Je bezpečné podstúpiť celkovú anestézu v 21 týždni?

trixi7
5. nov 2012

Ahojte mamičky a žienky ktoré máte podobnú skúsenosť ako ja 😒 som v 21.týždni a vytvorili sa mi kondylomy v okolí análneho otvoru. Moja gynekologička mi odporučila chirurgické ostránenie pod celkovou anestézou. Najprv mi povedala, že sa to bude robiť pod lokálnou anestézou. Poslala ma na príjem, aby mi dali termín hospitalizácie, teraz ma čaká interné vyšetrenie, ARO a odber krvi. Pán primár na gynekológii, ktorý mal službu na príjme sa čudoval, či to fakt myslím vážne, že je to bolestivé atď. Až tam som sa dozvedela, že tento zákrok sa pod lokálnou anestézou nerobí! Pohadzovali si ma tam ako horúci zemiak, nikto sa k tomu dokopy nijako nevyjadril, sestrička mi najprv ani nechcela dať termín na hospitalizíciu, dala mi ho až na druhýkrát. Preto sa ma zaujíma, či nemáte niekto podobnú skúsenosť , prípadne či ste podstúpili takýto zákrok. Ja sa o bábätko veľmi bojím a vôbec mi nepríde vhodné robiť takéto niečo pod celkovou anestézou v 21.týždni. 😢 😢 😢 Ďakujem

oskorusa
5. nov 2012

@trixi7 ja osobne by som so zákrokom počkala po pôrode - pokiaľ ti nerobia nejaké závažné ťažkosti a rodiť určite sekciou - aby si chránila bábo - ale to ti určite tvoj gynekológ-pôrodník vysvetlí, držte sa

trixi7
autor
5. nov 2012

@oskorusa no ja z toho niesom bohvieako nadšená, najradšej by som s tým počkala po pôrode, ale moja gyn. ma do toho tlačí 😢 som zúfalá, nemám sa ským poradiť, bojím sa že sa niečo stane 😢 a ďakujeme 😝

vierkasteffi1
5. nov 2012

no neviem ja by som sa bála, radšej by som to nechala po porode ...

trixi7
autor
6. nov 2012

@vierkasteffi1 aj ja sa velmi bojim 😢 do zajtra mam cas sa rozhodnut ci idem na ten zakrok alebo nie ☹

ewka1
6. nov 2012

ja som v 21 tt podstupila celkovu aneztezu.... robili mi serklaz a babatkam sa nestalo nic ... teda potom som predcasne porodila a prisla o ne ... ale určite to nebolo kvoli anezteze... tak si myslim ze by to vadit nemalo..

vierkasteffi1
6. nov 2012

@trixi7 ale ked ti to odporučila gynekologička tak je to asi vážne treba sa pozorprávať z anesteziologom aké su rizika pre bábo v brušku ...
a daj vedieť ako to nakoniec dopadlo ako si sa rozhodla držím pršteky 😉

jkadankova
6. nov 2012

@trixi7 ja som podstúpila celkovú aneztezu v 19 tt. Bolo to nutné, akútne - mala som absces pri konečníku a v bolestiach som bola doma už pár dní. Tiež mi nebolo všetko jedno, ale všetko dobre dopadlo. Anezteziologička vravela, že takéto operácie sa robia bežne a nemám sa čoho báť, že berú ohľad na môj stav. No malá potom ďalší deň po operácii sa vôbec nehýbala a som sa strašne bála. Nakoniec jej nič nebolo a všetko dopadlo dobre, je úplne v poriadku. Zákroky v oblasti konečníka sa nerobia pri lokálnom umŕtvení, pretože pichanie injekcie by bol masaker. Ja som to tiež tak chcela, ale tiež s tým nikto nechcel mať nič do činenia :( Ak to nie je bolestivé a môžeš s tým fungovať, tak počkaj až po pôrode. Predsa len, je to operácia a nikdy nemáš 100% istotu. A ak musíš ísť, tak ti neostáva nič iné, len veriť, že to dopadne dobre. Držím palce silno.

jkadankova
6. nov 2012

@trixi7 som si to dala do guglu a našlo to hneď medzi prvými toto: http://www.paracelsi.sk/sk/kondylomy.php je to odstraňovanie laserom - skús si tam zavolať prípadne si zisti, či to niekto robí aj v KE 🙂

trixi7
autor
6. nov 2012

@jkadankova
ďakujem za link, skúsim zistiť, ale ja s tým aj tak radšej počkám po pôrode, nútiť ma nikto nemôže

annalena
6. nov 2012

@trixi7 da sa to robit aj v spinalnej anesteze, v tehu bezpecnejsie ako celkova. nemysleli to pod lokalnou anestezou?, lebo niekedy sa spinal popisuje ako lokalna anesteza 😉

trixi7
autor
6. nov 2012

@annalena nie, mne povedala jasne že pod celkovou anestézou, aj na príjme kde som si bola po termín na zákrok mi povedali, že sa to robí pod celkovou anestézou, že mám ísť na interné, k obvodnému na ARO atď..normálne ako na operáciu..

zuzik311
6. nov 2012

@trixi7 ahoj ja som 22tt a určite by som si to robiť nedala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre