Horúčka v 15. týždni

marissenka
17. jan 2015

Prosim o radu.som v 15tt a vsetci sme chori..muz mal 2 dni pomali 40-tky.mna to chytilo dnes..zimnica,bolesti celeho tela.mala som len 37,5 o 7hod,dala som si paralen,pohodine meriam a teplota pomaly 38!bojim sa tych horucok,co robit?dik..

miku1
17. jan 2015

@marissenka Paralen ber ďalej, ten môžeš. Neviem ako je to zo zábalmi počas tehotenstva, ale pomáha aj dať si citrón na zápästie a obiazať. Nič iné ma momentálne nenapadá. Ja by som si asi dala vlažnú sprchu a šup pod deku a perinu.

monicm
17. jan 2015

@marissenka bolesti a zimnica celého tela väčšinou znamenajú chrípku.lenže chrípka sa nieleči atb,ale pokojom na lôžku,liekmi na znižovanie horúčky a dostatkom tekutín.ja osobne by som radšej zavolala do pôrodnice,či na pohotovosť,určite budú vedieť poradiť,ktoré lieky sú "bezpečné".dobré je,že tretí trimester je už za vami.

nagulinka
17. jan 2015

ak máš egrešový kompot, daj si, krásne zníži teplotu. Moja kolegyňa nemôže žiadne lieky typu paralen, brufen, injekcie na umrtvenie atd.,(upadá z nich do bezvedomia) a teploty rieši týmto kompotom- nedá na neho dopustit.

lucindao
17. jan 2015

@marissenka ja som tiez prednedavnom mala horucku a to som tiez bola 15 tt.brala som paralen a musis vela pit, steasne vela.ale nic ine si nedavaj.dr mi povedal ze choroba je najhorsia to 12 tyzdna

marissenka
autor
17. jan 2015

@lucindao ako casto si si davala paralen,bo mne po nom este za hodinu stupla

lucindao
17. jan 2015

@marissenka tri krat denne, viac som sa bala.aj mne stupla horucka ale na druhy den uz bolo po nej.hlavne velapit a lezat.

marissenka
autor
17. jan 2015

@nagulinka
@miku1 egresak som nenasla,ale uz mam citrony na zapasti a o dve desatiny klesla...a kolko tam mozem mat ten citron?

miku1
18. jan 2015

@marissenka Už ti asi odpisuje neskoro 🙂 Dúfam, že si si ich tam na noc nenechala, aby ti "nevyžrali" aj pokožku. Hlavne veľa pi, lež a oddychuj, chrípku musíš proste vyležať. 🙂

marissenka
autor
18. jan 2015

@miku1 mala som celu noc,ale v pohode...teplotujem stale 37.7 je mi na umretie,takto chora som nebola ani nepamatam.

miku1
18. jan 2015

@marissenka Chrípka je chrípka 🙂 Tú musíme vždy nejako prežiť. Skoré uzdravenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre