Krvácanie v 7. týždni a žiadne srdiečko

evelyn_lia
28. okt 2013

Ahojte. V piatok som bola u lekárky, chcela som si dať potvrdiť tehotenstvo. Podľa poslednej ms som bola na konci 6 tyždňa a lekárky videla iba prázdny gestačný vak, žiadny náznak plodu, ani srdiečko. Objednala ma na 4.11. s tým, že už musí byť vidieť srdiečko, keď nie, ak máme problém. Lenže dnes som začala navyše krvácať a mám bolesti ako pri menštruácii. Neviem čo mám robiť, chystám sa zavolať lekárke, ale neviem čo by mi vedela pomôcť, keď tam vlastne ani predtým ešte bábo nevidela.. Asi budem musieť počkať do toho 4.11. aby som sa dozvedela pravdu... neviem ako to vydržím. Máte nejaká podobnú skúsenosť? ďakujem

mm2008
3. nov 2013

@evelyn_lia ahoj, píšem v takejto nočnej hodine, kedže mám nočnú. A chcem Ti napísať, hm, možno je pístup tvojej dr. pre niektorých nepochopiteľný a jej jediné konštatovanie z vyšetrenia a z krvného testu, že si tehotná, trochu amatérske, ale... Dala Ti Duphaston, je to bežný postup na udržanie dieťatka v maternici hlavne na začiatku tehotenstva, ked sú hormony ešte zbláznené a nevedia zaradiť spiatočku a nemenštruovať.
A po zvážení skutočností, ak nezaberá ani tento postup - Duphaston a ako popisuješ, Tvoje problémy naďalej pretrvávajú, určite by som išla na pohotovosť, hoci možno to máš naozaj od ruky.
A v neposlednom rade, ak sa má udržať niečo, čo chce samo od seba odísť, tak netreba tomu brániť a nezabránia tomu ani lieky.A možno toto je aj prístup tvojej dr. Možno pre niektorých divný, ale praktický. Hoci, môže sa stať, že to krvácanie je spôsobené prasknutou žilkou (ja som to tak mala cca v 17 týždni a teda krvi bolo ako po jatkách)... tak veľa. Ale bez krčov, ktoré údaje Ty pocituješ.
V každom prípade, určite to nie je dobrý a normálny jav, ale držím palce, nech všetko dopadne ako má .

katarina1984
4. nov 2013

Ako neviem co riesi ta doktorka....ja som po jednom mimomaternicovom tehu...test ukazal // ,bola som objednana na sono,ale v ten den ako som bola objednana strasne bolesti a krvacanie...tak som si len myslela,ze prisla mrcha,ale tehotna ostavam...a bolo potvrdene mimomaternicove....a o par hodin laparoskopia ☹ ja ta nechcem strasit,ale toto sa mi nepozdava...taky postup...

kiki68
4. nov 2013

no moj lekar mi na nieco taketo napisal v 6tt ze podozrenie na nejake blind wink,,lebo nevidel plod, nakoniec tam plod bol,ale odumrelo nam to,takze nasledoval kyret. HCG som mala dost vysoke,takze som bola tehotna,len sa to nejak zle vyvijalo. Dufam,ze u Teba to bude inak. Ale ak to odide,tak asi to tak malo byt, priroda si to zial zariadi sama. Ale osobne neviem preco lekarka pri krvacani nespravila hned dalsi USG,aby videla,ci je co udrziavat vobec a co sa tam deje.

19miri89
4. nov 2013

tak tomu sa čudujem aj ja prístup tvojej doktorky, ja som začala krvácať minulý týždeň v nedeľu hneď som išla k doktorovi, kt. mi zobral krv a a vyšetril ma, zistil že srdiečko nebije a niečo nie je v poriadku, kontrola bola o dva dni, tam som krvácala už viac. vyšetril srdiečko nebilo a tak ma pripravil na najhoršie. dal mi na výber či chcem ísť do nemocnice na vyčistenie alebo počkať kým sa to pustí samo. tak som sa rozhodla pre druhú možnosť, na druhý den som mala veľké kŕče a na večer sa to stalo, potom do nedele to bol už lepšie, dneska som bola zase na krvi a vyšetril dal injekciu zajtra idem zase, ešte sa mi to čistí ale inak je všetko v poriadku až teda na moje pocity.

cawes
4. nov 2013

@19miri89 ahoj je mi luto co sa ti stalo a prepac ze odpovedam prave na tvoj koment, hovorim to vo vseobecnosti vies tebe dr. zistil nebijuce srdiecko, ale ked ona bola u dr. a este nebolo nic vidiet tak co s nou mal robit? ja som bola taky isty pripad o to horsie bolo to ze na sk nezijem a vela dr a nemocnic robil problem z mojou zahranicnou kartickou poistenca.
prisla som na sk, tiez som podla poslednej menstruacie bola minimalne v 7. tt a mrcha nikde, spravila som si doma testy a isla k dr na potrvdenie, tiez nic nevidel a tiez som krvacala, zobrali mi krv, a dostala som duphaston. Nic ine sa robit neda, ak nevidi plod, a je zvyseny hormon HCG tak sa nic ine naozaj robit neda len cakat. Isla som o tyzden potom o dalsi a mam uz 14 mesacneho syna

evelyn_lia
autor
5. nov 2013

Teraz keď po sebe čítam tieto riadky, chcem sa vrátiť v čase... vrátiť sa do doby keď to začalo, do doby, keď som ešte bola tehotná... žiaľ, sono nám včera ukázalo prázdnu maternicu. žiadny plod, žiadnu bublinku, proste nič. tak veľmi som chcela vidieť to bijúce srdiečko.. už som si predstavovala ako každému hovorím že je to v poriadku, vytrpela som si, ale stálo to za to a našťastie sa nič vážne nestalo. Žiaľ nie je to tak ...prišli sme o nášho drobčeka, našu fazuľku. Spontánny potrat - najhoršie slová.. Neviem prečo sa to stalo, či sa to dalo nejak ovplyvniť ... nikdy som ho ani nevidela, napriek tomu mi už teraz veľmi chýba. Chýba mi ten pocit cítiť sa mamou. Nie je to úplne presné, ale každá ktorá bola niekedy tehotná vie o čom hovorím. Myslíte, že vám sa to nestane, vám nie, to sa predsa stáva iným...omyl. Tvárim sa že nič, ale bolí to. Veľmi to bolí =´(

mamamonika
5. nov 2013

@evelyn_lia Tak to je mi velmi luto, ja som to mala tento rok dvakrat po sebe, missed abort. ☹ Ale ked plod nebol v maternici potom sa jedna o anembryolu, ci ako sa to vola. Nebud smutna, aj ked sa mi to teraz alhko hovori, cas to vylieci, babatko nebolo ok a priroda to tak zariadila, ze to tak malo byt, kazda tretia zena potrati, ja som ta tretia bola uz druhykrat tento rok, ale nevzdavam to, raz sa to podari a TEBE urcite tiez.Hlavu hore a mysli pozitivne. 😉

sjuzan77
5. nov 2013

@evelyn_lia je mi to luto, viem ako sa citis, ja som tie slova pocula presne pred 2 tyzdnami. Boli to, velmi sme sa tesili a dufali, ze aj napriek krvacaniu sa male udrzi. Ale moj lekar mal pravdu, ked sa nieco taketo udeje, znamena to, ze pravdepodobne bol plod poskodeny a priroda vedela, preco to ma takto zariadit 😔 jedinou utechou mi bolo, ze som nemusela na kyret. Teraz uz len pockat na dalsiu menstruaciu a skusime znova.

reddy13
6. nov 2013

@evelyn_lia Ahoj, zo srdca mi je luto, co sa ti stalo. Presne tymto pocitom som si presla aj ja pred niekolkymi mesiacmi. Ked som si citala tvoje prispevky, mala som slzy na krajicku. Ako sa hovori, cas vsetko vylieci. Ak sa ti chce plakat, plac, ak chces kricat, kric. Ja stale myslim na moje prve tehotenstvo a na tu malu bodku, ale s odstupom casu som "pochopila", ze to tak asi malo byt. A teraz...:o)cakame druhe dietatko...:o)
sjuzan77 tiez ti prajem vela sily a coskoro slzy stastia a veselost na tvari:o)

sjuzan77
6. nov 2013

@reddy13 dakujem a zaroven gratulujem 😉 u mna to bolo tazke od zaciatku, dostala som silnu chripku s horuckami a so vsetkym, co k tomu patri a to zrovna 2 tyzdne po oplodneni, cize uplne najkritickejsie obdobie. Tahalo sa to 2 tyzdne a vtedy som zacala aj spinit. Lekar ma upozornoval, ze to moze dopadnut zle, nasadil lieky, ale aj tak to preslo do krvacania a potratila som. Myslim si, ze sa nieco muselo poskodit, aj lekar povedal, ze keby to bolo v poriadku, udrzi sa 😔 ale verim, ze najblizsie uz bude vsetko v poriadku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre