Kratšia stehenná a ramenná kostička v 32 týždni

maca82
2. sep 2011

Ahojte...Chcela by som sa spýtať, či má niekto podobný problém ako ja: som v 32 tt , drobček ma podľa uzv 1415 g, ale nožičky a ručičky mu zaostávajú o 4 týždne. Máte alebo mali ste niekto takýto problém? Ako to dopadlo. Lekári nás strašia že môže ísť o genetickú poruchu, o tzv. trpasličí vzrast.. ☹

medyna
2. sep 2011

Aj nam povedali, ze Natka mala kratsiu stehennu kosticku, o take 2 tyzdne. Povedali mi to na morfo UTZ. Zlakla som sa jak blazon, utekala za mojim gyndosom s revom, ze co to znamena (bo na morfo mi nic nevysvetlili). Upokojil ma, ze je OK, ze bud zle pomerali, alebo sa narodi mensie babo. Vraj trpaslici rast sa urcuje aj podla mnozstva plod. vody a aj inych veci , nepamatam sa uz presne. Nam sa narodilo par dni pred terminom mensie babo, nie podla tabuliek, ale uplne zdrave, a uz sme vsetko dobehli. 😉

maca82
autor
2. sep 2011

dúfam že aj my sme ten prípad.......ďakujem

krankenschwester
3. sep 2011

Macus , ty si to ? Aj ja to pozeram vsade mozne , ale nic som nenasla - neviem , kde som o tom predtym citala...

maca82
autor
4. sep 2011

@krankenschwester ano ano, ja som to. Nenasla som ani ja nic nove....

kamila12342
26. nov 2012

ahoj a mohla by som vediet ako si nakoniec dopadla pretože ja mam taky podobny problem a hladam na nete všetko možne a nič už som naozaj zufala ☹

rejocka
22. dec 2012

Ahojte my sme mali toto isté,do 30tt bolo všetko ok,potom sa mojmu gynekolofovi ,tiež nezdala stehenná kosť,že zaostáva v raste,že tiež ten trpazličí vzrast,no poviem Vám užsom lebn v strese bola,čítala som,hladala,bála som sa....No chvála Pánu Bohu všetko dopadlo výborne-3550g a 49ch,teraz v troch mesiacoch máme už 64cm,takže ani ultrazvuky niesu isté,stačí sa trošku pohnúť a už je to inak 🙂

monikapt
25. mar 2015

@kamila12342
@maca82 baby ako ste nakoniec dopadli kvoli tym kostickam? tiez mi to vcera dr povedala a doplasil ma teda poriadne, poslal ma na amnio kvoli tomu riziku na trpazlici vzrast atd...velmi sa bojim ☹

maca82
autor
25. mar 2015

Ahojt. Maly sa narodil v 34tt,1670g a 42cm...zlyhavala mi znova placenta. Ale to si cteny pan dr.nevsimal,radsej ma total vyplasil s trpaslicim vzrastom. Maly je uplne zdravy a v poriadku...vo Viedni mi dr.povedala,ze to nie je take lahke z jedneho usg stanovit takuto diagnozu. Tak sa drz...

hope170317
13. máj 2018

@kamila12342 Ahoj ako ro u vas prebiehalo a ako ste dopadli? dakujen

kamila12342
24. máj 2018

@hope170317 ahoj vsetko v poriadku zbytocne doktor plasis museli mi robit cisarsky 2 tyzdne pred terminom pretoze mala zle ozvy a malo vyzivy tak bola malinka 1900g a 42 cm ale inak bola uplne v poriadku 😊takze sa urcite nemusis bat oni to aj tak nevedia presne zmerat

ada338
17. dec 2018

@maca82 ahoj, môžem sa spýtať ako ste dopadli? My máme tiež meškanie 4 týždne a strašne sa bojim :(

maca82
autor
6. mar 2019

@ada338 ahoj. Prepac chodim sem velmi malo. Dopadli sme dobre,maly je zdravy. Zlyhavala mi placenta,len tk akosi lekari nemali zaujem tak sledovat,tak nas radsej strasili genetickymi vadami...Ty uz si porodila? Ak nie,hlavne sa sleduj,ak sa ti nieco nebude zdat,ze budes menej citit pohyby,chod k dr...zelam vsetko dobre

ada338
29. mar 2019

@maca82 ahojky. Áno porodila. Nakoniec aj ja som mala zlú placentu, prepadnutý pupocnik a omotany okolo krku. Chválabohu je bábätko v poriadku. Akurát vážilo len 2400g a 46cm. No teraz má 12 týždňov a 56 CM a 4500g 🙂

maca82
autor
16. máj 2019

@ada338 no super. Tak gratulujem. Maly mal vtedy len 1670g a 42cm ,v 34tt. A teraz mame slecinku,ta mala len 1410g. Ale nastastie su obaja zdravi. Tak drzim palec.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre