Hematóm na maternici počas 1. trimestra

littleoneno2
16. feb 2014

Ahojte, som v 8tt tehotenstva a bol mi zisteny hematom o velkosti 24x8mm, lekarka mi niekolkokrat povedala, aby som odpocivala a predpisala Duphaston (s cim sa nestotoznujem, nakolko som nikdy ziadne lieky, hormony, ATC nebrala). Na moju otazku, ci je to nebezpecne a mozem prist o dieta mi povedala, aby som sa neznepokojovala a odpocivala. Doma mam 2-rocne sidlo, ktore ani chvilu neposedi a manzel je v praci doslova od rana do vecera, takze oddychovanie si ani neviem predstavit. Na internete som nasla informacie, ze by sa v takychto pripadoch malo lezat na lozku, ziadna praca, pohyb, sex, prechadzky.. som z toho zmatena, preto by ma zaujimali skusenosti a rady inych. Dakujem

jlp
16. feb 2014

Ahoj ja som mala pocas prveho trimestra rovnaky hematom, tiez mi dala duphaston a kedze popri rocnemu synovi som rovnako odpocivat nemala kedy a k tomu som sa v 8tt vydavala. Ja som nikdy lieky nebrala, ale ten duphaston je na udrzanie tehotenstva. Kedze odpocivat s nohami na stole nebudes, tak ho ber. Je to len do konca 12tt, kym vyzivovaciu funkciu plodu neprevezme placenta. Mne neskor hematom zmizol.

anjelik87
16. feb 2014

@littleoneno2 ja som zacala spinit v 7 tt a isla som na druhy den za mojim gyn. On mi povedal ze som mala hned utekat na pohotovost a nie za nim! Tak son so slzami v ociach utekala od neho na polikliniku a tam si ma aj hned nechali lezat. V nemocnici som bola tyzden. Tiez som brala duphaston, guajacuran a ascorutin cely prvy trimester este. Tiez som predtym ziadne lieky v zivote nebrala! Ano je ich potrebne brat! Je potrebne mat klud na lozku aspon do tej doby kym hematom nezmizne resp sa nevstrebe! Inak moze puknut a vziat so sebou aj plod ☹ ale to hadam nechces. Skus niekoho poprosit o pomoc s malym ak sa da. U nas to dopadlo chvalabohu dobre. Maly ma uz 16 mesiavov ale bojim sa ze sa to bude opakovat aj pri druhom a tiez si neviem predstavit udrziavat kludovy rezim pri nom. Drzim prsty!

katkas1
16. feb 2014

aj ja som mala hematom,krvacala som ako podrezana svina/a to naozaj/, este aj na zemi za mnou zostavala krv a zrazeniny kym som presla do kupalne, mala som lezat v nemocnici ale nemohla som pretoze dcera mala 7 mesiacov, muz tak ako tvoj od rana do vecera v praci, uzivala som dhupaston, ascorutin a este aj inekcie a magnezium, ziadny sex, nedvihala som nic takze okrem dcery, bola som len doma a nastastie sa syn drzal zubami, nechtami a vsetko dobre dopadlo, krvacala som od 5t a od 5 mesiaca som uz mohla normalne fungovat, nastastie sa hematom vstrebal

vinyan
18. feb 2014

Aj ja sommala nejaky hematom, iba raz som trochu zakrvacala, isla som na pohotovost, dostala som duphaston, brala som asi 2 tyzdne, potom uz sa to nezopakovalo. Mala som to iba teraz, v tretom tehotenstve.

ematko29
27. apr 2014

@vinyan prosím ťa a za kolko ti ten hematom zmyzol?

sharlotta
27. apr 2014

Aj mna nechali s hematomom lezat, pustili ma, ked sa zacal zmensovat. Tiez som brala duphaston.

vinyan
28. apr 2014

hm, vobec neviem, ani aky bol velky... proste som zakrvacala, doktorka na pohotovosti mi dala duphaston, odvtedy som nekrvacala ani nespinila. Moj doktor na najblizsej kontrole (o par dni) potvrdil, ze mam douzivat duphaston a ze tam vidno zakrvacanie pri babatku, takze preto som krvacala...

pinuska19
28. apr 2015

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre