Helicid a tehotenstvo

kristinabalesova
11. okt 2018

Ahojte kocky,brala ste niektora helicid v tehotenstve? Neuskodilo to babu?momentalne som v 20 tt..ide o to, ze este pred tehu som mala problemy so zaludkom,brala som nolpazu,ale ako som zistila ,ze cakam babo, tak som to musela vysadit a samozrejme sa mi problemy vratili este vo vacsej miere..skusala som aj volnopredajne lieky,upravu stravy,ale nic nepomaha,skor sa to zhorsuje.na nete som sa pytala jedneho gastroenterologa,co by mi mohlo pomoct a on mi napisal,ze helicid je podobny nolpaze a moze sa aj v tehu,ma to aj v pribalovom letaku,ale niektori zase tvrdia,ze sa nemoze..moja obvodna ma nechce nikam poslat na vysetrenie,ze az porodim sa to moze riesit

benculka
11. okt 2018

@kristinabalesova ja beriem helicid už asi 3 mesiace kôli hroznej záhe. Aj gynekológ aj obvodná mi povedali že môžem.

kristinabalesova
autor
11. okt 2018

@benculka a v ktorom ste mesiaci prosim?

benculka
11. okt 2018

@kristinabalesova za 3 týždne rodím. A helicid mi dosť pomáha.

benculka
11. okt 2018

@benculka ale brala som ho aj na začiatku tehotenstva keď mi bývalo ťažko od žalúdka. Potom sa to zlepšilo a v 7 mesiaci znova zle + záha. Tak odvtedy ho beriem znovu.

kristinabalesova
autor
11. okt 2018

@benculka a mali ste prosim nejake problemy so zaludkom pred tehu?ci vsetko az pocas tehotenstva?

nyni
11. okt 2018

Ja som bola presne ten isty pripad ako vy .... kym som vladala tak som to tlmila tumsom ale bolo to neunosne.... vela som si o tom citala a dozvedela som sa mnohi gynekologovia to prave predpisuju na palenie zahy .... nakoniec som si zacala davat nolpazu cca 1x do tyzdna vzdy ked to bolo najhorsie a ucinok vydrzal par dni...postupne tyzden a nakoniec ked som porodila uz som ju vobec nepotrebovala..... brala som nolpazu dlhe roky a teraz ma moj syncek 13 mesiacov a nolpazu som si od jeho narodenia dala mozno 3x .....velmi sa tesim ze som sa takto dobrovolne-nasilu zbavila tochto lieku po tolkych rokoch a uz ho nepotrebujem

benculka
11. okt 2018

Áno mala som problémy aj pred tehu. Ťažké trávenie, nadúvanie, bolesti zaludka a pálenie záhy. Bola som aj na hadici, tam nič nezistili.

balusik11792
22. nov 2018

@benculka prosim Vas a ako casto ste uzivala helicid?

benculka
22. nov 2018

@balusik11792 2 krát denne pred jedlom. 😊

balusik11792
22. nov 2018

@benculka ja si davam na lacno jednu a druhu si mam davat na obed?? A pomohol Vam? Ja som zrejme v 5 tt a je to uz prislis na mna

sima1988
27. dec 2018

@balusik11792 veľmi dobre to poznám ako sa cítite ,,dva mesiace bojujem so zápalom sliznice žalúdka a vredom na dvanástniku,,, skutočne samy lekári ,,, pohotovosti,, som v 12 týždni ,,Nolpazu mi kázali vysadiť ,,tak len Helicid

balusik11792
29. dec 2018

@sima1988 ach jaj tak to ma velmi mrzí ja som sa pytala aj na gastroskopiu ale tam nezistili nic ale som hotova stale uz nevladzem

sima1988
31. dec 2018

@balusik11792 jedine ako ja zmeniť stravu,nič kyslé,slané,korenené a mastné a piť veľa vody ,dobrý je zázvorový čaj,mätový aj harmanček ,skutočne pomoze

balusik11792
2. jan 2019

@sima1988 no ja sama uz neviem ze co nedokazem sa tesit s tehu zatial som taka ze nic.....lezim rozmyslam zaludok taky plany pijem mineralky caje zazvor mne nerobi dobre

kristinabalesova
autor
2. jan 2019

@balusik11792 skuste articokovy napoj z justu,mne celkom pomohol

lenkabukviarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marietta0
24. máj 2019

Skuste Gastrotuss gel. Mozu ho tehotne zeny aj deticky od 1 tyzdna, nevstrebava sa.

ada510
27. máj 2019

Ahojte akurat som zistila ze som pravdepodobne tehotná a uzivam Nolpazu lebo mam chronicku vredovu chorobu mam utekat k lekarovi dat si predpisat nieco ine?

kristinabalesova
autor
10. jún 2019

@ada510 urcite ano,nolpaza sa nemoze uzivat v tehu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre