Injekcie B12 v tehotenstve

sonka011
6. feb 2014

Ahojte mile mamicky a tehulky, poprosim vas o vase skusenosti....Mali ste niektora nariadene injekcie B12 v tehotenstve? Nesposobilo vam to nejake negativa? Napr. nadmerny narast hmotnosti? A preco vam vlasne B12 naordinovali v podobe injekcii? Udali mi dovod ze mam mierne znizenu hladinu B12...nedalo by sa to riesit napr. vitaminmi ci zvysenym prijimom stravy, ktora B12 obsahuje? Musia to hned riesit injekciami?
Budem vdacna za kazdy nazor...Ja mam totiz pocit ze do mna pchaju vsetku moznu chemiu....niesom na to zvyknuta....vsetky svoje doterajsie choroby a komplikacie som riesila bilinkami a prirodnymi prostriedkami....som totiz velky odporca chemickych liekov....okrem toho ze uz mi davaju toho akosi vela na malo veci poznam dovod...nemam ziadne komplikacie, od zaciatku som plne OK ani len zle mi nebyva...ked sa opytam preco mam dany liek brat odpoved vzdy znie ze babetku to neskodi naopak pomaha a keby nieco....viete nechcem nic zanedbat aby som si potom nebuchala hlavu o stenu no uz sa mi to zda naozaj vela...
Vopred dakujem.....

jankagun
7. feb 2014

je to vitamin,od neho zavisi delenie buniek,napr. sa nemusi dobre vyvinut mozog,alebo ine nervove bunky sa mozu zle podelit..len enviem ci ti to lekar nariadil kvoli babu alebo kvoli tebe.

kiwi82
7. feb 2014

@sonka011 ahoj ja som brala tiež injekcie v predchádzajúcom tehu. do tuším dvanásteho týždna jedna týždenne a potom do raz mesačne tuším. určite to ani tebe ani bábu neublíži. práve naopak 🙂

sonka011
autor
8. feb 2014

@jankagun tiez netusim preco mi to nariadili no myslim ze kvoli babu pretoze viem ze B12 som mala znizenu uz od leta minuleho roku, zistila mi to doktorka v BA, u ktorej som sledovana pre metabolicku chorobu - nachylnost ma trombofilne stavy. Ta mi vtedy kazala len zvysit prijem mliecnych vyrobkov.

@kiwi82 viem ze to babu neublizi len mam fakt dojem ze som momentalne chodiaca lekaren preto sa snazim vyzistit ktore lieky su pre mna a malinke naozaj dolezite a ktore mi predpisuje lekar len pre to ze ma z toho peniaze., ked to mam tak narovinu povedat. Ja som teraz na konci 11tt a mam nariadene jednu tyzdenne po dobe 5 tyzdnov. Nakolko mi to predpisala hematologicka podla datumu buducej navstevy usudzujem ze to bude len tychto 5 injekcii a mozno podla buducich kontrolnych odberov.

Obom dakujem za vyjadrenie 🙂

jankagun
8. feb 2014

@sonka011 ano ano mliecne vyrobky,vajcia a cervene ryby-losos je vyborny a ma vela vit.B,aj krevety,hovadzie maso-ale to radsej pomenej v teho,skor teda tie ryby a mlieko..a chodis pravidelne na krv kde ti kontroluju hladinu B12ky?ak ano,tak skus dva tyzdne papat tieto potraviny a uvidis ci to pojde hore...ale nemyslim si ze by ti mholi uskodit tie injekcie,je to predsalen vitamin 🙂

sonka011
autor
8. feb 2014

@jankagun pravidelne nie, teraz som bola prvy krat a idem az o dva mesiace neviem ci aj gynekolog sleduje hladinu B12 pri beznych odberoch...
Ďakujem za tip na potraviny ;)

kristina0078
22. okt 2015

ahojky...B12 sa berie na krvotvorbu a tie ijekcie bolia jak fras :D ja som ich kvoli slabosti musela brat denne...to bola radost :D okrem toho mi pichali dve dalsie vitmainove bomby :D

tanag
21. júl 2018

Ahojte môžem sa opýtať či ste mali aj nejkaenprejavy nedostatku B12? Ďakujem za odpved

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre