Kondylómy a tehotenstvo. Môžu sa preniesť na dieťa?

z29
13. mar 2007

trápia ma kondylomy a som tehotná, gyn sa k tomu zatial nevyjadrila, ale čítala som, že pri pôrode sa možu preniesť na dieťa. Máte s tým niektorá skúsenosti?

miriam31
22. jan 2008

Ahoj.Chcem sa Ta opytat ako si nakoniec rodila,lebo ja mam podobny problem.

zuzanaz
22. apr 2008

mam tak isto taky problem bola by som ti povdacna ak by si mi napisala ako to bolo s kondylomamy pri tom tehotenstve bo neviem co mam teraz robit.Dakujem Zuzana

miriam31
22. apr 2008

Ahoj Zuzanaz.Ja o dva tyzdne rodim.Pytala som sa az troch doktorov a povedali ze mozem rodit normalne.Ze to by az vtedy bol problem keby som tie vyrazky mala v porodnych cestach.Vysetril ma a ze sa nemusim bat.Ty si tehotna?Urcite navstiv gynekologa. 😉

lucia82
22. apr 2008

ahojte tak ja som momentalne v 23 tyzdni a ties nas trapia s partnerom kondylomy ☹ no ja ich mam aj v posve vo vnutri a preto budem rodit cisarskym a liecit mi ich budu az po porode.ma tu uz aj niekto skusenost s licbou a mozete mat sex pocas tehotenstva ak to nieje este liecene?velmi by ma upokojila akakolvek odpoved na tuto temu.vsetkym tehulkam drzime palce a hlavne vela zdravia a oddychu 🙂

zuzanaz
22. apr 2008

dakujem velmi pekne som hned kludnejsia

miyya
22. apr 2008

lucia myslím, že sex mať nemôžete, každým pohlav.stykom by sa to len prenášalo viac.
Ja som mala tiež kondylomy a bojím sa, aby sa mi to počas tehotenstva neobjavilo znova. Vraj sa to tak zvykne.
Ale prečo sa to nedá liečiť počas tehoten.?? ved aspon dusíkom sa to môže vypalovať, to si myslím nemôže uškodiť.

lucia82
22. apr 2008

ahoj miyya no me robili uz vyseternia na kondylomy a vsetky vysledky boli dobre tak romsirovat by sa to nemalo no lekar sa mi na to ester pozrie a vravel ze nejako to bude mozne s tym sexom no nie castó a hlavne opatrne aby sa to nerozdrazdilo lebo to moze krvacat tak zatial cakam co povie lekar len som chcela pocut viac nazorou na to a liecit mi to budu az po porode a to asi preto ze ich mam aj vo vnutri v posve tak neviem a ty si ich mala z coho ako si a k tomu dostala lebo ja nechapem ako som sa k tomu mohla dostat nikdy som nemala ziadne zenske problemy a prave teraz ked budemem mat babo to je fakt sila najprv som sa aj hanbila ale teraz uz nie pretoze nemam sa zaco ale hrozne ma to mrzi ☹ ☹ ☹

miriam31
22. apr 2008

ani ja nechapem ako som k tomu mohla prist.Ked som ich dostala este som nemala pohlavny styk.Mozno niekde na toalete sa to da chytit.Neviem,doktor mi stale tvrdi ze len pohlavnym stykom.Uz mi ich raz vypalovali a po case ich mam zase. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre