Hematóm, lieky a tehotenstvo

annamaria0
26. okt 2021

Ahojte žienky neviem či to sem patrí ale chcem sa s vami podeliť alebo skôr neviem čo si mám o tom myslieť
Pred dvoma týždňami som bola na pohotovosti s tým že keď som sa utrela mala som na toaletnom papiery krv ružovú nie moc nemala som to ani na nohavičkách a telo to asi cca deň ani nie od gynekológa som dostala lieky kanavit a ascorutin lenže dávkovanie bolo
Kanavit 3×20 kvapiek bola som na kontrolné v piatok
A hematóm sa zmenšil Ascorutin 3× 2 tablety no napriek tomu mám strach o bábo vraj sa vstrebe mám kludovi režim len wc a posteľ na pribalovom letáku oboch liekov je napísané max 5 až 10 kvapiek dva krát denne lebo najvyššia dávka denná je 20 kvapiek a ja som brala až 60 kvapiek za deň dokopy
A ascorutin je napísané dva krát denne po jednej tablete
Ja som brala dve tablety tri krát denne

bagre
26. okt 2021

@annamaria0 ver lekárovi, nebolo to bežné dávkovanie, ale mala si dôvod, neberieš to celé tehotenstvo, a nie sú to lieky ktoré vyslovene poškodzujú plod....
Len kľud 😉

kkovacovak
26. okt 2021

@annamaria0 mala som hematom 2x a krvacanie omnoho silnejšie ale až takúto liečbu som nemala. Ak ti to tak ale nastavil lekár tak asi vie čo robí a na základe niečoho ti to tak predpísal.

miskamicha
27. okt 2021

@annamaria0 klud. Ver lekarovi. Ascorutin je vlastne rutin s vit.C a kanavit je vit.K.

vaneska
27. okt 2021

@annamaria0 neboj sa, nic sa babu nestane. Dodrziavaj co ti kazali a hematom by sa mal vstrebat. Krvacanie/spinenie moze byt aj na striedacku, raz slabsie a raz silnejsie. Ja som v tehotenstve brala duphaston a ascorutin a z kazdeho som mala davkovanie 3x2 😄 mam uz skoro 4 rocne zdrave dieta, aj ked mala je predcasniatko ale to s tymi liekmi nema nic spolocne. Drzim palce

melinga
28. okt 2021

@annamaria0 ahoj, mala som hematom na začiatku tehu asi 8-9tt ležala som v nemocnici a dostávala som kanavit a dicynone injekčne 2x denne do zadku čo je tiež poriadna dávka a taktiež som krvacala aj v 28tt pôvod krvácania sa nezistil ale znova 2x denne injekčne kanavit a dicynone, kanavit je len vitamin K a je na zástavu krvácania, kvapky som užívala keď som spontánne potratila na zmiernenie krvácania, dnes som 35tt a babo je zdravé 😊

annamaria0
autor
28. okt 2021

Ďakujem krásne každej žienke za odpovede ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre