Krvácam v tehotenstve aj po užití liekov. Prečo?

danulka0011
21. mar 2009

Dobry den, rada by som sa poradila,
minuly tyzden vpiatok som bola u svojho gynekologa, ktory potvrdil tehu,6 tt. Mala som hnedy vytok,napisal mi DUPHASTON 2 x 1 denne. Bral mi aj ster na cyto z krcka,asi na preventivku..POvedal mi ze mozem slabo zakrvacat. My sme v sobotu cestovali do UK, a v UK som zacala mierne krvacat.Tabletky som jedla,snazila som sa co najviac lezat.
Vracali sme sa v pondelok v noci domov. V utorok som naklusala opat ku gynekologovi,ktory ma este raz prezrel, babo zase meral, zistil ze od piatku podrastlo. Na to krvacanie mi dal
Duphaston 3x 1 denne, Ascorutin 3x2denne a magnezium 3x1denne a samozrejme kludovy rezim.
Ziadny hematom mi v maternici ultrazvukom nenasiel. Tie lieky som zacala brat v utorok vecer ,, dnes je sobota a krvacam stale, takou intenzitou ako predtym, vcera to bolo menej.
Samozrejme ze mam nastaveny kludovy rezim.
Netrva to krvacanie nejako prilis dlho? Mam stale obavy ci je v setko v poriadku,preliezla som vsetky diskusie tohoto tykajuce.. Nevie mi niekto poradit? Kto mal takyto problem?

jandura
21. mar 2009

neboj ja som mala presne to iste a krvacala som 2mesiace a teraz som 14tyzden a musim tie lieky stale brat az do 20teho tyzdna a to cakam dvojcata.takze nestresuj sa bud v pohode to bude ok

raona
21. mar 2009

presne ako pise jandura, bud v poho, nestresuj sa, ak lezis, tak radsej si nieco daj pod nohy, aby nohy boli vyssie ako telo.. neboj v 6tt sa to este stale uhniezduje, nemusis mat hematom.. a preto asi krvacas, keby neprestavalo, aby sa zhorsovalo vyhladaj pohotovost... zbytocne sa nezohybaj, radsej len lez.. neboj mysli pozitivne, prejde to..

danulka0011
autor
21. mar 2009

ahojte baby, dakujem za povzbudenie.
Ja krvacam tyzden a zda sa mi to vecnost a uz si namyslam ci je babo v poriadku. Napriklad ked lezim,absolutne nic mi neni,mam prazdnu vlozku, nemam ziadne bolesti nic.... potom ked sa postavim, tak sem tam nejaka krv, a takto to ide uz tyzden. V piatok ideme na dalsie sono, takze som zvedava ako to dopadne.
Neviete dokedy sa to uhniezduje? Do 12 tyzdna??

junovka
21. mar 2009

danulka, drzim palce a ak ti to pomoze a ukludni ta, tak ja som krvacala skoro kazdy den do polovice tehu 😉

danulka0011
autor
21. mar 2009

😀 😀 😀 😀 Dakujem za podporu vsetkym. 🙂 🙂

junovka
23. mar 2009

mas IP

pink_lady
23. mar 2009

danulka ten 108tt to je 4. dietatko a teraz je na ceste piate alebo ako? 😅

junovka, ked si krvacala do polky tehu, chodila si do roboty alebo si bola doma PN?

lienka79
24. mar 2009

ahoj..
ja som krvacala pri kazdom tehu (3 tehotenstva)...Podkial je to taka ruuzova,hnedasta krv..je to v poriadku..ale ak zacnes krvacat silnejsie,jasnou krvou...beeeeeeeeeeeeeeeeeez na najblizsiu pohotovost

janocka
6. nov 2009

zuzanka7117 • 6tt • Dnes v 15:57
Ahojte, pisem sem po prvy krat a chcela by som sa opytat, ci ma niektora z Vas skusenosti s krvacanim v prvom mesiaci tehotenstva. Pred tyzdnom som zistila, ze som tehotna, som asi v 4 tyzdni, buduci tyzden idem na vysetrenie na Slovensko, lebo sa nachadzam v zahranici. Uz treti den mi zacalo uplne slabucke krvacanie, ktore dnes trochu zosilnelo, ale nie je take silne ako normalna menstruacia. A nemam ani bolesti. Myslite, ze je to v poriadku, alebo sa mam obavat potratu, alebo mimomaternicoveho tehotenstva, alebo nieco podobne???
Dakujem

adelka89 • 18tt • Dnes v 16:11
zuzi, pokud krvacis, tak rychle k doktorovi, to neni vubec normalni, je to znameni potratu!!!!
Nektere zeny v tehotenstvi normalne menstruuji par mesicu, ale vetsinou krvaceni znamena potrat. Rychle naklusej k doktorovi, at jsi v zahranici nebo na Slovensku

katka22r • 32tt • Dnes v 16:11
noo cim skor ku gynek.alebo na pohotovost sup sup ja som o babo 2 x prisla tak rychlo let a daj vediet

zuzanka7117 • 6tt • Dnes v 16:13
dakujem baby, pokusim sa nieco vybavit....lebo sa nachadzam v norsku, v zivote som tu u lekara nebola, ale idem to vyzistit....dakujem moc pekne

emily3 • 4d • Dnes v 16:14
zuznamka ako baby pisu, nie je to normalne a mozes sa obavat potratu... ☹ ( ja som tak krvacala 4dni a potom som potratila)..tak utek hned.

adelka89 • 18tt • Dnes v 16:14
hodne stesti a sil zuzi

zuzanka7117 • 6tt • Dnes v 16:22
Dakujem....a ak by sa jednalo o potrat, dalo by sa tomu este zabranit?
Alebo uz nemam sancu.....Som tehotna po prvy raz, mam skoro 29 rokov a ziadne skusenosti.

emily3 • 4d • Dnes v 17:12
zuzanka mozno ano mozno nie, zalezi od coho je to krvacanie.ak sa dieťatko nevyvíja správne, tak nemas sancuho zachranit, ale dr. uvadzaju ze v prvom trimestri je to" normalne" . dovodov je x a nikdy nezistia preco..je tam vela faktorov ktore mozu ovplyvnit potrat...

zuzanka7117
7. nov 2009

Dakujem Vam baby....tak ja som vcera bola na tej pohotovosti tu v Norsku, ale poviem vam, ze keby som vedela ako to bude prebiehat, tak tam ani nejdem. Po 2 a pol hodiny stravenych v cakarni medzi cernochmi, cinamni, turcami s ruskami na tvarach a inymi chorymi ludmi, co mi mohlo iba uskodit, nie pomoct, som sa konecne dostala na radu.Lekarka do mna pozrela asi na 2 sekundy a povedala mi ze mam krcok maternice mierne otvoreny a na 15% to moze byt spontanny potrat a na 85% je to v poriadku. Ze to mozu potvrdit iba krvne testy, ktore oni nerobia, iba 2 nemocnice v Oslo.....a ani tam mi ich nemozu robit, lebo nemam ich norske cislo, cize tu nie som registrovana...Jedine stastie ze v pondelok letime na SK a v utorok si idem urobit vsetky vysetrenia, len dufam, ze uz nebude neskoro, ale ostava mi iba cakat. Takze taketo je norske zdravotnictvo.....a ani sono mi nemohli urobit, lebo ze 5tt je skoro a ze by tam nic nevideli......takze tak.....Cakame a dufame... 🙂

katka22r
7. nov 2009

nooo moja tak drzim prsty nech vsetko dopadne dobre...no veru v 5 tt este nic nezisti...ale neboj snad bude vsetko oki 🙂 potom daj vediet

zuzanka7117
7. nov 2009

Dufam, ze ano, dakujem....inak sa citim dobre, nemam ani bolesti.....a to krvacanie je opat o nieco slabsie.....uz som dohodnuta s lekarom v Prievidzi, dame to dokopy.....🙂

vedvies
12. nov 2009

ahojte babenky,
ja som v 6tt a 3dni som spinila, 2 dni krvacala a teraz trochu tak doruzova. Bola som v utorok na sone - bol tam iba maly gastacny vak a tak mi dr povedal, ze o 10 dni uvidime, ci rastie podla planu - to som este nekrvacala. Gastacny vak bol o 2 tyzdne mensi ale to nevadi, lebo aj pri malej to tak bolo. Dal mi lieky utrogestan a ascorutin. Poobede som zacala krvacat a vecer som isla na pohotovost, kde mi robili zase sono a vak tam stale bol. Tiez mi povedali, ze je to este skoro a mam teraz kludovy rezim. Pred 3rokmi som mala MA a potom sa nam podarila dcerka, ale to som tiez spinila a bola v nemocke. No krvacanie som nemala.
zuzanka inak to norsko - asi by som sa tam uz nevratila - hlavne ak mimi bude oki - prajem ti to z celeho srdiecka.

ak mate zdrave dietatko po takychto krvacaniach, tak rada si precitam dobry koniec

zuzanka7117
25. apr 2011

@vedvies Ahoj....pisem ti trocha neskoro, ale az teraz som objavila tvoju odpoved...... 🙂
Tak s tym krvacanim to nedopadlo dobre, potratila som v 6 tyzdni....potom som znovu otehotnela o 8 mesiacov, ale v 10 tyzdni mi vyvolali potrat, lebo som mala iba prazdny gestacny vak, cize anembryomolu....teraz sa opat pokusame, hadam do tretice vsetko dobre, len sa nam nejak nedari.......dufam, ze coskoro.... 🙂 🙂 🙂

reisi
25. apr 2011

Ja som krvacala v oboch tehu, v prvom som uzivala dufaston a v druhom lutenyl. A jasne lezala som. V prvom tehu som dokonca krvacala dost masivne a niekolko dni a napriek tomu to dopadlo stastne. Teraz som zase uz skoro v uspesnom konci. 😵 Drzim palce!

zuzanka7117
25. apr 2011

@reisi to je super, vela stastia az do uuuuplneho konca..... 🙂
Ja mam duphaston nachystany, ze keby sa to nahodou podarilo....🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre