Ketóny v moči v 30 týždni

zuzik311
3. jan 2013

ahojte kočky,
som v 30tt a meriam si cukor a ketóny v moči. cukor neg a ketóny pozitívne.
chodím na diabetológiu - tehotenská cukrovka na diéte určite to poviem diabetologičke len chcem vedieť či je to vážne, či ste sa s tým stretli, či stačí počkať do ďalšej kontroly - 10/1 alebo mám hlásiť hneď.
ďakujem

jaruska8
3. jan 2013

Ketóny znamenajú, že hladuješ. V podstate si bábo berie na úkor teba. 😉 Ddržuješ diétu asi až príliš, aj mne sa to stávalo zo začiatku... Potom som si zvykla na večer dávať mlieko, stačilo pohár. Prípadne chlieb... Šunku... 😉

bridgetjonesova
3. jan 2013

@zuzik311 ketony v mocisposobuje aj dehydratcia...skus viac pit...kolko prijimas tekutin?

zuzik311
autor
3. jan 2013

@bridgetjonesova ahoj ja si myslím, že pijem dosť... no skúsim viac.
ale je to tým že som aj schudla ja som v 30tt a pribrala som 4kg. neviem či je to málo alebo dosť čo počúvam kočky tak majú viac
@jaruska8 tak snažím sa dodržiavať aj jesť pravidelne . idem skúsiť to mlieko. je pravda, že od kedy mam tu diétu sa aj bojím niečo zjesť aby sa niečo nestalo - nestúpol mi moc cukor.

jaruska8
3. jan 2013

@zuzik311 Mlieko je ,,nebezpečné" hlavne ráno. No, skús, zmeraj, uvidíš, ak bude vysoká hodnota, tak do seba natlač nejaké mäsko so šalátom. 😉 Ja som za celé tehu pribala len 6 kg, čo je vlastne jediné pozitívum tejtoo diéty. 😀

bridgetjonesova
4. jan 2013

@zuzik311 ja som pribrala 8 kg...ale zabudala so pit...takze skus uvidis kde je problem

zuzik311
autor
4. jan 2013

@jaruska8
@bridgetjonesova
kocky ja som do 27tt nemala žiadny problém, doktor že ukážkové tehotenstvo. potom mi začali trochu puchnúť nohy tak už som si povedala "paráda" už to začína a o pár dní na to mi vyšli tie testy na cukrovku... snažím sa dodržiavať diétu, ale občas mi ujde aj neaké sladké ale čo si meriam hodnoty tak 1,5hod po sladkom mam cukor 5,5.. tak to podla mna nie je až také zlé.
neviete aké majú byť hodnot nalačno - tuším do 6 a po jedle - do 8? tak je to písané v tom preukaze diabetika ale každý povie inak...

jaruska8
4. jan 2013

@zuzik311 Nalačo do 6 myslím a po jedle neviem... Už si nepamätám... 😀 Mne nohy nepuchli vôbec, ja som vôbec nespadala do kategórie cukrovkárov. Doteraz záhada... 😒

fonddy
9. feb 2023

@zuzik311 ahoj, já mám druhý týden dietu kvůli těhotenské cukrovce. Mám glukometr a předepsané hodnoty "lačná 4-5.5" a dvě hodinky po jidle 4-6.5
Dnes na první kontrole zjistili ketolatky v moči. Piju min. 2 litry vody denně. Sestra řekla že to není dobré ale víc nic. Odpoledne budu volat pro výsledky tak se na to zeptám. Jinak při dietě za 14!dní jsem melan2x lacnou na hranici 5,5 a jednou po jídle až 8, ale to mi nějak ujela ruka s gramáži. Jinak se držím pod horní hranici tak nemyslím že mi chybí sacharidy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre