Keď v tehotenstve opúcha jedna noha. Čo to znamená?

21. júla 2013 
ahojte, stretli ste sa s tym niektora? cca od 32tt pozorujem, ze mam pravu nohu zhrubnutu a aj ked vela chodim, ten opuch sa mi robi len na tejto nohe
moj lekar ma chce poslat k cievnemu chirurgovi, nech to pozrie...
16. feb 2008 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
certica ja to mám tiež a nie som v 32 tt ale v 24 tt mám opuchnitú pravú nohu to sa ti zadržuje voda, je to strašné je viem ale ja som na tom horšie, lebo mám dokonca ešte pár mesiacov, to po pôrode zmizne neboj
16. feb 2008 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
mien, to zadrziavanie vody chapem, len nerozumiem, preco nie v oboch koncatinach
kazdopadne dam vediet, co povedal ten cievny
16. feb 2008 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, to ani ja neviem, potom mi daj vedieť, veď zachvíločku to budeš mať za sebou, tak neboj
16. feb 2008 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
certica- dobre Ťa doki poslal, pozrú Ti, či to je len ozaj zadržovanie vody, alebo či náhodou sa neupcháva žila, to sa tiež môže stať v tehu, lebo sme náchylné na tvorbu zrazenín..a môže to znamenať len to, že na tej jednej nôžke máš horšie fungujúce chlopne v žilách a tým pádom nestíhajú pumpovať krv ako treba..ja mám napr. viac opuchnutú ľavú a to len preto, lebo tam mám náznak kŕčových žíl a nevýkonné tie chlopne, čo som písala.. ale keď dám kompresívne pančuchy /to môže cievar predpísať/, tak opuch je oveľa miernejší a niekedy aj žiadny..

tak nech Ti to dobre dopadne..
16. feb 2008 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dakujem lienocka
16. feb 2008 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
certica, ja mam tiez opuchnutu pravu nohu viac ako lavu... mne dokina povedala, ze to moze babo tlacit viac na cievu na tej strane a tym padom je to prudenie horsie... ze musim pockat do porodu, potom to zmizne
16. feb 2008 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne puchli pri dvojičkách obe nohy a bolo to strašné, našťastie som preležala 2,5mesiaca v nemocnici. neviem, čo by som robila, keby som bola doma, nemohla som totiž obuť topánky, len širokánske papuče
ale po pôrode sa to znemilo. odpuchla som asi za mesiac, lekár vravel, že sa mi v tele držalo strašne veľa vody, veď som aj tak vypadala ako jedna veľká spuchlina.
ono to po pôrode prejde
16. feb 2008 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
certica: Mě moje doktorka upozorňovala, že polud mi bude opuchova jen jedna noha, může to být známka preeklamsie. Sice jsem ji nakonec taky měla, ale kvůli vysokému tlaku a bílkovině v moči. A na každé kontrole se mě ptala, jestli mám nohy opuchlé stejně něbo jednu víc. Takže bych na to upozornila
17. feb 2008 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj mne opuchla cca v 29tt len prava noha (a odpuchla az po porode) a aj prava ruka mi viac trpla ako lava ... bolo mi povedane, ze babatko pravdepodobne lezi viac napravo a tlaci na cievy ...
17. feb 2008 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
ahojte, ja si myslim, ze to bude najskor ta verzia, ked babo tlaci viac na niektoru cievu. kazdopadne idem v stredu na to cievne+ na krv.
ozaj, doki sa ma este pytal, ci ma ta noha neboli. vas bolela alebo ste ju citili nejak inak?
18. feb 2008 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
certi, dobrá správa, že nebolí..bolí keď sa upcháva žila, preto sa Ťa na to pýtal..a k Tvojej otázke..nie, mňa tá moja ľavá noha tiež nebolí, iba opúcha viac než pravá..neboj, to bude dobré..a áno, aj moje bábo leží naľavo, preto asi ľavá noha dostáva viac zabrať, je utlačená..
18. feb 2008 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj mne opuchala viac jedna noha - mala som ju ako slon, ale bola to voda - ked so si ju stlacila prstom, ostala tam diera Fuj a mala som to este 4 dni po porode
19. feb 2008 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
takze, vsetko ok. pravdepodobne len babo tlaci na nejaku tu cievu (tepnu) napravo, preto ten odtok je slabsi v pravej nohe. cize, ako som ako som aj predpokladala po precitani vasich prispevkov, za ktore mimochodom dakujem
cievny mi odporucil kupit tehu pancuchy stahovacie a podkolienky c.1, vraj ich maju v bepon-e a nosit ich do konca tehotenstva.
20. feb 2008 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
joj, a este mi dal nejaky letacik s cvikmi na zmiernenie tych opuchov noh - ako kruzenie v clenkoch, zdvihanie noh, prepinanie spiciek, vystieranie a skrcanie prstov a pod.
no a lezat s vylozenymi nohami hore
20. feb 2008 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj certi, aj ja som to mala. ale nakonec to bola alwerg. reakcia na stipnutie
20. feb 2008 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sranda, ja tiez pozorujem, ze niekedy rano sa mi zle obuva topanka na pravej nohe Spomenula som to doktorke a hned sa ma spytala, ci som na nej nemala niekedy vyron - jasne, ze mala. Udajne sa to vie v tehotenstve ozvat, hlavne ked clovek casto a dlho chodi a namaha ju. Pre istotu mi ju aj pozrela, tak dufam, ze to bolo len tym.
20. feb 2008 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
certi- cievna gymnastika..také srandovné cviky, ale pomáha..a som rada, že Ti to dobre dopadlo..
20. feb 2008 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
preesne! cievna gym. . si zlata lienocka, vdaka
20. feb 2008 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
ja mam tiez problem s jednou nohou- na pravej mam krcove zily a este som len v 13 tyzdni uz ma noha velmi boli. Viete mi poradit kde najlepsie v Bratislave kupit kompresivne pancuchy s rozsirenym pasom?
21. feb 2008 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mne opucha lava noha od kolena az dole... ak viete niekto kde sa daju kupit tie pancuchy.. prosim dajte kontakt ...
8. apr 2009 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte po roku
vcera som si vsimla, ze mam opuchnuty clenok na lavej nohe...mate to niektora a co s tym?
8. feb 2010 o 09:17  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte...mne zacala opuchat lava noha...hlavne od clenka dole,ale tak ..poriadne.zacalo to mozno aj rok po porode a neni to voda...bola som aj na cievnom sone,tam dr nic nevidel,ze je to ok a ze ide asi o syndrom ,kt. savyskytuje len u mladych zien,ked bezdovodne opucha iba jedna dolna koncatina....tak asi som ten pripad...len sa bojim,ze ked planujem druhe bejby,ci nebudem mat s tym problemy...s tou mojou opuchnutou nohou.....boliet ma neboli.
21. júl 2013 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok