Ekzémy v tehotenstve. Máte s tým skúsenosti?

rybka17
26. jan 2010

baby poradte. nikdy som nemala ekzemy a teraz sa mi vyhadzal po celom tele, bola som u dvoch koznych , diagnoza ta ista -seboroicka dermatida, su to take cervene fliacky po celom tele a potom sa to meni na take suche miesta. mam na to nejake masti ale som z toho uz zufala, vyzera to strasne a svrbi to...mate s tym nieto skusenosti??

katrenka111
4. feb 2012

@palmolivka tak ja som sa včera natrela kalciovkou a obycajnou modrou indulonou....a celkom sa mi to paci...už je to krajsie....den pred tým som natrela Excipialom Lipolotio a nejak mi to sčervenalo na krku, ale pri vlasoch pomohlo zas....
To je hrozne, asi treba stale skusat niečo ine......

katrenka111
20. feb 2012

no baby tak ja som vyskusala aj tu ospevovanu Adermu Exomega a musim povedat že je o nicom, vobec nezabera.... mam po nom ekzem este horsí než som mala....
Tak ja už neviem co na to, neviem ci neskusim este ten Dermalex....
A pripravok Skin cap nepoznate??? v lekarni mi ho odporucali, ale pocula som že obsahuje nejake hormony ci co....

kata13
13. mar 2012

ja som teraz zacala chodit k jednemu bylinkarovi, tak som zvedava ci pomoze, momentalne to mam hrozne, cele mokre a mam na to take nervy. okrem toho, ze mam rozne kvapky a mast mi odporucil z kremov len modru indulonu

veruska007
13. mar 2012

Ja mam atopicky ekzem skro od narozeni. V tehotenstvi a pri kojeni se mi strasne zhorsil. Rozhodla jsem se prezit bez kortikoidu, mazu se hlavne infadolanem, vitaminovou masti a excipialem. Hodne mi pomohla konopna mast od Cutis Help, zpocatku to teda hrozne svedilo, praskalo a bolelo, ale ted uz jsem tri roky zcela bez kortikoidu! Konopna mast pomaha i na hnisava loziska a praskliny.

janula28
30. mar 2012

Ahoj vespolek, nechci tady dávat nějaké rozumy, ale ekzém je potřeba vyřešit i vnitřně, protože je to vždy projev nějakého oslabeného orgánu, nejčastěji střev, když budete chtít vědět víc, tak se mi ozvěte

miranda77
3. apr 2012

mne se ekzém udělala po porodech na očích a lokti ...řeším to kineziologií a konstelacemi ... ten na očích je už pryč :o

hadimrska
19. apr 2012

Ahoj holky, tak já mám už přes týden ekzém na pravé ruce, jen na dvouch prstech, měla jsem ho i při prvním těhu, ale na začátku, teď se mi udělal až ve 33 týdnu. ☹ Zatím dávám imazol, jsou to takové nateklé nalité pupínky, když prasknou vytíká z nich taková světle žlutá vodička, trochu to svědí, ale dá se to vydržet, mám doma ještě Beloderm, ale ten mám strach si dát, spíš asi nemůže že?
Jsem z Brna, kožaře teď žádnýho nemám, tak asi budu muset pohledat, ten co jsem tam kdysi chodila je už v důchodu. ☹

hadimrska
19. apr 2012

Tak jsem volala na gyndu kvůli tomu Belodermu, a prej můžu v akutním případě krátkodobě, tak ještě počkám, zatím se mi to nerozlízá a Imazol pasta, mi to hezky sklidní, dnes už to tak nalité vodou nebylo jako včera, tak snad se to troch o víkendu zlepší. Člověk má strach aby tomu prckovi neublížil.

kata13
21. apr 2012

@janula28 a ty sa tomu nejak venujes? ja si idem dat teraz spravit testy na mandle, vraj to moze byt aj z toho a po porode poriadne porobit zuby. tiez myslim, ze to je problem niekde v tele....no keby som vedela coho, snad na nieco pridem

janula28
22. apr 2012

@kata13 viz IP 🙂

barca1205
3. júl 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Mne sa vytvoril ekzém po porode a počas kojenia sa zhoršoval. Chytala sa ma aj každá viróza, celkovo som bola oslabená. Začala som užívať vitamínové doplnky a stav sa mi zlepšil. Odvtedy sa mi ekzém objavuje, keď som chorá, takže súhlasím, že je to niečo zvnútra

srenata
7. júl 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Ja som mala v tehotenstve tiež problém s ekzémom. Často som sa krémovala a na akútny problém mi pomáhalo prikladanie ľadových obkladov - to pomáhalo od svrbenia. Užívala som laktobacily, aby som podporila aj imunitu. Do pôrodu sa to nestratilo ale aspoň sa to dalo vydržať

sonka345
7. júl 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

Ja som v piatom mesiaci odcestovala na dva týždne k moru a ekzém sa stratil. Prípadne skúste kúpeľ s morskou soľou, osobnú skúsenosť s tým nemám ale vraj to pomáha

lenatali
7. júl 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

Ja som momentálne tiež tehotná a chystám sa k moru, tak dúfam, že mi to tiež pomôže. 🙂

ester851
3. sep 2015
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

Skúste kozmetiku protopan, ja ju užívam už dva roky a veľmi mi na ekzém pomohla (www.protopan.sk)

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emmickavotka
7. sep 2016

atopický ekzém a aj ostatné alergie sú spôsobené práve tým, že imunitný systém, je akoby prestimulovaný. Reaguje až prehnane. Vyhodnotí ako nebezpečenstvo aj veci, ktoré pre organizmus nebezpečenstvo nepredstavujú. Rôzne alergie alebo problémy stravením žalúdkom su spôsobené parazitmy, ktorým ludia nevenujú zvlaštnu pozornosť, až pokým nenastane problem. http://www.topky.sk/cl/13/1563025/Parazity-v-na...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre