Egilok v 28. týždni tehotenstva

amialusse
19. aug 2021

Užívali ste niektorá egilok 25mg v tehu?Som v28týždni predpísal my ho kardiológ..kvôli vysokému tepu no bojím sa aby nemali na bábo vplyv keďže sú to betablokatory

bambulka1010
19. aug 2021

@amialusse áno ja som brala . Celé tehotenstvo . Vies mala som 23 rokov a čo mi dali to som brala . Vtedy som nič necitala po internete . Celé tehotenstvo som mala fajn okrem teda toho tepu a vracania 😂😂

amialusse
autor
19. aug 2021

@bambulka1010 a kôli tepu? Mala si vysoký? Už neberieš?

bambulka1010
19. aug 2021

@amialusse mne zistili v tehotenstve vrodenú vadu srdca . A keď mala dcéra pol roka som bola na operácii v BA .
Čiže uz nemusis nič brať. Ale aj tak ten tep mám v klude okolo 80-90 .

amialusse
autor
19. aug 2021

@bambulka1010 Rodila si spontánne?Ja mám pulz v kľude okolo 100 holter my najviac nameral 150..

pseudomonas87
19. aug 2021

@amialusse egilol je účinná látka Metoprolol, môžeš užívať celé tehotenstvo. (Dr)

bambulka1010
19. aug 2021

@amialusse áno spontánne 🙂 mala som to napísané aj od lekára z BA z NUSCCH . Mna 2x brala záchranka počas tehotenstva . Namerali mi 240 🤯🤯🤯

amialusse
autor
19. aug 2021

@bambulka1010 tiež má brala záchranka pri pulze 150aj má hospitalizovali ...a odvtedy sa vlastne môj pulz rieši.. no až včera prišli výsledky z holtru a Dr teda zvážil podľa nich túto liečbu..len má mrzí že som osobne nebola po výsledky lebo som nemohla... Bola sestra a teraz ani neviem ako ich užívať či na lačno , či môžem kávu ktorú síce nepijem ale mám nízky tlak a mám strach že my budú znižovať aj tlak nie len pulz..asi budem musieť naspäť sa poinformovať..a ako si zvládla pôrod?brala si aj v deň pôrodu lieky?ja sa strašne bojím že neudycham že sa my odtrhne srdce ..prvé som rodila spontánne krásny pôrod ..no tento krát sa veľmi bojím

bambulka1010
20. aug 2021

@amialusse vies čo ja som mala pôrod veľmi rýchly 🙂 fuu a veru si nepamätám či som v deň pôrodu brala tie lieky .
Brala som ich od nejakého 3 mesiaca . Tento egilok mi neznižoval pulz , mala som ešte jedny lieky po tehotenstve . Lebo tento egilok bol pre mna slabý . Ale to bolo strašne .Som si dala polku , srdce mi prestalo búšiť ale tlak ? 90/50 🤯🤯🤯 strašne mi po nich bývalo zle . Tak som sa rozhodla že musím na operáciu , inak mi bude byvat stále tak . Odvtedy klop klop .
A tebe zistili čo sa deje so srdcom ? Mávaš to iba počas tehu ?

fiafia
20. aug 2021

@amialusse celé tehu aj pred ním aj po ňom. Síce betaloc ale v zásade je to to iste lebo keď nemali betaloc tak mi dali egilok. Od vtedy je už 4,5 roka. Žiadny problém. Vysoké tepy tiež niesu sranda pre dieťa. Lekár určite zvážil prínos liečby a prevážil nad rizikami. Budeš častejšie sledovana. Ja som chodila každý mesiac na interne a pred pôrodom každé dva týždne

buducamama
20. aug 2021

@amialusse ahoj, ja ho beriem uz niekolko rokov a teraz som v 23 tt a stale ho beriem. Rano si davam stvrtku a vecer dalsiu stvrtku. Pulz mam stale rychlejsi, tento posledny tyzden mam aj vyssi tlak, dnes 130/85 a to som vzdy mavala nizky. Uvidime co bude dalej. Ale brat ho mam aj nadalej.

amialusse
autor
20. aug 2021

@buducamama neznižovala ti veľmi tlak keď si ho mala nízky?

buducamama
21. aug 2021

@amialusse nie, ja som zacala postupne pit aj kavu, tak mozno preto sa mi nejak ustalil, aj ked pulz mi ostal rychlejsi. Od zaciatku tehu mi kava prestala chutit, uplne som ju vysadila a v pohode. Teraz si uz obcas dam, len mavam zahu tak fakt len obcas. A tento tyzden som sa zacala citit blbo, tak to asi kvoli tomu zvyseniu tlaku, tehotenstvom sa mi to zjavne zhorsilo. Budem si merat pravidelne a uvidime, snad bude vsetko ok.

cucoca
7. nov 2022

@bambulka
@bambulka1010 operovali ti srdce kvoli arytmii?

bambulka1010
7. nov 2022

@cucoca áno , mne zistili dve obehové drahy okolo srdca . A jednu mi vypalovali . Operácia plne pri vedomí cca 2,5 hodiny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre