Krvácanie v 6. týždni + hematóm

zuzanka8883
28. feb 2014

Ahojte kočky som v 6 tt. No v pondelok som začala špiniť a včera krvacať, hrozne som sa zľakla volala som svojej lekárke nariadila mi kľúdový režim. Dnes som bola na Ultrazvuk, no babo je v poriadku, no je tam aj hematom, zatial ma nic nebolí, no velmi sa bojím. Má niektorá z vás nejaku skúsenosť s podobným problémom a ako ste to prezili alebo prezívate? Ďakujem

katkaa02
28. feb 2014

ja som tiez spinila pri obidvoch tehotenstvach od 6 tyzdna az do 10 tyzdna, mala som tiez kludovy rezim, brala som dufaston a myslela pozitivne po predoslych dvoch samovolnych potratoch. Ak je na ultrazvuku vsetko ok, tak je to dobre, netreba sa stresovat. Drzim palceeeee

zuzanka8883
autor
28. feb 2014

@katkaa02 Dakujem katkaa za podporu pre pozitívne myslenie, len je to velmi tazke pri spojení s tým strachom.

zuzanka8883
autor
28. feb 2014

Aj mne nasadila dufaston pri krvacani za 24h 6 tabliet, a potom 3x1 v prípade krvácania mi predpísala aj Kanavit. Mate aj s týmto skúsenosť?

stzu27
28. feb 2014

ja som mala presne to isté pri obidvoch tehotenstvách, vždy som sa strašne zľakla a utekala na pohotovosť, poležala som si v nemocnici vždy cca 10 dní, dávali mi nejaké infúzie a tuším kanavit, prešlo to a deti sú ok
prečo nejdeš pre istotu do nemocnice? nič extra by tam s tebou nerobili, ale kľud by si tam mala, aj lepší pocit
držím každopádne palce, nech to dopadne tak dobre ako u mňa 🙂

zuzanka8883
autor
28. feb 2014

@stzu27 dakujem velmi pekne za podporu, zatial o nemocnici nic nevravela som doma momentálne tyzden a v piatok 7.3 mam ist na kontrolu tak uvidim ako to bude.

stzu27
28. feb 2014

tak sa drž, oddychuj, nestresuj sa, dobre to dopadne!

zuzanka8883
autor
28. feb 2014

Velka vdaka este raz🙂 O tyzden napisem ako som dopadla, prajem vela stastia v zivote

katkaa02
28. feb 2014

a ako to vyzeralo s babetkom na ultrazvuku, co vsetko uz bolo vidiet?? Ja som brala len ten dufaston a myslim, ze aj magne B6. Nie som si teraz celkom ista, bolo to uz davnejsie, moja Bombulka uz ma rok a syn 7. Ale ak je na ultrazvuku vsetko ok, tak sa netreba bat. Ja mam za sebou aj dva spontanne potraty, pri prvom som spinila, ale mala som aj bolesti, ale na ultrazvuku nebolo vidno, to co tam malo byt a pri druhom potrate som vobec nespinila, myslela som si, ze je vsetko v poriadku, ale ultrazvuk neukazoval to, co by tam na ten tyzden malo byt a tak sme cakali a cakali(nespinila som, len mi bolo zle) a nakoniec ma museli v 9 tyzdni cistit, lebo to vobec nevyzeralo dobre a hrozila mi otrava. Takze sa podla mna netreba strachovat, hlavny je ultrazvuk. Ja ked som otehotnela s dcerkou, tak som sa bala hrozne a samozrejme som hned zacala spinit, ale po takej istej skusenosti v tehotenstve so synom, som si vravela, ze to prejde a vsetko bude ok. Verim ti tvoj strach, aj ja som sa bala neskutocne, nikomu som ani nevravela, ze som tehotna do 4 mesiaca, lebo som sa bala, ze sa to znova moze skoncit. Ale vravim, ze ked na ultrazvuku to nebolo v poriadku, tak tak sa to aj skoncilo a ked ultrazvuk ukazoval, ze je to ok, tak som mohla aj spinit a vsetko dobre dopadlo. Dneska mam doma dve zdrave deturence, kopec radosti obcas aj zlosti, oplatilo sa byt v klude a mysliet pozitivne a vzdy mat usmev na tvari, vsetko dobre dopadne.

zuzanka8883
autor
28. feb 2014

Jej Katka si velmi zlata, no na ultrazvuku bolo vidno aj drobca ma cca.5,3 mm a srdiecko zatial nebolo zretelne pocut.Ale vravela ze sa jej zda ze je tam uz akcia, no riesili sme ine takze mam byt kludna zatial je vsetko oki. zelam ti vela stasticka a zdravicka, tebe aj drobcom🙂

zara0201
28. feb 2014

@zuzanka8883 Ahoj, presne ako keby som citala o sebe pred 2 rokmi. Spinenie a krvacanie v 6-7 tyzdni. Hematom som mala daleko od miminka. Hematom sa vstrebal. Mala som nariadeny prisny kludovy rezim, brala som do 13 tt Duphaston. Magnezium az do konca. Nerobila som nic, vyslovene som lezala, mala som zakazane aj dlhsie trasy autom (tak do 30 km), kvoli otrasom. Na zaciatku krvacania mi dali na upokojenie este Guajacuran a rutín (Ascorutin). Krvacala som este v 15 a 20 tyzdni, mala som este jeden hematom, tiez sa vstrebal, bola som dlho hospitalizovana, pichali mi aj Pambu,mala som aj placentu previa. Dnes mam doma 2 rocneho Sarkana!!! Klud, oddych, pozitivne myslenie. Ked som lezala v nemocke tak viem ze som bola pod dohladom stale, a mala som klud. Prajem nech dobre dopadne.

lenka193
28. feb 2014

Ahoj, ja som mala hematom okolo11 týždňa. Nekrvácala som, len trochu špinila, ale hneď som bežala na pohotovosť. Tiež na sone všetko OK, tak som nemusela ísť do nemocnice. Tak sa neboj a hlavne oddychuj. Keby bolo treba, určite ťa do nemocnice pošlú. Dr. vravela, že hematom sa vstrebáva, a že teraz to má každá tretia mamina. Tak ma trochu ukludnila. Keď sa vstrebáva môžeš tiež špiniť, tak sa potom nezľakni. Prajem veľa zdravíčka... 🙂

aaalena86
28. feb 2014

@zuzanka8883 Ahoj.Aj ja som mala hematóm v 5 týždni.Tiež som začala krvácať,ležala som aj týždeň v nemocnici.Dosť dlho som ešte potom špinila.Brala som duphastom.A inak celé tehotenstvo dokonca už bolo ok..Prajem všetko dobré a nebojte sa určite bude všetko ok.

zuzanka8883
autor
1. mar 2014

oj dakujem kocky velmi pekne za povzbudive slova, ja tiez nic nerobim trocha sa prejdem a nadýcham cerstveho vzduchu ale inak nic oddychujem 3x denne spim🙂.

zara0201
1. mar 2014

@zuzanka8883 Ja som vstavala o 7:30, o 8:30 som uz spala zase. Vstala som na obed, najedla sa, isla so psom, po obede som zaspala tak do pol stvrtej, isla so psom, a o pol osmej vecer ma uz nebolo 😀 😀 😀 😀
Prisny kludovy rezim, a aj mi vraveli- vyspi sa kym mozes. Mali pravdu.

matafen
1. mar 2014

@zuzanka8883 Mala som presne ten isty problem co ty - tiez som zrazu v 6.tyzdni spinila. Hned som bezala k mojej gynekologicke,, urobila mi sono a zistila, ze babo je v poriadku, len tam je hematom asi 2cm priemer. Tiez mi nariadila kludovy rezim. Spinenie prestalo a pri dalsej kontrole uz ani hematom nebol. Ze vraj je to bezne, nemaj obavy. Ale ak chces byt kludna, chod na sono.

zuzanka8883
autor
2. mar 2014

A baby bolo Vám aj zle, lebo mna rano zatial len napína, pomalinky to nejako predýcham a ked rano idem na Wc-ko a citím tam osviezovac vzduchu ide mi zaludok vyskocit, no bez zvracania. Zatial sa to da, hoci mam celý den zaludok roztraseny ako pred statnicami🙂 Mali ste aj vy podobne problémy?

kissovak83
3. mar 2014

Ahojte kocky.. Tak ja pridam tiez svoje pocity a obavy, ktore mam. 7.3.idem na prvy ultrazvuk, zatial mam tehu potvrdene z krvi... Mala by som byt cca v 6.tyzdni, a velmi sa obavam vsetkeho co sa vo mne odohrava, kedze 1 spont.abort uz mam za sebou.. Zatial nrspinim, ani nekrvacam, iba mam take zvlastne bolesti ve podbrusku, akoby napinanie, alebo tlak, tlaci mi to na mechur a na konecnik.. Od zaludka mi zatial zle nie je, iba mam zavrate, nizky tlak, skor nechutenstvo, naduva ma, zle mi travi, bolia ma prsia.. Uz sa neviem dockat piatku, ci tam nieco bude vidiet a ci je to v poriadku.. Uff

zuzanka8883
autor
4. mar 2014

No tak silno drzim prsteky aj ja mam ist v piatok na ultrazvuk tak potom si napiseme.-) Mne tiez nie je zle len pri roznych pachoch ma velmi napina

zuzanka8883
autor
6. mar 2014

@kissovak83 dnes som bola na ultrazvuk lebo vcera som zacala zase po tyzdni krvacat☹, drobec je v poriadku ma 8,6mm a krasne mu bije srdiecko🙂Hematóm je do polovice plodoveho vajca teraz to nechat uz len na Boha ako to zariadí verím ze bude dobre. Lekarka mi poveadala ze mozem krvacat do 16 tyzdna dovtedy sa ma vytvorit placenta a malo byt byt dobre no mozem krvacat cele tehotenstvo tak uvidime ako bude.Mate podobné skúsenosti s krvacaním? Krvacam len raz do tyzdna vecer a do rana po dufastone a kanavite je vsetko oki.

kissovak83
6. mar 2014

@zuzanka8883 oki zajtra si napiseme, tesim sa ;) som rada ze mimco je v poriadku, aj moja kamoska cele tehu spinila a je ok, uz porodila zdraveho chlapveka.. No u niekoho je to proste tak .. Drzkaj sa;)

nagulinka
6. mar 2014

@kissovak83 aj mňa v piatok čaka prvý ultrazvuk a som v 6 tt 🙂 tiež som celá nedočkavá ...

jajka68
6. mar 2014

@zuzanka8883 Ahoj, ja som zacala cca v 5tt krvacat a krvacala som ale do 18tt, a do konca tehu som mala kludovy rezim. a to som sem-tam krvacala tak, ako ked sa sprchujes a tecie ti voda po stehnach, mne tak tiekla krv. bola som cca 6 tyzdnov v nemocnici. Brala som duphastom, ascorutin, kanavit a este nieco. a kematom mi ostal do konca tehu, az s placentou vysiel von. hlavne mysli pozitivne. drzim palceky

liziknds
6. mar 2014

Ahoj, ja som tiez v 6.tyzdny z nicoho nic zacala krvacat,ale velmi.hned nemocnica,tam zistili velky hematom.dostala som Duphaston,co som brala do konca 12.tyzdna.vtedy doktor povedal,ze hematom je tesne pod vackom,a vela sanci neda ze tehotenstvo ostane.a povedal ze lezat,lezat,nebehat. Velmi som bala,lebo lezet vedla trojrocnej dcerki moc sa nepodarilo,ale nastastie do konca 11.tyzdna sa hematom vycistil pomali.takze hore hlavu,vela lezkaj,nestresuj,a bude vsetko v poriadku

kissovak83
7. mar 2014

@zuzanka8883
@nagulinka dievcata, tak zatial je vsetko v poriadku, je to 6tt+1 a srdiecko bije ..;))

nagulinka
7. mar 2014

@kissovak83 🙂 🙂 🙂 aj my tak 6tt+1 ... a 6 milimetrov 🙂

kissovak83
7. mar 2014

@nagulinka tak to je ake super!!! Budete mat prve babo? Ja mam ze 4,3mm..;))

nagulinka
7. mar 2014

áno, prvé a vytúžené po roku a pol snažilkovania 🙂 ty asi tiež prvé, však?
@kissovak83

zuzanka8883
autor
7. mar 2014

Kocky moje dakujem Vám za podporu, no ano budeme mat prve babo vytuzene po spontannom potrate spred roka🙂, strach tam je ale verim ze bude vsetko oki citim sa fajn a zle vám je?

kissovak83
7. mar 2014

@zuzanka8883 Zuzi, aj ja som po spontannom potrate / v oktobri/, takze tiez mam obavy.. Ale verim, ze pozitivne myslenie pomoze ..;))
No ja zatial nevraciam, ale mam take stavy, ze zavrate, naduvanie, unava..

@nagulinka ano prve, takze vsetko je pre mna nove...;))

zuzanka8883
autor
9. mar 2014

@kissovak83 Tak to aj ja verim a dufam ze bude vsetko oki. Ja tiez nezvraciam no napina ma z pachov ze koniec a unavena som ze by som spala 3 krat cez den . Do prace chodis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre