Kŕčové žily v 3. trimestri

ivanak149
13. nov 2023

Prosím o radu čo si môžem dať na kŕčové žily zospodu? Som v 40tt, objavili sa mi asi okolo 30tt. Užívam 2tbl detralexu večer ale už mi asi veľmi nezaberá, mám to celé opuchnuté, zle sa mi chodí na malú, mám pocit akoby som mala zospodu závažie a celé má to dosť boli. Sú dni keď je to lepšie ale od včera je to dosť zle.
Ďakujem

ada12345
14. nov 2023

Uz len co najskor porodit a problemy rychlo ustupia. Dovtedy vydrzat. Kompresne pancuchy snad nosis.

ivanak149
autor
14. nov 2023

@ada12345 načo si mám dať kompresne pančuchy??

ada12345
14. nov 2023

@ivanak149 Kvoli krcovym zilam by mali zeny v tehotenstve nosit tieto pancuchy. Ale vidim, ze tebe ich nikto nedal, tak uz je to asi jedno, ked kazdu chvilu rodis.

ivanak149
autor
14. nov 2023

@ada12345 tak to som teda ešte nepočula že každá žena tehotná by mala nosiť pančuchy a to mám v okolí žien ktoré majú deti nespocetne... a tiež nerozumiem načo mám nosiť pančuchy proti krcovym zilam keď na nohách žiadne kŕčové žily nemám. To mi príde ako liečiť zlomenú ruku sadrou na nohu.

ada12345
14. nov 2023

@ivanak149 Ked myslis, ty si odbornik.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre