Hemoroidy v tehotenstve

mimo0oza
5. mar 2012

Ahojte, uz 3. den som zacala mat problemy s hemoroidmi. Neviete mi poradit co si na to dat v tehotenstve?
VIem, ze treba vlakninu, ovocie, zeleninu, ovsene vlocky, orechy a vela pit, ale skor nejake masticky, aby to nebolelo a preslo.

michala29
2. júl 2012

no tak jja som kvolli hemeroidom musela rodit cisarskymm..ja som ich mala od začiatku a tyžden pred porodom sa mi dali do takeho stavu že sommusela po pohotovosti behat a to že som si ani nesadla to už ani nechcem spominat:((((

graceful9
2. júl 2012

@mimo0oza ahoj aj ja som to mala a doky mi odporučil kúpiť masť Mastu alebo Factu,,,,mne to potom prešlo samé lebo som mala len trochu ale svokor používa a toto mu zaberá,,,,tak skús,,,sú voľnopredajné a môžu sa asi aj v tehu keď mi kázal doktor,,,

0904926904
25. júl 2012

ahojte,no ja som v 35tt,aj u mňa sa už objavili.po prvom porode to asi trvalo 2-3 týždne,ale svietila som si na to biolampou a stratili sa,žiadne lieky ani mastičky som nebrala.a teraz to znovu začalo,no ale budem musieť asi vydržat do porodu,lebo teraz lampu používať nemôžem lebo bi som skorej porodila,ale nie je to také akútne,vydržím do utorka a idem zasa do poradne tak sa spýtam svojej doktorky,je to velmi nepríjemné...kto nezažil....môže byť len rád...

stanulik
2. sep 2012

zacervenanie okolo konecnika,to su priznaky hemeroidou?mam s tym ist k lekarke?mam tri tyzdne pred porodom a mala by som mat cisarsky.

majkika84
10. sep 2012

Po akom case vam presli hemeroidy? som v 22tt a liecim si vonkajsi hemeroid uz 2 tyzdne a ziaden vysledok..pouzivam masticku Preparation..co s tym? ☹

lilianka1199
5. nov 2012

@stanulik nemoze to byť zaparenina ?? nepise sa o tom, ale stava sa to, skus sudokrem co sa dava detickam na ritku 😉

lilianka1199
5. nov 2012

@majkika84 no niekomu to ostane aj roky a niekomu sa stratia po porode, ono je to tak, ak uz raz su, treba ich liecit a davat pozor nech sa nezhorsia, hlavne po porode treba davat pozor, ak je to zle tehotne moze detralex, su to lieky a skoro kazdemu pomahaju, ak nechces ist k lekarovi tak treba skusat masticky, kazdemu pomoze nieco ine, dubova kora-taka v tube, faktu a papat vlakninu.....

moonica
30. nov 2012

Baby mam problem s hemoroidmo, niekedy som ich mala a teraz sa mi vratili. Som len v 5tt viete mi poradit co so mozem nato dat?

nela447
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwiny85
26. dec 2012

Ja som používala masť Avenoc je to dostať na voľno, odporučila mi to gynekologička, sú aj čípky, bez problémov sa dajú používať aj v tehotenstve, mne to pomohlo a vždy je dobré osprchovať si konečník v studenej vode, stiahne opuch a uľaví sa ti a ak je črevo von tak zatlačiť späť, nebude tak bolieť.

indie6
24. jan 2013

Ahojte. Neviete mi poradiť, čo je dobré na stiahnutie vonkajších hemoroidov? Som v 35. týždni a zatláčanie dovnútra je nanič, keďže jedným malým pohybom sa vrátia von. Našťastie ma už vôbec nebolia, nie sú zapálené, ani opuchnuté, aj sa zmenšili a v podstate mi prekážajú už len z estetického hľadiska. Ale mám ich už tretí mesiac, masť Faktu mi vôbec nepomáhala, a momentálne už druhý mesiac užívam Detralex, čo sa mi veľmi nepáči, lebo sa bojím zlého vplyvu na bábo. I keď mi tie tablety pomohli, ale myslela som si, že sa to bude hojiť rýchlejšie. Myslíte, že to chce ešte čas? Rada by som sa toho zbavila raz a navždy :D

indie6
26. jan 2013

nikto nič? tak si skúsim kúpiť dubovú kôru, a uvidím 🙂

vivien8
30. jan 2013

Ahojte , ja mam vycnievajuci hemeroid a taky vacsi , neboli, nesvrbi a nekrvaca ma s tym niekto skusenosti ? indie6 ty mas asi nieco podobne , pomohla ti ta dubova kora ? ja idem vyskusat capiky ..... a som v 20tt

horseshoe
30. jan 2013

Prirodny pripravok - mast alebo capiky Preparation H - vhodny aj pre tehotne a dojciace zeny. Neobsahuje lokalne anestetika ani kortikoidy. Moze sa pouzivat aj dlhodobo. Proti bolestiam, opuchom, svrbeniu, paleniu zapricinenym hemoroidmi.

viktoria2011
30. jan 2013

Tak mne okrem krému Procto-glyvenol nič nepomohlo! ani Faktu ani nič iné...Tento krém mi bol najlepší 😉

indie6
31. jan 2013

@vivien8 ja som si zatiaľ skúsila urobiť sedací kúpeľ z dubovej kôry dvakrát, a zatiaľ sa mi zdá, že sa to nemení, možno trošku sa zmenšili, ale asi treba toho viac... neviem. Rozmýšľam že si asi kúpim dáku mastičku z dubovej kôry, lebo je to pohodlnejšie, aspoň pre mňa. Ale už veľa žien mi povedalo, že sa toho úplne zbavím až po pôrode, a vraj pôrodom sa to môže ešte zhoršiť. Takže som sa s tým zmierila :D som rada, že ma to nebolí, a že sa to nezhoršuje

indie6
31. jan 2013

inak si myslím, že je to fakt individuálne, a každému pomôže niečo iné... ach jaj, to musím vykúpiť celú lekáreň? :D

mamiajka04
1. feb 2013

ak si nasadila vlákninu, treba piť aspoň 2L vody čistej denne. Skús acidká, teraz mi to poradila kamoška, že aj po pôrode nebudeš mať problémy...

vivien8
1. feb 2013

ahojte ja pouzivam capiky Fakru ale mam pocit ze vobec nepomahaju , asi skusim nejaky krem ... capiky su vraj lepsie na vnutorne hemoroidy

janulca444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamiajka04
9. feb 2013

Vyskúšala som Zmes natural Slnečnica + tekvica - lúpané, zjedla som 3 hrste a už som šla.

dankako
9. feb 2013

Ahojte žienky, prekonala som vonkajší hemoroid koncom min. roka. Tehotná som v tom čase nebola, ale môžem vám poradiť, čo pomohlo mne. Takže hlavne prísna hygiena po stolici (sprcha okolo otvoru), ak teda nejaká je. Ak nie, tak treba jesť veľa jabĺk, vlákniny, slivky na zriedenie stolice. Tiež treba veľa piť. Ja som mala žilu opuchnutú a výjdenú von a tak v prvý deň dva som si dávala iba masť Factu, potom ak sa vám dá, tak nie je nič lepšie ako si dať čípok - Facta+mastiť vonku. Kúpila som si Mobivenal, dáva sa jedna tableta denne a je to na spevnenie stien čriev, hlavne pri konečníku a vlasnte celý Mobivenal je určení na užívanie počas problémov s hemoroidami. Hlavne tomu treba dať čas, ja som to mala asi dva týžďne 😒 , prvé dni des - sedenie, strach zo stolice a atď. Želám veľa trpezlivosti a nebojte sa, prejde to, len tomu treba dať čas, je to na dlšie trate.

lililion
12. feb 2013

mne sa objavily až po pôrode, zabral mi diosminol, je to výživový doplnok s účinkom priamo na cievy. Odporučili mi ho v lekárni. Predtým som používala rôzne maste a sedacie kúpele, ale veľmi nepomáhali. Myslím, že ho môžu užívať aj tehotné ženy, treba sa však poradiť s lekárom.

carrie28
18. feb 2013

AHOJTE, ja som si to teda užila, pred 2 tyz to začalo..asi v 32 tt... Urobili sa mi tri ako lieskové orechu a Dr mi ich musela zatlacat dnu. Tú bolest neprajem nikomu. Ďalšie dni mi nezaberali čipky,
To uz su vonkajšie hemeroidy. Robila som si teda kupel - Dubová kôra, nehtík, repicek a môžete aj kamilky. Potom som stále prikladala tampón s lubovníkovým olejom a odstránila ho až keď ho koža v oblasti hemeroidov absorbovala. Na noc som si dávala Faktu masť. Teraz stále po každej stolici prikladam tampón s olejom.

happymamma
28. feb 2013

Ahojte, som v 21.tt a zacala som dostavat strasne bolesti do konecnika, take vnutone a skor tupe. normalne som musela od bolesti kricat a preslo to az ked som bola po stvornozky a odlahcila som tlak brucha na konecnik. nikdy som nemala problem s hemerodmi a ani so stolicou nemam problemy. Dakujem za rady.

demo
13. mar 2013

@janulca444 prosim ta, prave som si ten Diosminol kupila. V lekarni hovorili ze uzivat 2 tablety tri krat denne, cize az 6 tbl denne. Je to ok? Aj ty si jedla tak vela? dakujem

erienka
21. mar 2013

ahojte, tak asi som v klube :( Dnes som si kupila Avenoc mast a v lekarni mi povedali, ze si mam hemeroidy zatlacit dovnutra a pouzit capik.
Viem, ze to bude zniet divne, no mne je strasne neprijemne dotykat sa samej seba na tomto mieste (tuto divnu fobiu si asi nesiem z detstva), nehovoriac o pouziti capiku. Naozaj si to musim zatlacit dnu? A ak ano, nestaci potom tu mast len natriet bez pouzitia capika? To by som mozno este zvladla....Dakujem

janulca444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henikav
31. mar 2013

tak pridavam sa k Vam, prvykrat v zivote mi vybehli hemoroidy, je to hrozne neviem ani sediet a to mam kazdu chvilku rodit ☹ v lekarni mi dali masticku, len neviem ci sa to dolieci, porod mam planovany o 3 dni. Je sanca ze sa to stahne dovtedy?

zuzi_33
31. mar 2013

Ahojte baby, tak ja sa s vami len podelim s mojimi skusenostami. Pri oboch tehotenstvach som mala vonkajsi hemoroid, pri druhom mi maly musel tak tlacit smerom ku konecniku, ze posledny mesiac pred porodom, som kvoli hemoroidu nevedela ani sediet. Plakala som od bolesti, pouzivala som rozne masti, kupele z dubovej kory, ale nic nezaberalo. Porodom sa to trocha "zhorsilo" tym, ze sa hemoroid vytlacil von este viac, ale bolest presla akonahle bol maly von a povolil ten tlak. Takze jedine co vam mozem poradit, je pokusit sa to mastit, pit vela tekutin a cakat na den "D", potom to prejde 😉 Drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre