Herpes v 1. trimestri

lucyliu194
22. sep 2015

dievcata poradte mi , som mv 10tt a vydul sa mi herpes,,, nejako som to neriesila a Dala som si na pery vedicku herpesin , je to nebezpecne pre babo ? vobec so neuvazovala, aby aj toto mohlo najak ohrozit ,takoto liecbou,,, ?

katkakovac
22. sep 2015

@lucyliu194 masticka ani herpes by nemali ublizit. Neuzivaj ziadne lieky na liecbu herpesu, tie mozu plod ohrozit. Inak po mastickach, geloch a podobnych veciach som objavila naplaste Compeed a za par dni bol pokoj. Ziadne svrbenie, ziaden strach z roznasania infekcie ak sa nahodou dotknes pery. Za tyzden bol pokoj a to som sa kedysi trapila aj dva tyzdne. Vyskusaj 😉

lucyliu194
autor
22. sep 2015

ako ten votrelec mi oduchol ale , cely den si tu hlupu vodicku natierala na to miesto a teraz sa bojim , ze sa to nejak cez placentu dostane v miminku ☹

cerez
22. sep 2015

Herpes je prejav vírusu a na to žiadne atb netreba. Ja som mala okolo 6 tt a tiež som riešila len lokálne ošetrenie a dr. mi kázal max. zvýšiť prísun vitamínov. Synček sa narodil zdravý. Neboj, bude to ok! 🙂

lucyliu194
autor
22. sep 2015

docitala som sa nate , ze liek s obsahom acyklovirom by tehotna zena nemala uzivat a ten to obsahuje ☹ pre boha co mam robit????

cerez
22. sep 2015

Ja som si potierala herpes čajovníkovým olejom 100% . Skús zájsť do lekárne, poprípade sa poraď s dr. čo by ti navrhol akú alternatívu. Nemyslím si, že by dnešný deň nejak ublížil dieťatku.

seahorse27
22. sep 2015

@lucyliu194 Ja som mala herpes v rovnakom tyzdni ako ty. Pouzivala som naplaste Compeed - radila som sa s gynekológom na internetovej poradni a pisal mi, ze taketo lokalne pripravky sa v pohode mozu, takze ziadnu paniku 🙂 Ak nemas herpes prvy krat v zivote, tak to babatko nijako neohorzuje 😉

lucyliu194
autor
23. sep 2015

dnes som volala s doktorom tak vravel , ze som to radsej nemala uzit ... Ale ako ma clovek vsetk ovladat ?? ved tehotna zena nemoze nic,,, Aj co sa tyka v podtate pre bezneho cloveka normalna vec ,,,, No ale upokojil ma podobnym sposoom , ze lokalne sa to ku plodu dostat nemoze ... ale ked clovek v strachu ma v hlave tolko negativne mylsienky,, co ak som to olizala? co ak som maa v herpese malu prasklinku , cez kt. sa to dostalo do tela... Ako sa zbavit teraz tychto myslienok???

matvejka125
23. sep 2015

@lucyliu194 čítam to tu, neboj nič sa nedeje neuškodí to len pozitívne myslenie klud bude dobre

lucyliu194
autor
23. sep 2015

@matvejka125 🙂 si zlata , dakujem .Uz len sa modlit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre