Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hydrocephalus zistený v 17 týždni tehotenstva

jane82
24. okt 2012

ahojte som tu nová a taktiež zufalá.Zistili mi v 17 tt, že moje babetko ma hydrocephalus,som strašne zhrozena,zufala,o tri dni idem prerušit tehotenstvo,lebo mi to odporučaju lekarí,mam strašní strach zo zákroku,strašní strach že dalšie tehotenstva budu rovnakééé,dr. vravia že to nieje genetika,že som prežila nejaku infekciu o ktorej som ani nevedela..aj tak strašne sa bojim,s partnerom sme saa dlhkšie snažili a teraz toto..neviem si predstavit ako to bude dale ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

andrejka1983
24. okt 2012

@jane82 je mi luto čo sa ti stalo.....pravdepodobne si chytili toxoplazmozu alebo niečo podobné,to je jedna z najčastejších príčin tohto ochorenia....videla som také bábatka naživo, počas praxe na SŠ som ich kŕmila a prebaľovala, ako je to fakt smutný pohlad, ale je to tiež život 🙂a je to tvoje dieťa nech je akékoľvek 🙂 väčšinou takéto deti sa dávaju do ustavu s celodennou starostlivostou...kde je o nich perfektne postarané 🙂
...a zas na druhej strane nevieš v akej miere ten hydrocef. bude...može byt velký, ale može byť aj malý a to nemusí byť až také strašné....a dokonca dalšie výsledky možu byť negativne 😕 lebo to sa stalo aj mojej kamoške, kolegyni v práci, tiež jej povedali že sa jej narodí postihnuté dieťa...a povedali jej to už ked bolo na prerušenie neskoro...strašne plakala, nevedela či to zvladne a už vobec jej manžel...a nakoniec sa im narodila krásna zdravá dcerka 🙂 dnes má už 5 rokov a je ako z modneho časopisu 😉 ...je to na tebe, len som ti chcela vliať troška nádeje a optimizmu, drž sa 🙂

nicky07
24. okt 2012

@jane82 Ahoj Jane. Ja som prežívala takmer to isté - v 30týždni na usg pri druhom synovi im vyšlo že má príliš veľkú hlavičku na daný vek. Bola som v 30tt a malý mal hlavičku na 37tt. Povedali mi že má pravdepodobne hydrocefalus.Keďže to bol ale mladý lekár povedal mi aby som prišla na druhý deň znova na usg. na ten deň a noc asi do smrti nezabudnem. Plakala som a netušila som ako zvládnem sa starať o choré bábätko. Na druhý deň som bola znova na usg kde sa potvrdilo to isté - obrovská hlavička neúmerná veku , poslali ma za primárom gynekologie ktorý taktiež robil usg a výsledok bol ten istý. Na to ma prijali do nemocnice s tým že budem musieť ísť na vyššie pracovisko kvôli zisteniu či nie sú prítomné aj iné vývojové chyby. Keďže som bola už v takom vysokom týždni tak sa nedalo prerušiť tehotenstvo, čo by som ale nakoniec asi aj tak nedokázala. Všetko sa skomplikovalo navyše vysokými protilátkami a samozrejme aj tlakom a tak mi drobčeka vyvolali v 36tt. Pôrod viedol presne ten dr, ktorý mi ako prvý diagnostikoval veľkú hlavičku a hydrocephalus. A drobček sa narodil zdravý, nemal žiaden rážštep chrbtice ktorý mi predpovedali, nemal ani hydrocefalus... Mal len väčšiu hlavičku a trošku čudne tvarovanú, no žiadna patologia tam nebola. A na to že bol vyvolávany tak skoro pred termínom to zvládol dokonale nemusel ani do inkubátora. Niekedy sa možno dejú zázraky a bábätká sa rodia zdravé aj keď prenatálne vyšetrenia ukazujú opak. Poznám jednu, ktorá mala bábo potratiť do 5 mesiaca alebo malo umrieť kratko po narodení, A dnes ma chlapec 14rokov a je úplne zdravy... A o možných Downových syndrómoch ani nehovorím. Možno aj tvoje bábo nie je na tom tak zle ako sa javí a hydrocephalus sa dá aj liečiť. Prajem ti veľa sily a držím strašne palce a aby ti to dobre dopadlo nech sa rozhodneš akokoľvek.

emmushka
24. okt 2012

Juj to mi je velmi luto, ale to com si precitala od bab vyssie vyzera, ze mozno by aj nejaka sanca este bola nie? Kazdopadne drzim ti velmi palce - toto musi velmi boliet. Prajem vela sil a stale pevne verim ze bude babatko v poriadku.

miss_stanya
25. okt 2012

@jane82 a potvrdili ti to rozni lekari? kym sa rozhodnes pre nieco, nechaj sa pozriet viacerymi odbornikmi....daj tomu dietatku sancu

gubcikova
25. okt 2012

možno zadrem a čo tak amniocentéza?do 24tt máš čas keby niečo.my sme mali hypotrofiu a máme mikrocefáliu.náš má malú hlavu a do budúcna sa mu môže zastaviť rast mozgu a bude zaostávať.milujem ho nadovšetko a verím že bude všetko v poriadku

belasok
25. okt 2012

Ahoj, ja som práve po amnio v 21 tt, na poslednú chvíľu, ale výsledky mi stihnu do 24 povedať, dala som si urobit i zrýchlené testy. Viem, čo asi prežívaš, je to ťažké rozhodovanie sa. Sama som s takými detičkami pracovala a aj ked neboli moje, znášala som to veľmi ťažko, no s láskou... preto som sa rozhodla podstúpiť ďalšie vyšetrenia. Zatiaľ to vyzerá dobre, no keby... neodsudzujem UPT. Držím Ti palčeky a neboj sa o buducnost, ak máš pri sebe muža, ktorý ťa ľúbi, zvladnete všetko, tomu ja verím.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli