Hematóm a špinenie počas tehotenstva. Máte to aj vy?

lubkaj38
12. okt 2011

Ahojte kocky. Rozhodla som sa zalozit novu diskusiu kvoli tomu ze uz od 13tt prezivam to najhorsie co sa moze buducej mamicke stat a to ,, kazdy den sa zobudzam a kontrolujem vlozku ci spinim a ci vela ..." strach o babo je velky. Zacalo to od 13tt z nicoho nic hematom a silne krvacanie. Okamzite do nemocnice a cakat do rano co bude. Zvladli sme to a po tyz. ma pustili domou babo je v poriadku a ten hematom uz skoro nevidno, kludovy rezim. Nic som nerobila doma lezala alebo isla som sa prejst na zahradu to je vsetko. O 5dni zase silne z nicoho nic krvacanie. Tento raz moj hematom bol taky velky ze nechapem 880x19mm. 2tyz. v nemocnici a vstrebal sa na ledva 65x19mm a o tyz. zase na to (napriek tomu ze som len lezala doma!) v poradni hematom 88x19mm ale nekrvacala som a tak som nechcela ist zase do nemocnice ale lekarka trvala na tom a tak som sla. Po 5 dnoch ma pustili domou a teraz moj hematom sa pomalicky stale vstrebava a spinim uz velmi malo (skor trocha rano a potom az ked ku veceru) ale dlazka je71x8mm na sirku sa pekne vstrebal (mala som na sirku 19mm)
Ak mate podobny problem napiste ... spolu to lepsie zvladneme ak sa aspon trocha podporime.

nescafe28
18. apr 2012

Ahojte ja som tiez mala hematom v 6tt a dost velky, prisli na to ked som zacala krvacat. Teraz som v 13tt a stale spinim aj, ked hematom tam uz asi 2 tyzdne nie je. Myslite, ze je to normalne? Este som zabudla napisat, ze som mala asi tyzden pokoj a potom prislo zase spinenie. Podla utz je vsetko OK, tak nechapem preco stale spinim.

bila.maria
29. jún 2012

ahojte ja mam hematom už od 13 týždna ležala som 11 dní v nemocnici, teraz som v 17 týždni a stále špiním. na poslednom usg mal 40x17mm. dietatko je v poriadku. tiež len ležať. je to štrašne vôbec netuším dokedy to špinenie bude,stále sa len sledujem. ako dlho sa ten hematon vstrebáva? mate skúsenosť

lenkaga
13. okt 2012

@januska555 akurat som narazila na tuto temu, mna v pondelok prepustili z nemocnice, tiez mam hematom a doma 9 mesacnu dcerku. Tiez ju nemozem dvihat, zatial je doma aj mm, ale ked pojde do prace, neviem ako to s malou zvladnem. Prosim porad ako si to zvladala, dvihanie do stolicky, do postielky, do kocika a pod. Najedli by sme sa aj na zemi, len neviem ako ju dat do postielky ked ide spinkat. 😒 Dik za rady.

januska555
13. okt 2012

@lenkaga tak podobnu situacicu som mala aj ja, ako som to riesila, no jedli sme na zemi, prip na gauci, teda vylepsovak sadla som si tak ze so jedno koleno dala az skoro k zemi a tak som si maleho nadvihla, teda vpodstate som mu ho dala pod zadocrk a len vyrovnala, a bol hore bez mojej namahy, tak som ho vylozila aj na postel teda nespal v postielke, lebo to by som ho musela vylozit...no a do kociara si nacupkaval sam, teda jednoduch som ho len drzala za rucky a pomohla mu vust, takze opat som ho nedvihala, teda aspon isto nie plnu vahu, vtedy mal 11kg, co by bolo na moj stav asi dost. No a co sa tyka vsetkych cinnosti robili sme ich na zemi, teda aj ked plackal alebo cosi take, tak som si k nemu len cupla. Ale moj maly mal vtedy 11mes a to uz sam chodil a teda som to mala aspon o to jednoduhsie. Drzim palce aby ste to ejak zvladli a urcite to vsetko stoji za to
🙂

lenkaga
13. okt 2012

@januska555 fuu, no nasa zaspi iba v postielke, bojim sa ju nechat na posteli, lebo ona vstane a je tisko a to by urcite z tej postele spadla. No nic, nejak to musim vymysliet. Nasa stvornozkuje, takze s presuvanim nie je velky problem, ja ju zavola a ona pride, alebo ju vezmem za rucicky a to uz vie ist aj na dvoch. Ale dakujem za rady, urcite musim nieco skusat, aby sme to vydzali a druhe babo aby bolo OK.

mirkavivien
15. nov 2012

Ahojte rada by som sa op.........moja sestra je uz 3 krat v nemocnici je 4 mesiaci.neska bola na sone a doktorka jej povedala ze jej nasla 60ml hematon ale nevedia jej povedat z coho krvaca a preco je stoho strasne smutna nevieme preco krvaca.....je to jej 1 babo no ak ho vlastne nepotrat............pomoc ☹

gabica
2. júl 2014

Ahojte, mam podobny problem. V 7 tt ma zacalo vecer pobolievat podbrusko, normalne stahy maternice som mala v posteli, ale kedze je to moje prve tehotenstvo, tak samozrejme ani som netusila, ze sa nieco zle deje.
Na druhy den tlaky a pichanie v podbrusku a potom zrazu zo mna vytieklo dost vela krvi. Na pohotovosti mi povedali, ze mam krv v maternici a nariadili kludovy rezim. Dnes je to treti den, spinim len uplne trosicka ale ked len na chvilu stojim hned ma hrozne picha v maternici a bolia ma aj krize. Normalne citim ten hematom, kde ma presne tlaci. Citili ste aj vy podobne tlaky? Stale sa bojim ze ten hematon rastie a rastie a kontrolu mam az o tyzden.

adelammm
6. aug 2014

@gabica ahoj... Ako to všetko u teba dopadlo? Ja som silné krvácanie mala v 9 týždni, utekala som na pohotovosť bábo bolo v poriadku našťastie... Bolo to pred 2 týždňami stále spinim ale bábo bolo v pondelok ok 🙂 mám nariadený kľúdový režim lebo mám hematom....

gabica
8. aug 2014

Ahoj adel, momentalne som 13tt a babo je v poriadku. Hematom je stale rovnaky, takze sa musim setrit. Lieky na spinenie uz neberiem ziadne. Ale musim ti povedsat, ze mna to stalo strasne vela sil a energie. Prvy tyzden som nevedela stat na nohach asi ani 5min a este aj dalsie 4 tyzdne som sa vobec necitila v pohode, stale tlaky v podrusku, pocity ako pred menstruaciou, niekedy hlien s primesou krvi a samozrejme obavy. No pocnuc tymto 13 tt to akoby zazrakom preslo, hoc pri dlsej prechadzke mi akoby tvrdne brucho, ale citim sa ovela ovela lepsie.
Takze ty len ozaj odpocivaj a uvidis vsetko bude v poriadku. Mna vcelku ukludnuje, ze kazde 2 tyzdne chodiim na kontrolu a viem, ze je to ok. Ja som v podstate svojmu hematomu vdacna, lebo vdaka tomu krvacaniu som polavila v prac.tempe, utriedila som si svoje priority a venujem sa hlavne sebe a tym padom aj babenku davam viac spokojnosti, energie, kludu atd.

evittam
8. aug 2014

Kočky, držím vám pršteky. Ja som mala prvé tehotenstvo úplne bez problémov - ani som nevedela že som tehotná kým sa drobec nezačal hýbať 😀 . No a pri druhom som bola v piatok na potvrdenie tehu (veľa radosti) a v pondelok večer som začala dosť krvácať - tak to poznáte-strach,hrôza- bola som u lekára - hematóm - a potom sa mi to stalo ešte raz, tiež dva týždne doma-len ležať, našťastie sa hematóm veľmi rýchlo vstrebal a máme dnes krásnu 7mesačnú dcérku. Ešte raz držím pršteky.

adelammm
8. aug 2014

@gabica ahoj... Tak som rada že si v tom nasla to pozitivne, a konečne sa šetris... U mňa sú stále veľké obavy ja som totižto 4x tehotná a máme jednu dcérku.... Takze isto chápeš čo tým chcem naznačiť... Mám veľké šťastie že s dcérkou môže byť dedko,babka,krsna, tatinko a ja naozaj oddychujem beriem 3x denne dufaston.... Na kontrolu idem až O mesiac...čo sa mi zdá veľmi neskoro...ale čo už... S bábätkom sa rozprávam a neviem sa dočkať prvých pohybov aby sme mohli spolu lepsie komunikovať 🙂 verím že tento krát bude všetko v poriadku a dcérka bude mat vo februári súrodenca... Mala sa teší z toho že sa o mňa môže starať... 🙂 ako bambulka o deda Jozefa.. 🙂

babetko123
30. mar 2015

@lubkaj38 ahojte...bola som v nemocnici minuly tyzden...kvoli hematonu..,som 13tt..lezala som tri dni..pychali mi injekcie.,a davali ascorutin..a.,duphaston.,b piatok ma pustili..ani som nespinila..,vobec..povedali ze hematon sa pekne vstrebal...a dnes rano..som spinila..mala som na papieri zrazeninu dost velku..sla som hned k lekarovi..urobyl mi ultrazvuk.,povedal ze nemam niv na maternici.,ze to este ta zrazenina musela bit..no neviem..dokedy sa budem takto trapit..mam za sebou us styri potraty...us neviem naco mysliet..babetko je zatial. Vporiatku srdiecko byje.,,dufajme ze to zvladneme.,zajtra idem na hematologiu.,

mariafraterova
5. nov 2019

@lubkaj38 ahoj chcela by som sa opitat co je to hematon

lubkaj38
autor
7. nov 2019

@mariafraterova krvna zrazenina

majkoajka
7. apr 2020

@lubkaj38 Zdravím Lubkak38, je to síce už 9rokov, ale chcem sa spýtať ako to dopadlo s hematomom. Ja ho mám od 6tt,teraz som 13tt a vždy po kontrole zakrvacam, ale po 2 dňoch už čistá vložka. Len stále tam je. Bábo v poriadku, ale ležať vyše mesiaca mi už na nervy ide, popri 5ročnom synovi. Tvrdlo ti aj brucho a pobolievalo, keď si špinila?
Ďakujem ti za odpoveď 😊
Ada

terezia150
21. apr 2020

@majkoajka ahoj akurát som si našla tvoju otázku. Ja mam hematom od 8 týždňa. Prvé 4 týždne som len spinila hnedou krvou. Tento posledný týždne zomna ide tmavá krv. Netečie ale akonáhle sa postavím a idem na WC tak to zomna vinde ako pri mendzese. Bola som na pohotovosti kde ma vyšetril primár a vravel ze teraz sa ten hematom vyplavuje. A ze pokiaľ nepôjde jasnocervena krv tak je dobre. Lenže to krvácanie už trvá 6 deň. Momentálne som v 13 týždni a mam aj bolesti. Keď som volala svojmu doktorovi dnes tak vravel ze sa môže hematom vyplavovat aj 2 týždne. Lenže neviem ze ci to je naozaj tak dobre ze ide zomna tmavocervena krv. Podľa ich slov áno a len mam čakať ze to prejde.
Preto sa chcem spýtať neviete alebo nekrvacala ste niektora počas vyplavovania? A ako dlho? Mali ste aj bolesti?

lubkaj38
autor
12. jún 2020

@majkoajka ahoj. Do 5 mes má potrápil hematon ja som krvácala veľmi. 3 krát som ležala v nemocnici. Ale mám zdravého syna všetko dobré dopadlo. Chce to trpezlivosť. On sa tým že spinis sám vstrebáva. Držím prsty aby vám dobre dopadlo. 💓

natasaaaa
18. jún 2020

@lubkaj38 ahoj môžem ti napísať súkromnú správu ohľadom hematomov ?Ja mám tiež taký problém už 6tyzdnoc v kuse krvacam a som v nemocnici lekári nám šancu nedávajú

lubkaj38
autor
26. jún 2020

@natasaaaa ahoj ano

adkka_
1. júl 2020

Ahojte, aj ja mám bohužiaľ skúsenosť s hematómom. Som v 13+4 tt a keď som bola v 11tt, tak som raz po noci na wc a na toaleťáku dosť veľa hnedastého špinenia. Zľakla som sa, toto je moje prvé tehotenstvo a tak som utekala na vyšetrenie. Na vyšetrení sa ukázalo, že mám nízko placentu a na spodnej časti drobný hematóm. Vtedy mi doktor povedal, že mi na to ani nič dávať nebude, že to sa vstrebe. Ok... po tomto vyšetrení som vlastne už ani viac nešpinila. O 2 týždne na to, som sa v noci okolo jednej zobudila s tým, že zo mňa niečo vyteká, v prvom momente som si myslela že mám tak plný močový mechúr, že to proste nezvládol a začal sa svojvoľne vyprázdňovať, ale keď som sa zodvihla z postele a pozrela sa lepšie... ženy zo mňa tak valila krv, že to pripomínalo vodopád. Veľmi som sa zľakla, bežala som na wc a keď som “pustila” - uvoľnila sa na malú potrebu, bolo to ešte horšie. S manželom sme upaľovali na pohotovosť, kde mi doktorka zistila hematóm o veľkosti cca: 2x2x4 cm a dokonca na hornej časti. Povedala mi, že teraz to je 50:50 či sa moje vytúžené bábätko udrží ale o potratím. Počúvalo sa to strašne. Hneď ma hospitalizovali, napichali ma: kanavit, dicynone, 4 násobná dávka utrogestanu a čakali sme či to prestane, do rána prestalo, počas pobytu v nemocnici som dostávala 3x denne kanavit, utrogestan a docynone a mala som naroadené ležať, mohla som sa prejsť len na raňajky, obed, večeru, wc a sprcha. Už som nekrvácala, a špinila som len po veľkej potrebe. Na 3tí deň ma prepustili. Po tom ako som prišla domov, tak sa mi opäť objavil výtok, myslím si že to bolo tým, že taxikár nevynechal ani jednu jamu na ceste. Domov sme dorazili okolo 12. Bolesti obyčajné, sem tam kŕč, najmä v ľavej časti bruška, nič hrozné ani neobvyklé. Ako však prichádzala noc, tak si neviete predstaviť s akým strachom som zaspávala, počas noci som sa zakaždým kontrolovala. Nad ránom okolo 5 som šla na wc, a ked som sa utrela.... sme tam kde sme boli, na toaleťáku krv... opäť na pohotovosť, doktorka že to je priamo z toho hematómu a aby všetkého nestačilo, na príjme som do toho odpadla... o5 ma hospitalizovali o5 4nasobna davka utrogestanu, dicynone, kanavit a k tomu este magnezium, ascorutin a zelezo. Po 5 dňoch od príjmu ma vzali na ultrazvuk, cítila som sa dobre, nekrvácala ani nespinila som cele 3 dni a to ani po velkej potrebe, myslela som si ze ma pustia domov. Ale co cert nechcel... hematom z hora sa stratil teda vstrebal ale nový mi vznikol...cca 3x3x5 cm... bola som zhrozena a znechutena ale bola som rada ze babatko na uktrazvuku vedelo kopkalo nozkami ako zabicka moja krasna. Tentokrat je ale hematom na spodnej cast, co nie je az tak nebezpecne, pretoze ak sa hematom nachadza v hornej casti, tak sa moze stat, ze cim bude babo vacsie, tym menej miesta bude mat a ten hematom ho moze doslova vytlacit von. Som kludnejsia, ale stres tam predsa len je, nic nerobim len lezim, o 1 den na to (presne včera - 30.6.2020) ma prepustili domov, pretoze lezat mozem aj tam, odporucane mam utrogestan alebo duphastone, dicynone a kludovy rezim + pochopitelne absolutna pohlavna abstinencia. Spať som šla napätá ako špagát ale našťastie sme noc prežili bez “ujmy” všetko je vďaka Bohu zatiaľ v poriadku, verím že tak aj ostane. Držte palce 🙂

mess123
5. aug 2020

Neviem či tu ešte nejaká aj vlastne odpíše ale mám Rovnaký problém dosť veľký hematom plus odlúčenie gestacneho vaku.. Zo začiatku som pár krát krvacala potom jeden deň som mala hnedé špinenie a od vtedy nič.. Ležím v nemocnici tretí týždeň.. A nič.. Myslíte že ak nešpinim tak sa aj tak ten hematom vstrebáva?

adkka_
5. aug 2020

@mess123 ahoj, ak ti nasadili liecbu a si v nemocke tak sa isto vstrebava 🙂 hlavne pokoj a klud. Isto si cela prestrasena, ja som bola tiez. Ja som spinila v intervaloch, bolo 2-3 dni dobre potom som pospinila potom bolo tyzden dobre potom zas spinenie. Hlavne treba dodrziavat maximalny pokoj, nic tazke nedvihat. Ja ked som prisla z nemocky domov tak vsetko robil manzel :D pral, varil, vysaval, chystal mi jedlo proste vsetko okolo mna 🙂 drzim palce a ak chces kludne mi napis spravu, rada s tebou o tom pokecam, este stale trpnem ci sa mi na wc neukaze o5 spinenie :/ ale verim ze bude dobre, aj za teba aj za mna 🙂

dominikabila10
25. sep 2020

@lubkaj38 ahoj ja som začala krvácať z ničoho nič a potom hin mala hematóm 8cm po dvoch týždňov salto vstrebálo a bolesti v podbruchu mám stále neviem prečo lebo na poslednej kontrole povedal gynekológ.ze je všetko ok.ale cítim sa dosť zle kvôli tím bolestiam a stále špiním

adnann
9. dec 2020

@lubkaj38 ahoj ja mam ties tu zrazeninu som. 8 dni v nemocnici a chcu ma pustit domou vraj sa to cisti a je to. Tmava krv co si o. Tom mislis

terezia150
10. dec 2020

@adnann ahoj mne to vtedy nedopadlo dobre. Potratila som. Ale u teba to tak nemusí byť. Kazde tehotenstvo je iné tak držím palce nech je všetko v poriadku a nech ste zdravý.

veronikaa006
13. mar 2021

Ahojte, akurát čítam Vašu diskusiu. Som v nemocnici od včera pre silné krvácanie. Medzi plodom a maternicov mám hematom. Som ešte len v 5 týždeni. Myslíte že je šanca že sa udrží?

adkka_
13. mar 2021

@veronikaa006 urcite sanca je 🙂

adkka_
13. mar 2021

@veronikaa006 ak by si si chcela pokecat, kludne napis spravu 🙂

terezia150
15. mar 2021

@veronikaa006 ahoj neviem ako to dopadne u teba ale ja som nakoniec v 16 týždni potratila samovoľne. Nakoľko dieťaťu prestalo biť srdce pretoze sa zle vyvíjalo. Držím palce nech to tebe dobre dopadne

veronikaa006
15. mar 2021

Dnes ma pustili domov z nemocnice, no krvacam stále no trochu menej. Na usg vidno gestacny vak a v ňom žltkovy...usg ževraj zodpovedá týždni v ktorom som. Len nikto nevie čo bude ďalej, povedali mi že hematóm sa môže odlepiť a tým pádom aj plod, alebo že sa môže stať že ten hematóm sa bude odlupovat postupne a potom sa môže stať že nebude dobre prebiehať výmena medzi plodom a maternicov. Takže doma ležím a čakám, modlím sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre