Kalcifikát na pečeni plodu v 19. týždni

maca1207
3. máj 2013

ahojte maminky,mala ste niektora skusenost s toutuo chorobou kalcifikat...nase malinke ho ma v lavom laloku peceni pod bazou srdiecka ☹ ....lekar mi hovoril,ze je mala pravdepodobnost,ze by to malo neake nasledky,kazal,aby mi moja zenska,kedze tento lekar nam robil screening ultrazvuk,vzala este krv...ze som mohla prechodit neaku infekciu...ale, ze to moze znamenat aj nieco ine ☹ ak mate niekto skusenost...dakujem...mozno tu uz bola diskusia na toto...

celinka77
2. feb 2014

@maca1207 ahoj, som v 22.týždni a lekár malému našiel na USG kalcifikát. v papieroch je napísané, že je to pravdepodobne v pečeni resp. je to medzi žalúdkom a bránicou. Chcem sa opýtať, kedže si tento príspevok dala už dávnejšie, či je tvoje dieťatko v poriadku, alebo má nejaké zdravotné problémy.

maca1207
autor
2. feb 2014

@celinka77 ahoj.zatial je v uplnom poriadku;)mne nikto nevedel povedat co bude,ake bude..nic..sesternicu mam sestricku a ona sa uz s kalcifikatom stretla u malych pacientov..ziju plnohodnotny zivot🙂..mne robili aj sono malinkemu hned ako sa narodil,a ze je to v poriadku zatial;)....a kontroly nenariadili...takze nemaj strachy 😉 drzim prsteky 😉

celinka77
4. feb 2014

Dakujem pekne za odpoveď 🙂 Trošku si ma ukľudnila 🙂 Ja tiež dúfam, že to bude dobré ... Držte sa 🙂

janurka111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janurka111
9. mar 2022

@celinka77 ahoj ako ste dopadli s tým kalcifikatom? Nám tiež v 20 tt zistili kalcifikat v pečeni, tak mám strach 😔

celinka77
10. mar 2022

@janurka111 Janka, môj syn bude máj v máji 8 rokov už. Zatial nemá žiadne zdravotné problemy. Vraj s nimi ( kalcifikatmi) žijeme všetci a ani o nich nevieme. Držím palce, nech všetko dobre dopadne.

janurka111
10. apr 2022

@celinka77 ďakujem pekne za odpoveď.. snáď to bude aj náš prípad. Malý sa má tento mesiac narodiť 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre