Hnačky a tvrdnutie brucha v 32. týždni

helena220
14. sep 2014

ahojte baby.som v 32 tt,minuly tyzden som bola na poradni,vsetko ok az na prietoky,vraj boli nejake zle,uzivam oxyfilin a magne b6.no pred hodinou ma schytili nenormalne hnacky a za tu hodinu mi min.20x poriadne stvrdlo brucho. vytok zo mna vysiel nieco na sposob vajecneho bielka. myslite ze to moze byt predzvest porodu?kedy vyhladat lekara?je to moje druhe dieta,ale ta nasa prva sla 3 tyzdne po termine:/vdaka

radulikkatulik
14. sep 2014

hnačky môžu byť z Magnézia...prečo ho vlastne berieš?ak nemáš iný problém popri hnačke to je zvracanie,slabosť bolesť svalov čo by naznačovalo črevnú chrípku,Magnézium vysaď do utorka a uvidíš či sa to ukludní.Ja mám dojem že teraz sa magnézium predpisuje ako na bežiacom páse si v 32týždni,ja by som ho neužívala ak je to kvôli "tvrdnutiu"bruška,viac oddychuj,pi tekutiny nezadržiavaj moč,magnézium je potvora dieťa môže mť po pôrode absťák neklud a zvýšená dráždivosť.A že ti teraz tvrdne brucho pri zvýšenej peristaltike čriev sa ani nečudujem

da_n_ka
14. sep 2014

Moja rec s tym magneziom, mne ho naordinovali pri oboch synoch, pri prvom som poctivo papala a pri druhom uz nie... teraz sa tehotnym naozaj na vsetko dava magnezium

helena220
autor
14. sep 2014

mne ho dala spolu s oxyfilinom,lebo mi robila prietoky a povedala ze nie su dobre.tak dva tyzdne mam brat to magne b6 s oxyfilinom a ak sa to neupravi tak do nemocnice

piacere
14. sep 2014

kedy je čas? Už.
Áno, hnačky, do toho tvrdnutie brucha a výtok (hlienová zátka?) môžu byť predzvesť začínajúceho pôrodu. Ak je to začínajúci pôrod, okamžite na pohotovosť, možno sa ešte dá zastaviť. Ak nie, nikto ti hlavu neodhryzne a budeš kľudná a spokojná, že si urobila všetko tak, ako treba.

magic08
14. sep 2014

Pokial tvrdnutie bruska neustalo, ale stale ho citis, asi by sommradsej skocila na pohotovost. Moze a nemusi sa porod rozbiehat.

dasamo
14. sep 2014

helena 220 jezisis maria, ako tu moze niekto napisat vysad magnezium????? Ved jej ho asi pre nieco predpisal, nepoznas jej zdravotny stav, nic, A hlienova zatka nie je ako vajecny bielok, takze klud, ked brusko tvrdne nadalej, radsej zbehni na pohotovst, nech ta skontroluju a KOMPETENTNI ti stanovia liecbu a vysadzanie, resp.nasadzanie liekov. drzim palce

bonaqa2013
14. sep 2014

Pri prvom tehu sa mi porod začal hnačkami. Ale pri ďalších som už taký problém nemala. ja by som išla na pohotovosť. Ešte potrebuješ vydržať aspoň zopár týždňov.

lenbea
14. sep 2014

@helena220 joj, nevahaj, nemaš čo stratiť, radšej zbytočne k doktorovi, ale treba isť. ten "bielok" je asi hlienova zatka, to môže byť tak 2 tyždne pred pôrodom, ale ja som to mala den pred pôrodom. a hnačky môžu byť predzvesť pôrodu, niektore ženy sa vyprazdnia same a nemusia potom doststať klystir. ja by som nevahala isť k dr, na pohotovosť, alebo rovno do pôrodnice. ved nič nemôžeš stratiť. teda môžeš. radšej chod

seahorse27
14. sep 2014

Hnacka naozaj moze byt z Magne B6. Ja som tiez mala z toho hnacku. Skus ho vymenit za ciste magnezium od Galvexu - 3x 500 mg (alebo davkovanie, ake mas predpisane od lekara). Ak je pocet tvrdnuti viac ako 20x za den, treba ist na pohotovost.

radulikkatulik
15. sep 2014

@desamo veď aj moja otázka bola prečo ho vlastne berie,nebolo to jasné,ale neskôr to vysvetluje že ho má aj s oxifilínom,moja skúsenosť je že sa naozaj Magnézium predpisuje vo veľkom,to viem nielen z vlastnej skúsenosti,ale som aj od fachu,okrem toho v tomto štádiu tehotenstva by som to už neriešila liekmi ktoré môžu po pôrode ovplyvniť dieťa,účinný je aj zvýšený klud na lôžku a pokial sa otvára tak porodí aj s tonou magnézia v sebe tomu ver...samozrejme najlepšie človek urobí,keď má dajaký problém keď skočí na pohotovasť a je kľud.
@helena220 držím palce,neboj všetko dobre dopadne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre