Fajčenie v tehotenstve a možné komplikácie

adelka1111
2. sep 2020

Ahojte...Fajčil niekto v tehotenstve ? Prosím len tie ktoré v tehu naozaj fajčili ..nemali ste komplikácie ?

ivanka12311
2. sep 2020

Zas jedna matka roka..aspon ber ohľad na to dieťa nemusí byť nadopovane nikotínom už v bruchu chuda dieťa🤦

adelka1111
autor
2. sep 2020

@ivanka12311 pýtala som len na tie ktoré v tehu fajčili nie na tie ktoré tu prišli odsúdiť . ;) a okrem toho ako vieš že ja si dieťa dopujem nikotinom? 😂🙈

lauriema
2. sep 2020

@adelka1111 Pani ktorá somnou ležala v nemocke ja som bola na rizikovom aj ona, ja nefajčím ani som nefajcila ale ona fajčila a primár ju vyslovene prosil aby prestala. Takže bud prosím ta zodpovedná za to dieťa a aj ja ta prosím prestaň fajčiť to malé sa v tebe dusi

ukulela
2. sep 2020

@adelka1111 ty komplikacie mat nemusis, ale dieta v bruchu ma realne pocas tvojho vyhulovania nedostatok kyslika a po porode moze mat aj abstinencne priznaky. ked budes mat nepokojne nespiace placuce babo, mozes sa nad tym zamysliet, ci si mu neublizila .... opat mi tu raz chyba kon, co si bucha hlavu o stenu .... 🙈😨

v3rca11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanka12311
2. sep 2020

@adelka1111 tak prečo sa pýtaš také kktske otázky? čo myslíš aký sajrajt je v tej cigarete no tuti fruti isto nie🙋😁je mi ľúto každého dieťata čo ich sprostá mater je tak nezodpovedna že namiesto toho aby aspoň v tehotenstve prestala sa tu bude pýtať na MK na komplikácie 🤦

cookie29
2. sep 2020

Nemusia byt komplikacie hned v tehotenstve, mozu byt pri porodne, mozu byt dosledky neskor... celkovo nazor, ktory pocujem v poslednej dobe je, ze pokial bol najma niekto tuhy fajciar, tak ze je lepsie znizit a neseknut s tym zo dna na den, pretoze seknutie vyvolava casto nesmierne stresy, ktore su niekedy horsie ako fajcenie... najlepsie je najst odbornika, ktory Ti/dotycnej osobe pomoze. Aj keby tu hned milion ludi povedalo, ze oni fajcili ako komin a nic sa nestalo, neznamena to, ze Tebe sa stat nemoze.

limetka69
2. sep 2020

@adelka1111 ja som slaboch, nedokazala som prestat, fajcila som malo a najslabsie 0,1, 2-3 na den....mala som strasne vycitky a velmi mi odlahlo, ze maly bol ok a je ok stale

gladys_07
2. sep 2020

a ked sem 30 zien napise, ze nemali komplikacie? Ulavi sa Ti? Stale je to ruska ruleta so zdravim dietata
Nemozem inak ako odsudit...

amelia000
2. sep 2020

Komplikacie nie ale poznam zenu co fajcila pocas tehu ma 5 deti..4 deti maju selest a 1 dieta ma polovicnu velkost srdca + problem s nervovou sustavou do 2 rokov a oblickami.

nickpick
2. sep 2020

tehotenstvo by mala byt mega velka motivacia preco prestat fajcit, a to hovorim ako byvala fajciarka, ked to vydrzis a narodi sa ti zdrave dieta na cigaretu si ani nespomenies, tu zlata stredna cesta, alebo okluky neexistuju, 1 cigareta denne ci 20 stale budes ohrozovat zdravy vyvin dietata, neprestat je hlupe a sebecke, minule som videla na ulicu mamicku, ktora viedla za ruku asi 4-rocne dievcatko a v druhej drzala cigaretu, smutny pohlad....

kika1106
2. sep 2020

Fajčila som skoro celé tehotenstvo a nemala som žiadne komplikácie ani malinká

olivia1425
2. sep 2020

@adelka1111 ja facjim kazdy den.ked som otehotnela.prestala som z dna na den bolo to strasne pocitala som dni kedy zacnem.prestala som pit kavu, chodit von posediet vylucila som vsetko kde by ma lakalo este viac.bola som nervozna podrazdena ale vedela som preco to robim.ja by som si neodpustila zasa leby dieta malo problem a vycitala by som si co ked 🤷‍♀️ natolko som ho milovala uz v bruchu a som sa seba hrda.vydrzala som aj kojenie a potom som sa k fajceniu vratila. Nikdy nie pri decku!treba si urcit priority 🙏 ja viem ze je to sakra tazke.len problemy sa mozu prejavit ovela neskor.dufam ze to zvladnes kvoli sebe aj malemu 👌

tajkoska
2. sep 2020

@kika1106 kolegyňa, bola som jej pri pôrode, fajčila, tak 2-3 denne, malý zdravý a tak je tomu naďalej, má 15

korunka1
2. sep 2020

@adelka1111 tak ak sa ta to netyka, tak co sa staras🤔😉

lienocka2808
2. sep 2020

Oxid uhoľnatý, decht, polycyklické aromatické zlúčeniny, arzén, kadmium, formaldehyd... to su len niektore z látok nachádzajúcich sa v cigaretovom dyme. Naozaj dobrý základ pre tvoje bábatko?

lenuliatko84
2. sep 2020

Boze fajcila som 20 denne a vzdala som sa ich zo dna na den.bud mas 20 rokov alebo si ciganka ked toto nedokazes urobit

heidi4
2. sep 2020

Nech sa paci, dala som si tu namahu a nasla ti to, co nas ucili na biologii.... Ak ti to stale nedochadza a ani tieto fakty cierne na bielom ta neosvietia, tak gratulujem, si matka roka...👎👎👎👎
Ale drzim ti palce.
V skratke, x veci ovplyvnuje rast, vyvin a zdravie dietata, jednym z tych faktorov je aj MATKA SAMOTNA - chap jej zivotny styl....a zaroven to je jedina vec, co mas ty sama vo vlastnych rukach a vies to ovplyvnit, smerom k + alebo -. To uz je na tebe, aku startovaciu ciaru mu VEDOME pripravis. Dieta sa ti iste raz podakuje (potom sem ale nechod revat, ake "zdrave" alebo "vdacne" dieta sa ti narodilo). Vela stastia.

evkakozickova
2. sep 2020

@lenuliatko84 prečo by mala byť práve cigánka ? @adelka1111 známa fajčila vraj aj krabičku denné, minule som snou písala vraj mala je zdravá,pekne priberá a je kľudná. Ale tak to neznamená že každej sa narodí zdravé spokojné bábätko,možno má ona len to šťastie.

heidi4
2. sep 2020

@heidi4 A mozno ze rovno aj matka milenia. Kedze si bola o tychto veciach urozumena cca vcas a teda vedome mu nicila zdravie a nezasiahla, aj ked jeho zivot a zdravie boli len a len v tvojich rukach.... 👏👏👏👏🤮🤮🤮👎👎

heidi4
2. sep 2020

Sikovna...

heidi4
2. sep 2020

Lahsie (zbabelejsie) je ujst nez zatnut sa a zamakat na sebe pre dobro drobca. Toho dietata mi je fakt luto...

queen_mary
2. sep 2020

ja som si zapalila asi 5 cigariet za cele tehotenstvo. Maly mal selest pri narodeni, ale ci je to z toho asi skor nie. Malo to tam vela deti..

mamina20016
2. sep 2020

@lenuliatko84 a ty si čo ? Ja som prestala hneď tak sa uštipni čo píšeš nie každý je z Letanoviec

lenuliatko84
2. sep 2020

@mamina20016 co je to Letanovce?

acrobaleno
3. sep 2020

A čo pasívne fajčenie? Keď partner fajčí?

cookie29
3. sep 2020

@lenuliatko84 dedina pri Spisskej Novej Vsi...

lenuliatko84
3. sep 2020

@cookie29 ved vravim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre