Kŕčové žily v druhom trimestri

mischelin89
19. máj 2017

Dievcata, mam na stehne krcovu zilu....vzdy bola viditelnejsia, ale teraz je uz na dotyk vyrazna a zo dna na den menej pekna.

Ake konkretne pripravky ste v tehu na to pouzivali? Nie na prevenciu, ale nech sa to aspon nezhorsi.

Pohybu aj oddychu mam dost, denne dam kilo zeleniny, papam ovocie....pribrala som zatial len styri kila proti povodnej vahe...cize prevencne opatrenia zmaknute a nestacili.

Vdaka za rady 🙂

migrificka
19. máj 2017

Tiez sa mi objavila velka krcova zila,ale neriesim to lebo Dr.mi povedal ze sa to v tehu stava,ale potom by to malo ustupit. Jedine co poradil bol oddych-co v mojom pripade nehrozi kedze mam 20m drobca. Pokial ti nerobi problemy tak kasli na to 😉

katka9402
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pillipilli
19. máj 2017

Pri tehotenstve dr zvykne predpisovat konpresne pancuchy. Pripravky ti nepomozu. Ja som tiez mala krcove zily a ked som kupila pancuchy ulavilo sa mi.

sardinka336
19. máj 2017

@mischelin89 krčové zily su bezne a aj dedičné....tehotenstvo dáva cievnemu systému riadne zabrat. Opýtaj sa svojho gynekologa na Detralex. Ja som mala kompresne pančuchy a uzivala som Mobivenal.

ave17
19. máj 2017

Mne doktor predpísal cyklo3fort,ráno a večer+ v lekárni som si kúpila na odporúčanie priesnitz gel,som zvedavá,ako to pomôže

deti95060810
20. máj 2017

to sa ti bude len zhoršovať. pri prvom tehu som nemala žiadny problém a pri poslednom som si kupovala v lekárni pančušky, či podkolienky. pomáhali mi. už mi to nikdy nezmizlo, len sa to zhoršovalo a v januári som bola na laserovej operácii.... takže skús podkolienky z lekárne, popr. sa opýtaj lekára či nemáš nárok...

mischelin89
autor
20. máj 2017

Dakujem Vam vsetkym za rady. 👍

Buduci tyzden mam poradnu, urcite to budem riesit aj s lekarom.

migrificka
21. máj 2017

@mischelin89 vraj pomaha aj obycajny vitamin C, ale v tehotenstve vsetko konzultuj so svojim gyn. Aby si si viac neuskodila ako pomohla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre