EKG počas tehotenstva

4. aug 2021

Ahoj, že ako prebieha vyšetrenie EKG v tehotenstve?.. Musím byť vyzlecena od pol pása hore? Bez podprsenky? Som dosť hanblivá, a dosť mám z toho stresy lebo na také vyšetrenie idem prvý krát v živote 🤕🤢

althinka
4. aug 2021

Áno, do pol pása

autor
4. aug 2021

@althinka ale bez podprsenky?

petamich
4. aug 2021

ver mi, ze EKG bude ten najmensi zasah do dostojnosti ;) co tam potom porod, pobyt na poporodnom oddeleni a vizity

althinka
4. aug 2021

Samozrejme že bez, potrebujú umiestniť elektródy práve pod prsiami a na ne, kde zavadzia prádlo, netreba jančiť, je to rutina a trva krátko, ja chodím pravidelne a je to v pohode

margaretka_
4. aug 2021

Nemusis byt bez podprsenky. Ja som si ju minule mala akurat rozopnut. A raz asi ani to nie

Edit. Citam koment nad mojim, tak asi je to rozne. Ale inak to je fakt v pohode, ti ludia to robia denne x krat, oni sa vobec nepozastavuu nad nahym telom podla mna 🙂

alexandra2468
4. aug 2021

Ja som sa musela vyzliect od pol pasa hore uplne.

petulka2021
4. aug 2021

Väčšinou sa dáva dole, záleží od lekára.
Lebo 3 elektrody sa dávaju pod prsník 🙂

s_a
4. aug 2021

Tak to aby si si začala zvykať do pôrodu 😀 akože ja tiež z toho nikdy nie som nadšená, keď mám niekde polonaha sa vyzliecť ale neboj sa, už videl aj krajšie 😁

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkovacovak
4. aug 2021

Sú to lekári/sestričky. Oni naozaj nie sú zvedaví na tvoje prsia keďže takých ako ty tam denne vidia desiatky. Osobne takému ostychu pred zdravotným personálom nechápem keďže už videli toľko vecí, že by sme boli my nezainteresovaní veľmi prekvapení. V tehotenstve zažiješ mnohé horšie vyšetrenia, ktoré ti prídu omnoho nedôstojnejšie ako je ekg vyšetrenie. Nerieš hlúposti. Je to pre tvoje zdravie a zdravie tvojho bábätka 😉

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. aug 2021

Ďakujem vám, už nemám taký divný pocit som kludnejsia 🥰❤️ ale máte pravdu, že sú horšie vyšetrenia a hlavne u gynekológa

petamich
4. aug 2021

ja ta chapem tiez som hanblivy typ ale po tom co som prezila na porodnej sale, pocas pobytu v nemocnici pred porodom a po nom, mi to EKG prislo ako uzasne vysetrenie 😂😂

saska.j
5. aug 2021

Nemusíš byť bez podprsenky, mne tie elektródy dala aj tak, ani tričko som nedávala dole len nadvihla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre