Hroziaci predčasný pôrod. Kedy budem môcť chodiť?

ritaklea
18. jan 2007

Ahojte dievčatá!
Som v 35. týždni tehotenstva a už približne mesiac mi hrozí predčasný pôrod. Tak 3 týždne pekne ležím na kolíkoch. Chcela by som sa spýtať či má niektorá skúsenosti s predčasným pôrodom a kedy by som už asi tak mohla chodiť. 😝

dorotka
18. jan 2007

hlavne v tvojom pripade treba pocuvat lekarov a ked ti oni povolia tak az vtedy vstat mi ti krcok neskontrolujeme 😉 ani sklon panvy

peha
18. jan 2007

ahoj rita, v 35. by moj gyn povedal, ze uz si za vodou, neboj. dokial mozes lezkaj, kazdy den, kazdy tyzden je pre tvoje babo super, ked je v brusku. tych par dni na chodenie zabudni, ja tiez lezim na kolikoch a to mam este daleko, aj po zasiti krvacam a uvidime. moj gyn sa modli do 32 tt, takze nebojkaj, po 36 tt je uz babo uplne okej.
len lezkaj, oddychuj, nic nerob. este sa nachodis neboj, a ponahanas svoje dietko, ked zacne aj ono pomaly lozit 🙂

inak ja som lezala minuly tyzden v kubine u vas, teraz som uz doma na zdvihnutej posteli 😵

qerki
18. jan 2007

Ahojky, mně hrozil předčasný porod už od pátého měsíce (v tu dobu ještě potrat), taky jsem musela pořád ležet a cpát se magneziem. Jestli jsi v 35. týdnu, tak už můžeš být vysmátá. Mně doktorka v rizikové poradně v 35. týdnu říkala, že by to chtělo ještě tak dva týdny vklidu, polehávat a moc se nenamáhat, aby dítě dozrálo. Ale že kdyby se dítě už teď narodilo (v tom 35tt), tak by to taky nebyla žádná tragédie. A od ukončeného 37. týdne je to prý už jedno, dítě je plně zralé a můžu si dělat, co chci, třeba skákat po schodech.

Tak vydrž ještě 2 týdny... 🙂

Držím palce.

ritaklea
autor
18. jan 2007

ahoj peha... ja som tiež ležala minulý týždeň v Kubíne... A v stredu som odišla. Ty ako?

ritaklea
autor
18. jan 2007

Ďakujem baby.. Ale ja by som chcela rodiť v 38. týždni ,takže či už netreba chodiť teraz. Aby som nakoniec neprenášala...

ritaklea
autor
18. jan 2007

dorotka... kŕčok som totiž mala úplne v poriadku, len sa hlavička tlačila..

vavka33
18. jan 2007

Rita,koho mas lekara v kubine?Ja som z kubina,ale nepoznam ta,asi si mladulinka 😉
Inak aj ja som lezala na zdvihnutej posteli kazal mi to lekar v 32t a vidis uz som po termine.Ak chces,kludne tak za tyzden,dva chod na daku malu vychadzku.

ritaklea
autor
18. jan 2007

vavka... moj doktor je Hruda. A tvoj? A kedy si začala chodiť? Hned po nemocnici, ci si si aj doma polezala?

peha
18. jan 2007

rita, ja som lezala od stredy, tak sme sa minuli tesne. ale lezala som tam spolu s veronikou z apriloviek a predstav si, nespoznali sme sa 🙂

ako pisu baby, pocuvaj dr. a tie 2 tyzdne este vydrz a potom to uz - ked to pride, bude to ok.

drzim palecky, ahoj 😉

ritaklea
autor
18. jan 2007

peha, Hej s Veronikou som bola aj ja. No keby mi nepovedala ze to je ona, tak by som ju tiez nespoznala. A ju uz tiez pustili?

peha
18. jan 2007

hej uz je domka.

vavka33
18. jan 2007

Rita,ja som mala dr.Reguliovu.Od novembra mam lekara v NR,lebo tu byvam.V nemocnici som nelezala,len doma a poviem ti ze na tej sikmej posteli som lezala asi 7krat po dvoch hodinach.Mne bolo s toho zle.
Peha,nemas dve sestry?Strasne si mi znama.

ritaklea
autor
18. jan 2007

vavka, mne dali v nemocnici 30 cm kolíky a myslela som že mi roztrhne hlavu a cítila som sa teda príšerne, no dole mi to nedali. Ale na druhý deň si telo zvyklo a vsetko bolo fajn. No ked mi to dali o týžden dole, až mi bolo ľúto. Teraz mám 20 cm a dole sa mi to teda nechce dať.

ritaklea
autor
18. jan 2007

a nieje tu niekto, kto vie niečo o porode v 35. alebo 36. týždni. Ako dlho by musel byť drobček v inkubátore? Mávam totiž v noci zvláštne bolesti, tak sa bojím že sa to blíži...

loren
19. jan 2007

opytam sa to ste sa otvarali?Mne povedal doktor ze sa mi skracuje krcok ale neotvaram sa je to to iste?

4a
21. jan 2007

ritaklea,
v této době už je miminko relativně hodně zralé, takže může být v inkubátoru třeba jen den. Záleží, jak se dokáže adaptovatˇ, zejména termoregulace a dýchání. Taky můžete jít domů za týden, jako s normálně narozeným mimi. Problémy s adaptací, můžou mít i mimi narozená v termínu. Takže buď v pohodě a mysli jen na krásné věci 🙂

gulicka
22. jan 2007

ritaklea,

sestra rodila v 34tt+5 v Trstenej a maleho museli okamzite previezt do Martina na neonat. oddelenie. Keby ju nenapichali special. latkami (myslim, ze kortikoidmi?), tak by mal velke problemy s dychanim, takto bol v inkubatore nej. tyzden, ale dokopy museli zostat v Martine mesiac, kym nedosiahol vahu 22OOg (1700g mal pri narodeni). Do troch rokov tam museli chodit 2x rocne na kontroly. Preto, cim dlhsie vydrzis, tym je to lepsie pre babatko, jeho dalsi vyvoj, buduci zdravotny stav, imunitu atd. V 36tt by malo byt babatko vyvinute, ale ked Ti kazali lezat, tak lez, co ak aj v 36 tt bude mat prilis nizku porodnu vahu a s tym suvisiace problemy? Mozno Ta to ani nenapadne, ak budete obaja OK, preto Ti aj niektore dievcata radia, ze v 36.tt si "za vodou" (ano, vo vacsine pripadov) ja by som na Tvojom mieste nic neznasilnovala, vsak zdravie babatka Ti urcite stoji za to, ze sa bez pohybu este nej. ten tyzden zaobides, nie?

bellasandra
23. jan 2007

Ritaklea- ja som rodila 35tt+5 mala bola v inkubatore len 1 den, vsetko v poriadku. 😉

nilita
23. jan 2007

Ahoj,já sem rodila 34tt+2,malinká byla v ibkubátoru necelých 14dní u každého miminka je to jiné ...a vše je v pořádku!!! 😉 😉 Měsíc jsem ležela na rizikovém oddělení,nakonec jsem musela jen ležet,ale dcerka si ten příchod na svět stejně vzala dřív 🙂

mimi
23. jan 2007

ritaklea,ja som rodila v 33tt a sme tu zdravi,nic nam nechyba. 🙂 Maly sam dychal,v inkubatore bol asi tyzden.Naucil sa pekne papat z prsnika a este doteraz ho kojim.Kamaratke sa maly narodil v 36tt a ma vacsie problemy ako moj,co bol o dost skor narodeny.Tak je to asi individualne.Ten chlapcek sa nenaucil pit z prsnika a doteraz berie lieky na podporu mozgovej cinnosti.
Takze sa neboj,aj keby si skor porodila,babetka to vsetko dozenu a mozno o 2 rocky to nebude vidiet,ktore sa v ktorom tyzdni narodilo 😉

kristi
23. jan 2007

a ja jeste nic, ale hrozej mi furt....jsem 35+1tt, takze uz mi to je jedno

nilita
23. jan 2007

gulicka-ahoj mě píchali také kortikojdy ,aby mimi mělo vyvinuté plíce....po porodu dcerku hned odvezli sanitou na neonatologické oddělení....,ale většinou je o miminka v takových případech dobře postaráno 😉

4a
23. jan 2007

Já hlásim porod v 26+6 tt. Problémky ze začátky byly, ale zvládli jsme to. Kluci byli v nemocnici asi 2,5 měsíce. Jeden by mohl i dřív, ale čekalo se až se brácha rozhoupe a přestane být závislák na kyslíku 🙂 . Potřeboval ho jen asi 1%, jen tak do boxu. Oba se naučili pít z prsu a kojím je ještě teď. Jeden měl při odchodu z porodnice 1850 g, druhý 2200g. U Apolináře podmínka váhy k propuštění není, důležitý je stav mimi.

ritaklea
autor
25. jan 2007

ďakujem dievčatá... Takže je to individuálne. ostáva len dúfať, že všetko dobre dopadne...

loren... mne sa tiež kŕčok skracoval, ale neotvárala som sa. Ono to nie je to isté, ale súvisí to spolu.

veronika13
25. jan 2007

ahoj, písala som ti IP 😉

kristi
25. jan 2007

ja byla vcera u doktora, moje cervix skore je 8, to jsem ale borec, co? pry ji drzel za hlavicku, takze fakt sranda....

karulka
25. jan 2007

4a neříkala jsi že jsou jednovaječní?Kdyby byli tak by přece nemohli mít nikdy tolik rozdílnou hmotnost...To se děje jen u dvojvaječných, jistě malej rozdíl by tam byl ale ne tolik. 😉

Jinak holky držte se ať malí vydrží v bříškách co nejdýl!! 😵

hankah
25. jan 2007

kristi: vy ještě držíte!! no to je skvělá zpárva. a to tě pustil domů!! holka tymáš ale štěstí!!! 😉 přeju ti,aby jste vydržely co nejdýl!!!

ritaklea
autor
25. jan 2007

kristi...Nejak si neviem spomenúť, čo je to ten cervix skóre. Ako že doktor držal tvoje malé za hlavičku?

4a
25. jan 2007

karkulka,
jsou. Jenom měl jeden větší trauma a zdravotní problémy, takže tolik nepřibíral. Dotáhli ten rozdíl až na jedno kilo. To že jsou jednovaječní neznamená, že nemůžou mít rozdílnou váhu 🙂 Prostě jeden taky víc baštil. BTW dohnali to až po roce 🙂 i když tipuju rozdíl ještě 20 dkg.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre