. dec 2013

@gabulka333 len vela lezat a nic nedvihaj, nenamahaj sa 🙂

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adohunka
8. jan 2015

Ahojte ja som v 24tt a babo mam nizko uz asi necele dva mesiace...dnes ked som,bola na poradni ani som ho nevidela iba kontrolu robil z vnutra a volaco zmerali CS-CM 35,2 a vobec neviem co to je neviete mi poradit? Dakujem

anitka89
11. jan 2015

@adohunka mala by to byt cervikometria, cize dlzka krcka..to mas v norme ja mam od 21tt 26,5mm a idu ma v stredu zasivat - cerklaz, tak drze palce.. ☹

patkah128
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dankolia
29. dec 2016

Maminky som v 20tyzdni a take jemne mravcenie pohybi citim akoby pod bruskom nie v brusko nevadi to?

darcusa
7. mar 2017

Ahoj mamky. Chcem sa opytat ci sa je coho bat. Som v 13tt a na ultrazvuku mi bolo povedane, ze plod mam nizko. Dalsu navstevu gyndy mam az o 3 tyzdne. Myslite, ze mimco sa este posunie vyssie alebo ani nie? Cez den citim bolet respektive tlak a pichanie v podbrusku. Ďakujem 🙂

denamir
13. jún 2017

@darcusa ahoj ako si natom? Ja som bola v pondelok na ultrazvuk som 13 tt a doktorka mi povedala ze mam nizko ulozeny plod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre