Katéter počas tehotenstva

jasmin321
7. dec 2020

Ahojte dievčatá. Nikde som sa nedopátrala k podobnej situácii, akú zažívam práve ja a rada by som zistila, či sa s tým už niekto stretol. Čakám tretie bábätko a minulý týždeň sa mi stala nepríjemná situácia. Močiť mi šlo len veľmi ťažko, až sa ku koncu dňa úplne zastavilo. So silnými tlakmi som skončila na pohotovosti, kde mi zaviedli katéter a domnievali sa, že ide o zápal močového mechúra. Podľa výsledkov z laboratória to zápal nebol a kateter mi vybrali. Jeden deň som fungovala normálne no potom sa situácia zopakovala a kateter mám znova zavedený. Je možné, že to tak ostane do konca tehotenstva a ak sa to po pôrode nezlepší, na pláne sú vyšetrenia, ktoré by mohli odhaliť sklerózu multiplex. Ja však stále dúfam, že to je len uložením plodu, ktorý mi tlačí na mechúr. Gynekologické vyšetrenia sú vraj v poriadku Prosím, stretli ste sa niekto s niečím podobným? Ďakujem

sonaf
7. dec 2020

@jasmin321 Ahoj, mamka mala presne to isté pred 25 rokmi, keď čakala moju sestru. Tiež doktori nevedeli čo s tým, cievkovali ju, ale asi zmenou polohy bábätka to po čase prestalo. Držím palce

jasmin321
autor
7. dec 2020

@sonaf Ahoj. Ďakujem Ti veľmi pekne za Tvoju reakciu. Ani nevieš, ako veľmi si ma upokojila, lebo doktori na urológii vraveli, že sa s tým ešte nestretli v tehotenstve. Teraz som oveľa pokojnejšia🙂 ešte raz vďaka 💞

viki_00
11. jún 2023

@jasmin321 dobrý deň, zažívam niečo podobne ako ste to potom riešili ? Som 9 tt a odkedy som tehotná ťažko sa viem vymočit prúd mocu je normálny, ale dlhšie mi teba kým ten moc ide niekedy som aj 5 min na wc a tiež mi bolo povedané že najprv skúsia rúru zväčšiť väčším katetrom keď nepomôže tak budem mať kateter a po pôrode sa naplánuje operácia na zväčšenie močovej rúry.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre