Dusenie sa v spánku v tehotenstve

katuska93
18. feb 2019

Ahojte, hadam mi tu niekto bude vediet poradit.
Som v 15tom tyzdni a obcas sa mi v noci stava, ze prestanem dychat. Pytala som sa gynekologicky, ci to neuskodi babatku a povedala, ze nie, ze to je spankove apnoe. Lenze teraz si o apnoe citam a u mna to neni, ze nedycham par sekund, ale ze nedycham vobec, az uplne nadoraz, az uz sa fakt dusim strasne dlho, ze uz by som skoro stratila vedomie, tak sa mi podari nadychnut. Taky dlhy cas asi moze babatku realne ublizit, vsak? Dnes sa mi to stalo po dlhej dobe a fakt ma chytil strach, ani neviem, co mam urobit. Stava sa to niekomu tiez? 😔 napadlo mi, ci existuje nieco ako monitor dychu pre dospelych? Neviem, ako zamedzit tomu, aby sa mi to uz do porodu nestalo...

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamcotka
18. feb 2019

@katuska93 ahoj ja by som na tvojom mieste šla na pľúcne aby ti dali na noc prístroj ktorý ta bude monitorovať.. áno volá sa to spánkové apnoe a mávam to aj ja.. treba to dať vyšetriť pretože keď dostaneš napríklad narkozu musia o tom vedieť a ta potom monitorovať aby si neprestala dýchať naveky...

katuska93
autor
18. feb 2019

@mamcotka hm, este som tam asi mala napisat, ze nedycham z dovodu upchateho nosa, stava sa mi to iba v obdobiach, ked sa meni pocasie a soplim. Nie stale. Problem je, ze sa mi upchaju obe nosne dierky naraz a neviem spat s pootvorenymi ustami. Ja sa zobudim, ale neviem sa pohnut, aby som si otvorila usta a nadychla sa tak. Myslis, ze by mi v nemocnici pozicali ten monitor aj v takomto pripade?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanalyn
18. feb 2019

Ja by som povedala doktorke, že chcem nejaké poriadne vyšetrenie, možno aby ťa cez noc monitorovali a dali ti nejaké rady čo robiť a baby majú pravdu, že ak by si mala ísť pod narkózu tak by o tom určite mali vedieť

katuska93
autor
18. feb 2019

@tanalyn hovorila som a poslala ma na EKG. To vyslo v pohode, tak to dalej neriesi.

mamcotka
18. feb 2019

@katuska93 každopádne by som to skúsila.. ja proste zabudnem dýchať.. v hlbokom spánku až sa proste uvedomím že nedycham a vravím si prebud sa prebud sa a dýchaj.. podvedomie pracuje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre