Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Herpes v tehotenstve

nelly187
20. apr 2016

Mamičky mala z vás niektora herpes na pere v tehotnosti?som 12T5D.ako to dopadlo a čo ste si davali?je ti rizikové?ďakujem

katuliena82
20. apr 2016

Mala som herpes v 1.trimestri a doktor z toho žiadnu vedu nerobil, dieťa je v poriadku 🙂 dokonca myslim ze v obidvoch predchádzajúcich teho som mala. Len som to všetko vysusovala jodovou tinkturou, to mi zaberie vzdy

j.a.n.e.7
20. apr 2016

Herpes nie je teraz nebezpečný, hlavne ak ho máš na pere, ale po pôrode treba dávať pozor, aby dieťatko nebozkával človek s herpesom.

slniecko35
20. apr 2016

Herpes na pere vobec nie je nebezpecny, mozes si na to davat bezne dostupne produkty z lekarne ktore ti vyhovuju. Tiez som ho mala a davala som si naplaste. Ak sa ale herpes vyhodi na genitaliach treba hned ist k lekarovi.

denisse1311
20. apr 2016

takisto som mala herpes pri druhom tehu, lekar to neriešil ani v porodnici, pokial nemate vysyp priamo pri porode.

denisse1311
20. apr 2016

ja som teraz 3krat tehu a lekar mi zistil ranku na krčku maternice, čoho sa velmi bojim.

priora
20. apr 2016

Ja som pri prvom tehu mala takmer na konci a teraz pri druhom omnoho skor okolo 4 mesiaca a v 2 trval cca 2 mesiace nie a nie sa toho zbavit

nelly187
autor
20. apr 2016

Mamicky ďakujem vám pekne za odpovede,ukľudnili ste ma...toto som potrebovala počuť 😉

nerko
21. apr 2016

Mne gynda predpisala v 2. trimestri masticku herpesin a aj lieky Valtrex. Ja by som to zas nepodcenovala. Kazda choroba, virus v tehotenstve ma urcite riziko, no co uz teraz narobis, vela zien sa s tym trapi... Len si daj pozor aby si si to nepreniesla aj dole, napr. uterakom. Treba zvysenu hygienu. Keby aj k tomu doslo tak sa potom riesi cisarsky.

j.a.n.e.7
21. apr 2016

@nerko Ono ja som tiež v prvom tehotenstve hneď chytila herpes a aj na začiatku tretieho som bola chorá a vlastne preto som si rýchlo robila test, či si môžem dať liek alebo nie.... Tiež sa mi to zdalo divné, že štandardne nebývam chorá a v tehotenstve takmer vždy niečo prišlo...ale až teraz som sa dozvedela, že žena v tehotenstve má oslabenú, či skôr potlačenú vlastnú imunitu kvôli tomu, aby jej telo akceptovalo bábo a preto sa na ňu aj ľahšie môžu chytiť nejaké tie bacily. Netreba zbytočne hazardovať ale ani sa stresovať.
napr. viď bod 2 http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...

marylynn
21. apr 2016

Nemám vlastnú skúsenosť, ale poznám babu, ktorá chytila pásový herpes keď ešte ani nevedela, že je tehotná. Všetci ju strašili, že je to nebezpečné v prvom trimestri, ale ona všetkým vždy len povedala, že jej dieťatko je zdravé a hotovo 🙂 A tak aj bolo 🙂
Držím palce ;)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli