• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kolektómia hrubého čreva v tehotenstve.Máte skúsenosť?

23. júla 2017 
@sibalka5 velmi pekne dakujem,on bude operovany na Nou uz sa to riesi,aj ja si myslim, ze na slovensku asi najlepsie miesto.nevedela som ze sa to aj laparoskopisky da robit a podla toho co pises tak sa to da zvladnut.teraz sa ti zije lepsie,netreba chodit na kolonoskopie a tak?
15. feb 2015 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je to v pohode, chodím každý pol rok na kontroly, problémy prišli až teraz pri možnom otehotnení, v žiadnom prípade nie prirodzene, lebo poškodený gén spôsobuje poškodenia plodu rôzneho charakteru, takže iba umelo aj to s genetickými vyšetreniami, aby som dostala zdravé vajíčko a bohužiaľ tieto časti umelého oplodnenia poisťovňa neprepláca. To je jediný problém, ktorý s tým mám. V strave som si musela nájsť čo mi prekáža, v podstate všetko kde je vláknina - celozrnné, cereálne, ovocie, zelenina v žiadnom prípade.
17. feb 2015 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andel888 opäť idem vyzvedať. Ako to zvládate? Už je po OP?
3. sep 2015 o 07:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tia ja mám to isté, odstránili mi celé hrubé črevo a keď som bola po štyroch rokoch od operácii na genetike, tak nielenže môže mať dieťa túto diagnózu (čo by mi vôbec neprekážalo), ale dokonca vraj problémy s tenkým črevom, žalúdkom či nádory na mozgu, vraj sa to nedá zaručiť či bude zdravé alebo s problémami. Teda, aby som uviedla na pravú mieru, ja mám aj poškodený jeden gén. Na začiatku diagnózy mi povedali to čo tebe
1. dec 2015 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj sibalka5, písala si že ti odstránili celé hrubé črevo a spravili náhradu ( konecníka?) z tenkého čreva - to znamená že ti dali preč aj konečník? Môjmu manželovi hrozí takáto operácia pre ulceróznu kolitídu. Chem sa preto spýtať ak smiem, ako to znášaš, ako to je so stravovaním, a so stolicou, normálne sa dá stolica udržať, nie sú tam problémy s inkontinenciou - udržaním stolice? Ďakujem ak odpovieš.
17. dec 2015 o 13:37  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sibalka5 ahoj, nasla som tuto temu, prave lezim v nemocke s diagnozou divertikuloza - bubliny na hrubom creve. Treti krat som tu uz s tym a hrozi mi odstranenie casti postihnuteho creva. Bojim sa toho velmi. Budem mat vyvod? Moj doktor je brucoun mrzuty, moc mi nepovie....
23. júl o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok