Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kŕčové žily v 14. týždni. Máte skúsenosť?

minibabygirls
1. jún 2014

Ahojte chcem sa poradiť mam bolesti v lytkach som 14 tyz ....vždy mam strach ci je všetko ok vytok mam biely chrbtica boli len tie nohy Prosím poraďte mi kto ma s tym skúsenosť

jeemima
1. jún 2014

Krcove zily su vraj uplne bezne v tehotenstve...aj ja som mala ale torchu neskor ....davali mi na to nejake lieky, nazov si uz nepamatam ;/ to bolo vsetko

bikina
1. jún 2014

Len pred par dnami som s tym bola - v tehu ak nie su nevyhnutne lieky a da sa to ako-tak vydrzat, tak nedavaju. Odisla som s kompresnymi podkolienkami a efekt uplne genialny. Treba ich skusat, v zdravotnickych potrebach by snad vedeli poradit aj bez receptu.... A podla angiologa su v tehu bezne len take tie "metlicky"

imanuel
1. jún 2014

Ahoj, ak si dobre pamätám, môžeš užívať detralex počas tehotenstva, ešte sa informuj v lekárni, alebo u lekára. Dobré sú aj kompresívne pančuchy zn.Maxis, stačia v tehu aj 70DEN, väčšie číslo, nie sú až nie príjemne sťahujúce, akurát, preventívne. Veľa si nohy vykladaj a snaž sa dosť chodiť, ak nie si riziková, kvôli cirkulácii krvi. Ak máš bolesti v lýtkach, môže to byť aj nedostatkom magnézia, ak ho budeš užívať, užívaj ho spolu aj s Pyridoxínom, magnézium sa bez Béčka nevstrebe. Ak máš štihlúnke lýtka, v pohode mrkni do môjho albumčeka, mne predpísali č. S, nemala som ich však oblečené, radšej som bola za celé, tak posúvam ďalej.

sednaja
1. jún 2014

Pri prvom tehotenstve sa mi ukázali krčové žily asi tak v šiestom mesiaci, veľa som vykladala nohy a natierala liotonom (aj keď neviem či pomohol 😀 )........po pôrode zmizli......teraz pri druhom tehotenstve sa mi objavili už asi vo 4. mesiaci a hneď už aj boľavé. Popri malej dcére a domácnosti nemám času mať vyložené nohy. Nechcem užívať žiadne vitamíny, či iné tablety, všetko sú to predsalen lieky v umelej forme. .......Tiež neviem čo mám presne robiť. V stredu idem na poradňu, tak dúfam, že dostanem overenú radu od lekárky a skúsim to potom aplikovať na seba, lebo u mňa je to horšie ako v prvom tehotenstve a často ma z tých žíl bolievajú nohy. Keď budem niečo nové vedieť, napíšem Ti správu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli