Iqos a cigarety v tehotenstve

11. dec 2020

Ahojte ..fajčil niekto iqos alebo cigarety v tehotenstve ? Malo to nejaké následky na bábätku po narodení prosím vás ?

petrastrbanikova
11. dec 2020

Nikto ti tu neda istotu takze moze mat aj nemusi...pre istotu by som nefajicila nic alebo ked uz tak male mnozstvo

meluela
11. dec 2020

to mas ako normalne cigarety. nie je pravda ze by to bolo zdravsie. v niektorych krajinach uz aj zakazali vyrobcovi to takto klamlivo a zavadzajuco propagovat.

dennoc1312
11. dec 2020

fuj

sili82
11. dec 2020

Iqos sú škodlivejšie ako normálne cigarety. Hrozí samovoľný potrat, spomalený rast alebo syndróm náhleho úmrtia. Deti po narodení prežívajú veľký stes, pretože už nemajú stály prísun nikotínu. Osobne poznám jednu ženu, ktorá fajčila v tehotenstve, chlapček sa narodil dvojkilový, nonstop plakal ako bábo. Teraz má 8 rokov, je menší ako rovesníci a v škole má dosť veľké problémy s učením. Matka fajčí ako dúha ešte viac, lebo chlapček je ako "z divých vajec".

erika2789
11. dec 2020

Nechcem byt zla ale už tu bolo veľa ten ohľadom fajčenia v tehotenstve to fakt ženy neviete vydržať tých 9 mesiacov kvôli tomu babu ? Ja toto nikdy nepochopím ...tých 9 mesiacov je dôležitých na cely život toho dieťaťa....

sara07
11. dec 2020

@erika2789 no nevedia pretože je to "droga" ktora ich ovlada, su na urovni fetačiek ale kedže cigarety zludoveli a štát má tučné dph z toho je tolerované
také kecy že vydržia po dni sa im trasu ruky, nezvladaju to bez cigarety, mám taku pod nami proste každych 15 min den noc , na noc fajči 30 min vkuse aby mohla dve hodiny spat proste doslova závislačka ale to nie je pravda ved iba fajči

queen_mary
11. dec 2020

Ja som si davala iqos/alebo cigu vzdy po poradni. Dokopy asi 15 cig/heetsiek za cele tehotenstvo. Nasledok ziadny, vsetko ok. Ale tak to je podla mna zanedbatelmy pocet.

ninusa221
11. dec 2020

Moja mamina pri mne nefajčila ale pri bratovy ano doslova povedala že jej to este viac chutilo pytala sa na to doktorky ked fajčíš cely zivot tak ten nikotín sa zrazu nevypari s teba zo dna na den proste aj tak ho tam budeš mať podla mna skor si zápal dake slabe slimky zo 3 za den nemožeš spravit telu šok a zo dna na den prestan fajcit to nebude dobre pre teba.

darinsalvag
11. dec 2020

Ono úprimne, toľko zdravotných komplikácií môžu cigy dietatu spôsobiť a chceš si potom vyčítať že si tomu mohla zabrániť? Ja som bola silný fajčiar, veľmi silný.. a prestala som zo dňa na deň 🤷🏼‍♀️ A nefajcim ani teraz keď dojčím.. nehovorím že nie je chuť, je ale bojujem.. mám krásneho zdravého chlapca a som za to vďačná ❤️

fiafia
11. dec 2020

Keď už radšej by som si dala cigu ako iqos. PodlA mňa ešte väčší bordel. No nech mi nikto nepovie,že sa prestať nedá. Koľko rokov som fajčila a veľa a prestala som v tehu. Matka má dieťa chrániť, nie mu ubližovať. Vždy je dieťa na prvom mieste, tak si predstáv ako sa kúpe v cigaretovom dyme iqos či nie, bordel ako bordel. Navyše riskovať,že skrátis čas , ktorý máš pre svoje dieťa,nestojí zato. Ja už som z obavou stala pred CT pľúc a nadávala si či mi tie cigarety stali zato. Nebála som sa o seba ale o to,že by ostalo po mne malé dieťa a pre moju hlúposť,by prišlo o matku. Ten strach ma z chuti na cigaretu navždy vyliečil

jeliz59
11. dec 2020

Iqos klasická ciga elektronicka žiadna z nich ku tehotenstvu nepatria.... tvoje tehotenstvo tvoje dieťa chceš fajčiť fajc nechceš nefajčí...tvoja vec
Na o fajcis a potom sa pýtaš aké to môže mať následky....
predtým ako som otehotnela som fajčila 12 rokov dve krabičky denne keď som sa dozvedela že som tehotná jednoducho som s tým sekla buď chceš alebo nechceš

erika2789
11. dec 2020

@sara07 všetko je v hlave a aj s tým svinstvom ako sú cigarety sa dá prestať môže mi hocikto rozprávať čo chce...a úprimne pred tehotenstvom som aj ja fajčila nie nejak pasívne ale fajčila a akonáhle som sa dozvedela že som tehotná som prestala....záleží mi na zdraví môjho dieťaťa tak mu nebudem škodiť....a neviem čo autorka príspevku čaká že tu budú ženy písať že je to v poriadku že nech si dá kľudne cigariet aj keď je to iqos koľko chce ? Nech sa spýta svojho gynekológa rizika fajčenia v tehotenstve potom by som chcela vidieť jej zdesenie !

sara07
12. dec 2020

@erika2789 ja ako nechápem jedno v jednej ruke kočik v druhej cigareta a mysli si že však ked je vonku že ho neohrozuje ale keby bola nefajčiar by žasla ako daleko taky smrad má dosah, a teda na koči ma či sa jej to pači alebo nie
sa mi pači ako si naivne myslia že to len kusok smrdi to teda riadne daleko taha

misha666
12. dec 2020

ja nechapem ako sa vobec toto niekto moze pytat .... vsetko skodi tebe a tak to skodi aj babatku v brusku... fajcila som pred 1. tehotenstvom , nalez pozitivneho testu cigy do kosa... ani ma nenapadlo dat si cigu preboha... ked som porodila...asi o rok som zacala fajcit zas... fajcila som az do nalezu 2. pozitivneho testu...cigy putovali kamoske... ani pri druhom tehu ma nenapadlo dat si cigu... co cakas ze ti tu niekto napise ze kludne fajci nic sa nestane? kazdy organizmus je iny... na kazdeho to moze zaposobit inak...nejakej fajciarke sa dieta narodi zdrave a nejakej chore... to je ako so vsetkym... ja by som nemala to srdce takto ublizovat svojim detickam v brusku... vela rozumu prajem a stastne tehotenstvo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre