Krv z nosa a závrate

miushik765
8. júl 2016

Ahojte mám taký problém od začiatku tehu mi viac menej skoro stále krváca z nosa predtym len pri fúkaní teraz sa mi už spustí aj sama od seba, dnes ako som ležala som si uvedomila že mi krv teče z nosa až keď som vyplula poriadny chuchvalec krvy, min. 15min. Som plula krv a aj z nosa mi tieklo máte s tym skusenosť z čoho to môže byť? Viem že nosy tehuliek krvacaju ale až takto? Môj dr mi na to nič nepovedal. A dosť často mávam aj závrate z ničoho nič aj keď ležim aj v noci a celkovo sa mi občas zahmlieva pred očami. Ak má niektora skusenosť budem rada. Ďakujem

kikus48
8. júl 2016

@miushik765 krvny tlak mas v poriadku, aj bielkoviny v moci su negativne ?

miushik765
autor
8. júl 2016

@kikus48 krv na poradni vždy v poriadku aj doma som si merala a tiež bol dobry, v moči tiež nič tak pogom neviem z čoho to môže byť

jeennyv
8. júl 2016

@miushik765 nemusi to byt ani tlakove, ako nosny problem, oslabene zilky v nose u niekoho je to v bezne, v tehotenstve je napor na telo vacsi, ja by som sla na nosne ak vsetko ostatne je v poriadku, oni ich tzv, zavaria tie zilky ak su oslabene, trosku to stipe alebo ti daju nejake masticky a taketo veci na nos na regenraciu, ci budu pripadne viac sledovat.. aby sa to nestavalo plus krv tecie aj zo sucheho nosa, ak nemas dostatocne zvlhcenu sliznicu, cize skusit morske spreje...sterimar je dobry na dennu toaletu nosa alebo nar lady ako pre zeny, zvlhcia sliznicu...

kikus48
9. júl 2016

@miushik765 tak potom zajdi na krcne, presne ako pise jeennyv. Je to sposobene opuchom sliznice a oslabenou cievnou stenouv v tehotenstve. Na ORL ti pomozu. Este sa chcem opytat : aj krvny obraz a koagulaciu mas ok ? Anemia tiez moze sposobit zavrate, z hladiska krvacania su dolezite aj dosticky a koagulacia.

miushik765
autor
9. júl 2016

@kikus48 Tiež ma napadla anemia ale aj krvy obraz je v poriadku včera mi hovorila sestrička z poslednejo odberu.

kikus48
9. júl 2016

@miushik765 ja som tiez v 29 tt a tazko mi je velmi. Vobec nevladzem. Pokial mas vylucenu anemiu a preeklamsiu, tak sa staci pozriet za menej zavaznymi vecami, chod na to krcne. Este si porataj pulzy ci nemas rychly pulz. Pi vela vody.

miushik765
autor
9. júl 2016

@kikus48 Skusim to krčné Ďakujem

jana137
9. júl 2016

@miushik765 tiez mi tiekla krv z nosa, doktorka mi odporucila na to brat ascorutin.. berem ho 2x denne .. este sa mi obcas spusti, ale to skor, ked si fukam nos..

miushik765
autor
9. júl 2016

@jana137 Mne na to moja obvodna predpisala Ascorutin viem že sa v tehu predpisuje proti krvacaniu ale v pribalovom je že sa v tehu neodporuča tak som si ho ani nevybrala. Celkovo aj za normálnych okolností som proti liekom iba fakt v nutnych pripadoch si dám počas tehu som bola ochotná brať len duphaston na začiatku niesom toho zástanca, radšej prežijem to krvácanie

kikus48
9. júl 2016

@miushik765 ascorutinu sa neboj. Mne ho hematolog tiez odporucil.

jana137
9. júl 2016

@miushik765 ked nechces Ascorutin skus celaskon, alebo skus jest viac ovocia a zeleniny, nech mas vyssi prijem vitaminu C..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre