Gynekologická pohotovosť v Trnave

kralovna123456
29. apr 2014

Ahojte maminy, kde je v TT gynekologicka pohotovost? ak ma pobolieva v pravom boku bruško, mám ísť na nejakú všeobecnú pohotovosť, či rovno na gyn? (nikdy som na pohotovosti, chvalabohu, nebola, tak neviem ako to chodí...)teraz nejdem, som v práci do 16h..ďakujem

lal
29. apr 2014

V Trnave je pohotovost na prizemi porodnice. Ja som bola pred tyzdnom, ale mam odtial taky zazitok, ze tak skoro sa u lekara asi neukazem. Ak sa ti da, chod radsej k svojmu doktorovi.

kralovna123456
autor
29. apr 2014

hrozné to bolo????

kralovna123456
autor
29. apr 2014

@lal také hrozné to bolo?

fuska
29. apr 2014

@kralovna123456 Nenechaj sa nastrasit. Po praci tam normalne zbehni. Moze sa stat, ze bude lekar alebo sestricka neprijemna, ale ked mas problemy, tak nevahaj a chod a kasli na reci.

kralovna123456
autor
29. apr 2014

@fuska normálne ma tam vyšetria, hoci nemám výtok, len bolesti, pozrú sa aj na bábätko? platí sa tam?

fuska
29. apr 2014

@kralovna123456 Ja som prijem nevyuzila na pohotovost, bola som tam, iba ked som rodila, ale vsetci boli v pohode. Ak mas bolesti, tak podla mna vysetrenie urobia. Neviem, ci sa plati. Na normalnej pohotovosti sa platia 2 eura.

kralovna123456
autor
29. apr 2014

maminy, ak ste tu niektorá, ktorá ste boli počas tehu na pohotovosti v TT, boli ste spokojná?vďaka

marika_btt
29. apr 2014

@kralovna123456 Ahoj, ja som bola viackrát počas tehu (naposledy tuto nedeľu) a mám iba dobre skúsenosti. Všetci boli na mna mili, poriadne ma vždy vyšetrili a hlavne upokojili keď som mala nejaké pochybnosti. Poobede tam môže byt viac ľudí, chod radšej večer ak to nie je akútne. Platí sa 2 Eura. Inak bolesti bruska v 1.trimestri sú normálne, rozťahuje sa ti maternica, mna stále bolelo brucho..ale pre istotu chod, budeš kludnejsia že sa nič nedeje.

lal
29. apr 2014

@kralovna123456
@fuska baby, ja som tam isla s krvacanim v skorom stadiu tehotenstva, podla mna nie je normalne krvacat. Nalakala som sa, kedze sa o babo snazime skoro dva roky a konecne sa asi zadarilo. Bola velkonocna sobota, sestricka mila, zlata, este som sa jej pytala ci nejak neobtazujem a ze ci nie som hysterka prist na pohotovost, povedala mi, ze jasne ze nie, ze to je samozrejme a dobre ze som tam...no prisiel doktor a ten ma normalne zvozil ze co tam chcem, ze vraj som zena a tak viem ze zeny krvacaju a je to udajne uuuuplne normalne. Nehovorim, vysetril ma, ale cely cas mal neprijemne poznamky, ako keby som nemala doma co robit a z prce si spravila vylet na pohotovost.
Spravil mi vysetrenie, ultrazvuk, ale nedal mi nic, skonstatoval ze je to normalne. Vecer som zacala krvacat a ak som naozaj bola tehotna (este som to nemala v tom case potvrdene od lekarky), tak som urcite potratila.
Ja som ale mala fakt stastie na lekara, nevravim ze su tam vsetci taki, ale ja som mala ozaj stastie ☹

lal
29. apr 2014

A preto vravim, ak sa ti da, isla by som radsej k svojmu doktorovi, tam nebudes na obtiaz a aspon ta poriadne vysetri. Ja som nemohla, kedze bola sobota a velka noc k tomu.

kralovna123456
autor
29. apr 2014

@lal tak to ma mrzí, bohužiaľ, títo ľudia zabúdajú, že lekár nie je povolanie, ale poslanie...

katarinava
29. apr 2014

ja som bola 2x na pohotovosti počas tehotenstva, všetko bolo v pohode, prvý krát s krvácaním, urobili usg, popozeral, aj srdiečko a domov s odporúčaním navštíviť aj svojho lekára. druhý krát aj s nejakou poznámkou, ale to si nevšímam a neriešim - idem tam lebo potrebujem, aj keby som potrebovala len ukludniť, mám na to právo a prípadné komentáre na mňa nemajú vplyv ( nie len na pohotovosti, ale aj u klasických lekárov)

kralovna123456
autor
29. apr 2014

@katarinava takisto si išla hned na gyn. pohotovosť, však? lebo ja naštastie nekrvacam, ale ťaha ma v boku, nemôžem sa poriadne vystrieť..

sansulinka
29. apr 2014

@kralovna123456 ak sa necitis dobre,choď určite.ved nato sú tam,vyšetriť ťa musia či sa im chce alebo nie.radšej tam budem strašiť 4krát zbytočne ako raz neskoro 😉

kralovna123456
autor
29. apr 2014

@sansulinka
@katarinava
@lal
@marika_btt
@fuska dámy,uz som doma. Doktor mal poznamky..ale bábätko vitálne. A to je pre mňa hlavné..Vďaka za podporu a dokonca sme o 4 dni väčší 🙂

fuska
29. apr 2014

@kralovna123456 To som rada. 😉

satanka1
29. apr 2014

@kralovna123456 radšej 5x zbytočne,ako raz neskoro

sansulinka
29. apr 2014

@kralovna123456 vidíš,aspon mozes byt pokojná a nebyť v strese či je bobulka v poriadku 🙂

katarinava
29. apr 2014

@kralovna123456 super že je všetko ok, poznámky si nevšímať a riadiť sa len sebou. tehulka potrebuje pohodu hlavne psychickú 🙂

lal
29. apr 2014

@kralovna123456 a ktory doktor tam bol? Cisto pre zaujimavost by som chcela vediet ci ten isty co bol pri mne...

peta147
22. mar 2015

Ahoj maminy. Som v 23tt, včera mi začalo mierne pálenie tam dole vnútri. Dnes som kúpila Lactofeel, dala som si ho hneď..a mam trochu pocit ako keby sa to zhoršilo...že začalo aj svrbenie. Mám ísť na pohotovosť tu v TT? nevysmejú ma? alebo počkať a ísť zajtra k môjmu dr., čo mi však spraví škrt cez rozpočet keďže musím ísť do práce. Ďakujem veľmi pekne za odpovede

mata128
22. mar 2015

@peta147 kludne chod....pozri sa,aj keby mal poznamky,jednym uchom dnu,druhym von....na to su tam na pohotovosti,aby ta vysetrili a pomohli....ja som tiez bola v tt na pohotovosti na gynde,lebo som akosi dlho mecitila pohyby a nastastie vsetko ok,aj lekar bol v pohode

peta147
22. mar 2015

Uff..dobre ďakujem.. 🙂 a nevadí ak už som dala ten lactofeel?
v každom prípade asi tam zájdem..neoplatí sa riskovať. A ešte jedna otázka - kto je tam teraz primárom? Na stránke majú že Ján Varga..ale ten bol kedysi..tak neviem. To len pre info. ďakujem 🙂

mata128
22. mar 2015

@peta147 nevadi,ved im povies,ze si si dala....primara netusim,ja som rodila na Antolskej....moja svagrina rodila v tt teraz 1.2.,ale bola max.spokojna....ja teda obe deti na antolskej

peta147
22. mar 2015

Ďakujem velmi pekne..utešila si ma trošku 🙂

mata128
22. mar 2015

@peta147 potom napis,ako si dopadla 😉

peta147
22. mar 2015

No dopadla som asi tak, ze ma mlady doktorko zdubal, co tam chodim s takou "banalitou"... Ze to je pohotovoat kde sa platia 2€ a k tomu sa poskytuju adekvátne sluzby..ze co keby mu tam zacala nejaka pacientka rodit..co on spravi..ze toto bol ukon financne narocnejsi, ktory mi poskytol (vysetrenie,ktore ma trochu bolelo a bolo neprijemne)...takze vlastne by som sa mala hanbit..

mata128
22. mar 2015

@peta147 trotel....ved si ho da preplatit poistovnou...a co ti na to predpisal???

peta147
22. mar 2015

Macmiror globulky na vkladanie...snad zaberu, a neuskodia malinkemu..

danielita1205
21. feb 2017

Ahojte dievčata ...od kolkej je v tt pohotovosť lebo som začala krvácať a moj dr má dovolenku ..... dakuje za radu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre