Hryzenie bruška

suzanas
21. máj 2013

Ahojte maminy a tehulky,

som v 7.mesiaci tehotenstva a hrozne ma hryzie v oblasti pupka - moze to byt iba tym, ze sa mi natahuje koza alebo mam za tym hladat aj nieco ine? Oblast brucha, bokov az chrbta si poctivo natieram od zaciatku tehotenstva. Naviac som si vsimla, ze pupok som mala doteraz roztiahnuty (pekne som videla az na "dno" pupku) a ako zacalo toto neskutocne hryzanie, tak sa mi akoby zcvrkol 😒

Nemali ste niektora podobnu skusenost? + Poradte mi co vyskusat proti tomu kusaniu ☹
DAKUJEM, Zuzana.

xlucia
21. máj 2013

@suzanas kozu treba kremovat, lebo ta "hryzie" asi to ako ti jemne praska a to aj stipe. a to co vidis moze byt, ze mas rozpad brusnych svalov, vola sa to diastaza.
bud si pozri fotky na nete, alebo to daj skontrolovat chirurgovi

suzanas
autor
21. máj 2013

@xlucia Koza nestipe, iba stigoli a natieram sa poctivo kazdy den, tak ako som napisala. Ja mam brusko aj babatko zatial malicke na to ze som v 7.mesiaci a diastaza vraj byva najma pri velkom plode alebo viacpocetnom tehotenstve, takze myslim, ze toto to nebude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre