Fraxyparin v tehotenstve - ako pichať?

zaanaa
6. jún 2019
Dobry deň, prosim o radu. Pichal si tu niekto fraxyparin v tehotenstve ? Treba vytlačiť ten vzduch zo striekačky alebo sa to pichá celé. Dakujem
veronika4495
6. jún 2019
Nepichala ale vzduch nemusíš vytlačiť nič sa ti nestane maximálne modrina 🙂
patulienkab1
6. jún 2019
pichala som si, pichá sa to celé, ten vzduch na konci ti vytlačí liek z ihly
zaanaa
autor
6. jún 2019
@patulienkab1 a prosim ta pichala si si do bruska keď si bola tehotná, kázali mi tak ale mám z toho taký čudný pocit 😞 Čiže len odstranim ten kryt, chytím kozu a celé šikmo pichnem?..
veronika4495
6. jún 2019
@zaanaa pichať môžeš aj do ramena pripadne stehna
veronika4495
6. jún 2019
@zaanaa akurát na bruchu to najrýchlejšie účinkuje ale tých pár minút nehrá rolu...
noemi155
6. jún 2019
@zaanaa pichaj stehná tam to najmenej boli ja už len tam dávam a ramena neskutočne má boleli
gabuliacik
6. jún 2019
Ja som si pichala 4mes,najprv fraxi a potom clexane. Na brusku smerom do bokov skor. Ale pichat priamo,nie sikmo
klejkaez
6. jún 2019
@zaanaa pichala som si az 6 mesiacov 😂
Vzduch by sa mal vytlačiť, čo najviac ide, vytlačiš liek aj bez neho.
A pichnúť tam, kde mas "najviac" tuku. a voľnejšiu kožu/miesto.
Ak tráfiš sval, miesto dosť stvrdne a modrina fajna.
Nie ešte opakovane.
Chyt si dvoma prstami kožu a Pichni priamo. Zvyknes si.
Ono to vôbec nie je tak zle🌷.
Si šikulka zvladnes to.
macko1007
6. jún 2019
@zaanaa ahoj,mozes pichat do brucha,vonkajsia strana ramena alebo stehna..miesto si vydenzifikuj,urob riasu a pod 90stupnovym uhlom pichni ,aplikuj ,vytiahni a pust riasu 🙂 keby ide nahodou troska krv nic sa meboj ,mozno si trafila len nejaku cievku..v nemocnici sa nam to bezne stavalo ...
patulienkab1
6. jún 2019
@zaanaa áno, počas celého tehotenstva do brucha, skúšala som aj stehno, ale to ma veľmi bolelo. Postup, už opísali žienky vyššie 🙂
gabuliacik
6. jún 2019
@klejkaez ziaden vzduch sa nema vytlacat. Je to napisane aj v pribalovom letaku. Kazda injekcia je presne nadavkovana a ta bublinka sluzi na to,aby dotlacila aj zvysnu tekutinku
tinatitti
6. jún 2019
Ahoj, ja som si pichala celé tehu a ešte aj teraz dva mesiace po pôrode. Stále aplikujem do brucha. Do stehna ma to dosť bolelo a hneď som mala modrinu. V nemocnici mi to pichli do ramena a stále sa mi robili modriny. Po 3 dňoch som ich požiadala, že si to budem radšej pichať sama do brucha. Takže nemusíš sa ničoho báť. Vzduch nevytlacaj, len pred vpichnutim poklep po striekačka, aby sa bublinka vzduchu dostala hore. Bábätku neublížis, ta ihla je kratucka. Postup opísali baby vyššie. Drž sa
bagre
6. jún 2019
@zaanaa v pohode do bruška - hlavne do bokov akoby, ak bude bruško už moc guľaté /resp. bude veľa modrín/ tak sa dá aj stehno a rameno- ale tam treba pomoc. Bábu nemáš ako ublížiť - robíš si kožnú riasu 🙂
nikamo33
6. jún 2019
Mne v nemocnici jedna sestricka poradila zozadu do boku,najmenej ma to tam boli. Ale to je horsie dostupne,ked si sama pichate.
zaanaa
autor
6. jún 2019
@klejkaez jej dakujem moja si ma povzbudila, som fakt nešťastná z toho 😞
zaanaa
autor
6. jún 2019
@gabuliacik aha takze nevytlačat, dakujem za radu
nemenovana1999
6. jún 2019
Ja som si pichala do ruky vytlacala som ten vzduch
klejkaez
6. jún 2019
@gabuliacik Nie. Niektorí to neodporúčajú kôli strate obsahu, máš to aj v letáku, ktorý mam aktuálne v ruke😁....
Mini vzduch ostane, vytlačí sa to jedna radosť, dobrala som ich par týždňov dozadu, nejeden lekar povedal, že je zbytočne natlačiť vzduch pod kožu pri toľkých užívaniach..
TREBA OPATRNE.
A NEEXISTUJE PICHAŤ DO SVALU ... viem co vravím, som dost chuda, takze nemam tuk a vyzera to potom ako po bitke.
To je taktiež v letaku😁
klejkaez
6. jún 2019
@nemenovana1999 Presne tak !
JE TO KÔLI STRATE OBSAHU LIEKU, TREBA TO OPATRNE. Nikde neni napísané, ze sa to nesmie.
Ked. mi to 6mesiacov islo bez vzduchu v striekačke tak neviem 😁😁😁
Mam také dopichane bruško už, že až no
tigev
6. jún 2019
pri prvej dcerke som sipichala az po porode, trvalo to pol roka.. pri druhej dcerke cele tehotenstvo az do konca sestonedelia.. tiez mi to bolo cudne pichat si to do brucha, ked som bola tehotna, tak som si to pichala do boku brucha, špeku, faldu :d neviem ako to mam pomenovat, alebo do bokov.. tam som mala dost tuku.. v stehne ma to strasne bolelo, tam mam malo tuku.. sem tam sa mi stala modrina alebo taka hrča
uz som sa nevedela dockat konca, dni do konca sestonedelia som odratavala ako vojak do civilu 😃D
drzim palce a prajem vela dravia a sily🙂
zaanaa
autor
7. jún 2019
@tigevdakujem, a vzduch si vytlačila alebo pichala celé?
zaanaa
autor
7. jún 2019
@patulienkab1 Dakujem a vytláčala si vzduch?
sweetdreams
7. jún 2019
@zaanaa Ja tiež pichám v tehotenstve, vzduch nevytláčam. Občas sa stane, že spravím modrinu alebo takú hrču, ale nejako to neriešim. Od začiatku tehu som pichala do brucha, ale už som mala to brucho také ubolené, že som na konci 5. mesiaca prešla na stehná. Tam to menej bolí, len raz som asi trafila sval alebo čo, tak mám na jednej nohe modrinu cez pol stehna, aj teda dosť boľavú...Ale pri takom množstve injekcií sa to môže stať. Pichať budem do konca šestonedelia. Pred prvou injekciou som sa išla zrútiť, že veď toto je nedám, ale nejako som sa potom nastavila, že to robím pre bábo a že môžem byť rada, že som vôbec tehotná a môžem si tie injekcie pichať 😃 tak si z toho teraz doma robíme srandu, že si idem pichnúť dennú dávku 🙂 🙂 🙂 a teda už som si ten fraxiparine dávala hocikde - na benzínke cestou na dovolenku, na svadbe na záchode, a tak .... 🙂
Držím palce!
patulienkab1
7. jún 2019
@zaanaa áno, nakonci spolu s liekom
renata155
7. jún 2019
Ja som si pichala od 27.týž.teh.po porod 40.tyž.a potom 6.tyž ešte v šestonedelí pichala som do stehien raz do jedného raz druhého,potom na striedačku do ramien odporučam pred pichnutím vydezinfikovať a určíte nepichať hocikde na wc.Picha sa najlepšie vždy v rovnaku hod,napr.rano alebo večer pichá sa rovno a nič sa nevytláča.
tigev
7. jún 2019
@zaanaa nic som nevytlacila, ako bolo, tak som pichla
zaanaa
autor
10. jún 2019
@renata155 bohužiaľ musela som hocikde na wc, nakoľko sme boli na výlet v Prahe, Zrovna mi to tak vyšlo som nevedela že mi ich hneď predpise 😞 ale samozrejme som dbala na to aby som si vždy riadne umyla ruky a miesto som tiež riadne vydenzifikovala. Modriny zatiaľ nastastie nemám ... Kvôli čomu si si pichala? Ja mám zápal žil a našla mi v jednej zrazeninku
zaanaa
autor
10. jún 2019
@sweetdreams Dakujem. presne ja som sa tiež išla skoro zrutit nikdy som nič take nemala a ešte teraz keď som tehotná a do bruska 😞 ale už mám 4 za sebou tak hádam to pôjde. Ja mám zápal žil a v jednej zrazeninku 😞 preto mi to dala. Kŕčové žili mám už hrozne a ešte teraz toto teplo na to, ale čo už musím zvládnuť 😞 a ty kvôli čomu si brala ty ak sa môžem spýtať 😉 ?
zaanaa
autor
10. jún 2019
@tigev dakujem pekne 😉 dala som to nakoniec do brucha ale mala som z toho strašný stres 🙂 ale už mám 4 za sebou tak už to bude hádam lepšie. Zatiaľ mám predpísaných 20 , za 2 týždne idem na kontrolu a uvidím ci mi ich dá aj potom, lebo mi zistila zápal žil 😞 a kvôli čomu si brala ak sa môžem spýtať ? Nemusí sa to pred pôrodom vysadiť nakoľko to riedi krv?
monkabaskova
10. jún 2019
Ja som brala 9 mesiacov....ja som trocha ten vzduch vytlačila....zo začiatku som pichala do brucha....neskôr do stehna

Tu začni písať odpoveď...

Odošli