Hnedý výtok a bolesti v 7. týždni

dianna92
20. sep 2014

Ahojte chcela by som sa spýtať ci aj vy mate podobnú skúsenosť .. Som v 7 tt. Tehu ... Velmi sme sa s priateľom potešili bolo to plánované 🙂 lenže pred 3 dnami mi začal mierny hnedy vytok a bolesti v podbrusku ... Tie bolesti som mala od začiatku moja doktorka tvrdí , ze je to normalne lebo maternice sa prispôsobuje ... Lenže s týmto vyrokom som hned utekala na urgentne nic mi nepovedali a poslali ma domov 😲 neskor sa to trochu zosilnelo tak som isla znovu a dali mi urologicky caj ?!! Tak som vcera stihla svoju doktorke a ta mi povedala ze je to začínajúci potrat 😢 neviem co mam robit dala duphaston a ascorutin ... Nekrvacam ale ani vytok neprestal .. Neviem co mam robit a aká je šanca ze sa dieťatko udrží ??:((((((((

simonkazga
20. sep 2014

Pekne papaj ascorutin a duphaston, oddychuj s vyloženými nohami a ver svojej bambuľke. Ja som prekrvácala takmer celý prvý trimester a mám doma zdravú dcérku. Kým vyslovene nekrvácaš jasne červenou krvou sprevádzanou silnými kŕčmi, nič nie je stratené. Také hnedé špinenie môže mať na svedomí aj hematóm, ktorý sa musí vstrebať alebo vyplaviť. Mysli na krásne, pozitívne veci a hlavne nečítaj na nete hororové príbehy o tom, kto ako potratil, lebo stres vôbec nerobí dobre ani fazuľke, ani tebe. Držím palčeky!

ematko29
20. sep 2014

ja som mala hnedý výtok asi v 5týždni tehotenstva,lekárka mi nasadila duphaston ,došla som domov a už som mala ten výtok ružový aj bolesti začali,ako som si lahla tak to prestalo,len som ležala celý týžden do kontroly a nakontrole už lekárka videla aj hematom v maternici,nasadila aj ascorutin a hematom pekne zmyzol asi do dvoch týždnoch.Len vela lež nič nerob nech ta niekto obsluhuje a ked manžel chodí do roboty tak nech ti navarí ked dojde a nakupi čo treba aby si ty nič nemusela robiť.neboj ak sa to nezhoršuje malo by to byť dobré.

vege1
20. sep 2014

@dianna92 daj si aj magnezium, aby sa ti uvolnilo svalstvo. Ja som pri prvom tehotenstve mala hnedy vytok non stop. Bola som aj u lekarky a upokojila ma, ze v prvych tyzdnoch je to normalne. V 7tt som potratila, ale to boli uplne ine bolesti a zacala som krvacat jasne cervenu krv - nemyslim, ze to malo nejaky priamy suvis s tym vytokom. Ako radia baby - lahnut, vylozit nohy a nestresovat. Drzim palce

dianna92
autor
20. sep 2014

Dakujem Vam za rady ... Uvidíme moja psychika je zatiaľ nula bodov ale budem sa snazit na to dobre :/

piacere
20. sep 2014

@dianna92 vymeň gynekologičku..... Špinenie určite nie je v tehu žiadúce, ale neznamená okamžite začínajúci potrat....
Ja som hnedo špinila s prestávkami 1-2 dni celý prvý trimester. Potom som mala v druhom a treťom trimestri problémy s placentou - mala som ju veľmi nízko a až vtedy mi povedali, že už to špinenie v prvom trimestri bolo z toho, že sa placenta vytvárala veľmi nízko. Takže napr. aj to môže byť príčina špinenia.
A poznám aj také baby, ktoré prvý trimester špinili bez zjavnej príčiny a všetko bolo ok....
Pokiaľ nekrvácaš jasnou krvou, tak je to "ok".

Hlavu hore, bude dobre 🙂

erka2014
20. sep 2014

@dianna92 určite nemysli hneď negativne..aj ja som špinila a to bolo z malinkeho hematomu čo sa vytvoril pri uhniezďovani vajička...no a potom sa tymto špinenim vyplavil a bolo zasa na chvilku pokoj..sice špinim aj teraz v 2 trimestri ale to je asi placentou... 🙂 držte sa a mysli pozitivne nech sa ma maličke čo najlepšie 🙂

lucy125
21. sep 2014

Ja som v 7tt začala trošku krvacat,išla som na pohotovost,urobili sono,vyšetrenie,dali injekciu a nechali si ma tam asi 8dni,do 3dni sa krvacanie upravilo,vraj ked samaternica roztahovala praskla nejaka cievka mimo maternice,to bolo všetko.Držim palce nech je všetko ok. P.S inak u nas nehrozi aby z pohotovosti pustili gravidnu ženu s krvacanim domov 😖

lubif
21. sep 2014

Ja som tiez zacala spinit od 6tt az do siesteho mesiaca, tiez som sa strasne bala, brala som utrogestan a co najviac lezala, bolo to moje prve, takze som si to prakticky mohla dovolit 🙂 ziadna namaha hlavne, lezat nozky hore, ber ten lieky a hlavne mysli pozitivne. Urcite vsetko dobre dopadne 😉

sarlota1986
21. sep 2014

ja som spinila,ale aj krvacala jasnou krvou pri onoch tehotenstvach cca od 7 do 12.tt,som v zahranici,kde mi na to nic nedali..ze bud alebo..ale ja som to cele prelezala s nohami na stole a zvladli sme to!
drzim palce.

dianna92
autor
23. sep 2014

@erka2014 po 5 dňoch mi vytok prešiel berem lieky a lezim ale este vcera som mala zrazeninu nie veľkú a nie krvavú .. Ale nekrvacala som ani nic tak by malo byt Adi vsetko v poriadku ? Na kontrolu idem az zajtra

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre