Egilok v tehotenstve

elisia1987
28. nov 2018

Je tu budúca mamička, ktorá užíva egilok a dieťatko má normálnu hmotnosť? Ja ho užívam už nejaky ten mesiac a dnes na poradni sa ukázalo, že bábätko je menšie. Nie je to nič tragické, ale už sa asi začína spomaľovať rast. Ďakujem za odpovede. 🙂

silvia24112018
25. dec 2018

Ahoj, ja užívam egilok už vyše 10rokov a akurát som v 9tt. Zatiaľ mi lekári nepovedali že by som ho brať nemala. Dozvedela si sa niečo nové? Môže súvisieť jeho užívanie s rastom bábätka? Ďakujem a držím palčeky

elisia1987
autor
7. jan 2019

@silvia24112018 Ako viem, egilok asi aj ako jediný betablokátor sa v tehotenstve používať môže, ale asi ozaj súvisí s rastom bábätka. Som v 35. týždni a vo veľkosti môj drobec zaostáva o cca 12 dní. Ale u nás to môže byť spôsobené aj genetikou, kedže výškou obaja neprekvitáme 🙂 Ale keď som si o lieku čítala, tak nie každá mala problém s rastom bábätka.
Tak držím prsty 🙂

nitka1157
13. jún 2020

@silvia24112018
@elisia1987 zienky vysadili ste davky pred porodom ci normalne ste uzivali a este aj pocas kojenia ak ste kojili?
Inak aj moje babo je malinke. 10dni pozadu

03gbi
8. júl 2020

Ahojte , ako je to s tým užívaním egiloku v tehotenstve ? Napíšte akú ste mali skúsenosť

nitka1157
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nitka1157
9. júl 2020

@03gbi ja som uzivala od zaciatku 5.mesiaca a uzivam ho este aj po porode kym nepojdem na kontrolu ci ho mam uzivat aj dalej.ale poviem pravdu uz si ho davam len obcas a kojim.
Babo vazilo 2960 a stale mi omielali ze bude malicke.bolo vacsie ako moje prve he a pri prvom nikto nic nehovoril

zuzkalujza
9. júl 2020

@elisia1987 ja som užívala od 9 týždňa, dcérka sa narodila v 40 týždni, mala 3120g a 49 cm. Egilok sa v tehu môže ako jediný betablokátor.

03gbi
9. júl 2020

@nitka1157 ja ho užívam už niekoľko rokov a teda , vysadzovat sa mi nezdá úplne dobre , teraz neviem čo je lepšie

nitka1157
9. júl 2020

@03gbi mne sa vyskytla arytmia a vysoky tep len v tehotenstve.myslim ze porodom to vsetko pominie a budr ako predtym. Lebo aj ine lieky co som brala uz nemusim..ty ho uzivas uz dlhsie a este pred otehotnenim ak som to spravne pochopila?

03gbi
9. júl 2020

@nitka1157 áno asi 7 rokov koli arytmii , + iné lieky , kt som hned vysadila, keď som sa dozvedela že som

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre